کد خبر: ۷۱۴۴۰۹۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
کد خبر : ۷۱۴۴۰۹۵
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

فخاری گفت: سرمایه‌های علمی کشور تنها محدود به دانشگاه شریف نیست و دولت باید به سرمایه سایر دانشگاه‌های کشور نیز توجه کند.

کاغذبازی و برخورد سلیقه‌ای مانع توسعه استارت آپ‌هابه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران در پیشنهاد و تذکر خود به ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری که جهت ارائه گزارش درباره شهر هوشمند مهمان یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران بود، با تأکید بر اینکه من به عنوان فردی که در ارزشیابی و آموزش عالی کشور فعالیت علمی دارم، گفت: در حوزه توسعه استارت‌آپ‌ها باید مواردی را به عنوان واقعیت به شکل پیش فرض در نظر بگیریم و یکی از آن‌ها این است که واقعیت‌های ما در حوزه آموزش با امکانات دیگر کشور‌ها قابل قیاس نیست.

عضو شورای شهر تهران افزود: در این شرایط موجود که فضای رانتی بازار کار ایران را در بر گرفته است باید به این پرسش توجه شود که آیا بکارگیری استارت‌آپ‌ها امتیازی را برای افراد نوآور و نخبه دارد یا خیر، زیرا با توجه به واقعیت‌ها نمی‌توانیم امکانات دیگر کشور‌ها را با شرایط امروز کشور خودمان مقایسه کنیم.

فخاری با تأکید بر اینکه مبنای فعالیت ما در شرایط فعلی مشخص نیست، گفت: ما در حوزه استارت‌آپ‌ها درگیر مواردی مانند برخورد سلیقه‌ای و بروکراسی هستیم که باید در حوزه کلان به تمام این موارد توجه کرد، زیرا نوآوران ما در شهر‌ها هستند.


بیشتر بخوانید: استارت‌آپ‌ها نیاز به فضای بزرگ ندارند


او تصریح کرد: شما به عنوان معاون فناوری رئیس جمهور توصیه‌های خوبی را مطرح کردید و نکته‌ای که من باید به آن اشاره کنم این است که در سخنان خود به موضوعی مانند آورده‌های دولت اشاره نکردید.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: حوزه نوآوری تنها به دانشگاه شریف محدود نمی‌شود که شما تا به این اندازه روی حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه شریف تأکید می‌کنید و باید نگاهی هم به سایر سرمایه‌های کشور داشته باشید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر