کد خبر: ۷۱۴۴۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کد خبر : ۷۱۴۴۲۵۶

قیمت دلار که همزمان با اعلام خبر افزایش قیمت بنزین روند صعودی را طی می‌کرد با ورود بانک مرکزی رو به کاهش گذاشته است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت دلار که از ابتدای هفته قبل و بعد از اعلام سیاست‌های جدید اقتصادی از سوی رئیس جمهور افزایش یافت و با اعلام خبر افزایش سهمیه بندی بنزین با شتاب بیشتری سیر صعودی را طی کرد از ظهر دیروز کاهنده شده است.

شوک بنزینی بازار ارز تخلیه شد/ آغاز روند نزولی قیمت دلار در بازار

فعالان بازار قبلا هم تأکید کرده بودند افزایش قیمت دلار دلیل اقتصادی ندارد و صرفاً به واسطه خبر‌های سیاسی و جو روانی حاکم در بازار است.

برخی از کارشناسان اقتصادی معتقد بودند و هستند که اظهارات نسنجیده در حوزه سیاست و تشدید افکار منفی در جامعه می‌تواند بر التهابات بازار بیافزاید.

بعد از خبر افزایش قیمت بنزین بازار ارز نیز مانند سایر بخش‌های اقتصادی با شوک همراه شد و همین امر باعث افزایش قیمت دلار در سطح بازار تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان شد، اما با ورود بانک مرکزی و افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اجازه دلالی از محل اختلاف قیمت دلار آزاد با صرافی‌های بانکی داده نشد و بعد از آن نیز با سیاست‌های بانک مرکزی عرضه و تقاضا مدیریت شد و در نهایت روند نزولی قیمت ارز از سر گرفته شد.

در هیاهوی افزایش قیمت دلار و اظهارنظر‌های مختلف درباره ادامه گرانی دلار خبر آمد که رئیس کل بانک مرکزی در بازدیدی سرزده به میان مردم در خیابان فردوسی رفته و نوید داده که قیمت‌ها در این بازار بار دیگر به تعادل می‌رسد و بانک مرکزی به هیچ وجه اجازه سوداگری مجدد در حوزه ارزی را نخواهد داد.

بازاری‌ها می‌گویند حضور همتی در صرافی‌ها بار دیگر به مردم اطمینان داد که بانک مرکزی به هیچ وجه اجازه افزایش مجدد قیمت‌ها را نخواهد داد و همین امر باعث خروج تقاضای کاذب از بازار شد.

این درحالی است که برخی از کانال‌های تلگرامی معاند در رسانه‌های خود از افزایش نجومی قیمت دلار سخن گفته و قیمت‌های کاذب را برای انواع ارز در بازار ایران اعلام می‌کنند. این درحالی است که خیابان فردوسی کاملا خلاف گزارش‌های خیالی این رسانه هاست. هم اکنون در بازار ارز قیمت دلار از ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۵۰ تومان کاهش یافته است ضمن آنکه صرافی‌های بانکی نیز قیمت دلار را برای فروش ۱۲ هزار تومان و برای خرید ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرده اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر