کد خبر: ۷۱۴۳۸۴۲
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۷۱۴۳۸۴۲

رییس کل دادگستری مازندران گفت: همه دستورالعمل‌های کاهش جمعیت کیفری در مازندران باید اجرایی و عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،حجت الاسلام اکبری رییس کل دادگستری مازندران گفت: همه تلاش ما و مجموعه همکاران قضایی باید افزایش آزادی زندانیان و کاهش ورودی به زندان باشد و با استناد به ظرفیت‌های قانونی تاجایی که ممکن است از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.

او افزود: برای ساماندهی زندانیان و پیشبرد بهتر اهداف کاهش جمعیت کیفری، لازم است تا با نظارت دقیق سیستمی، شعباتی که بیشترین آمار جایگزین حبس را داشتند، شناسایی و مورد تشویق قرار گیرند.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به بازدید رییس شورای حل اختلاف از شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان که منجر به صلح و سازش ۹ قصاص درماه‌های گذشته شد،گفت: امیدواریم با بهره گیری و فعال سازی شعب صلحی و افزایش چشمگیر در صلح و سازش، تحول خوبی در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها داشته باشیم.

حجت الاسلام اکبری افزود: تفکیک زندانیان شورای حل اختلاف باید به صورت دقیق صورت گیرد و کسانی که تنها برای ناتوانی ازپرداخت ۲۰ میلیون تومان در زندان هستند، شناسایی و به شورای حل اختلاف و ستاد دیه معرفی تا با کمک شعب صلحی و ستاد دیه اقدامات موثری در خصوص آزادی مددجویان صورت گیرد.

رییس دادگستری مازندران، بازدید اززندان‌ها توسط مسئولان را بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت: در یک ماه گذشته، بازدید قضات از وضعیت زندان‌ها افزایش داشته، اما باید بازدید‌های مستمر و جدی در دستور کار دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی قرار گیرد تا شاهد آزادی بیشتر زندانیان مستحق باشیم.

او افزود: به زودی با برنامه ریزی‌های صورت گرفته از تمامی زندان‌های استان بازدید و به صورت چهره به چهره و از نزدیک درجریان مشکلات و کمبود‌های زندانیان قرار خواهیم گرفت.

حجت الاسلام اکبری به آرای مجازات‌های جایگزین حبس اشاره کرد و افزود:در بعضی از شهرستان شاهد صدور آرای مناسب مجازات‌های جایگزین حبس، از سوی قضات هستیم که این امر نیز شناسایی و رصد شده است و اقدامات خوبی در خصوص تشویق این قضات انجام خواهد گرفت.

رییس دادگستری مازندران با اشاره به بحث آزادی‌های مشروط گفت: در این حوزه باید به گونه‌ای برنامه ریزی و مدیریت شود تا این مهم با جدیت و در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

انتهای پیام/ س

ضرورت عملیاتی شدن دستورالعمل‌های کاهش جمعیت کیفری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر