کد خبر: ۷۱۴۳۷۹۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
کد خبر : ۷۱۴۳۷۹۸
گروه : گیلان » رشت
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت:در حال حاضر ۴۷۹ میلیون متر مکعب آب پشت سد سفید رود ذخیره سازی شده است.

افزایش ۷۷ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود / سد‌های استان آماده مهار سیلاب‌های احتمالی هستند.به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، وحید خرمی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: در حال حاضر ۴۷۹ میلیون متر مکعب آب پشت سد سفید رود جمع شده است که در مقایسه با ۲۷۰ میلیون متر مکعبی ذخیره زمان کنونی پارسال ۷۷ درصد بیشتر است.

او، با اشاره اینکه در حال حاضر ورودی آب سد سفید رود ۴۱ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۶ متر مکعب بر ثانیه است، افزود: برای پیشگیری از سیلاب احتمالی ۵۴ درصد ظرفیت سد سفیدرود خالی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، درباره سد آیت الله بهجت شهربیجار نیز گفت: حجم آب ذخیره شده پشت مخزن این سد ۸۲ میلیون متر مکعب است.

وحید خرمی گفت: دبی آب ورودی سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۸ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن را ۶ و ۶ دهم متر مکعب بر ثانیه است. وحید خرمی گفت: پیش از سیلاب‌های اخیر خروجی آب ۴ و ۶ دهم متر مکعب بر ثانیه بود که برای کنترل سیلاب ۲ متر مکعب بر ثانیه به عدد خروجی افزوده شده است.

او افزود: گنجایش سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۰۵ میلیون متر مکعب است که تا آلان ۸۰ درصد ظرفیت سد پر شده است و ۲۰ در صد ظرفیت آن نیز برای کنترل سیلاب‌های احتمالی خالی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، با اشاره به اینکه از شروع بارش‌ها در ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه شاهد بارش متوسط ۸۱ و ۶ دهم میلی متری باران در گیلان بودیم، گفت: بیشترین این بارش‌ها به ترتیب در قلعه رودخان، رضوانشهر و ماسال به ترتیب ۱۹۴، ۱۷۶ و ۱۶۰ میلی متر گزارش شده است.

خرمی در پایان تصریح کرد: بر اساس الگو‌های بارش پیش بینی می‌شود برای اولین بار از زمان احداث سد آیت الله بهجت تاکنون، در ماه‌های آتی شاهد سرریز این سد مخزنی باشیم.

 

انتهای پیام/م.ع

رشد  ۷۷ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر