کد خبر: ۷۱۴۴۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کد خبر : ۷۱۴۴۳۰۰
رئیس انجمن اورگانیک کشور:

نورانی گفت: با وجود شرایط تحریم بیش از ۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر شده که با رفع تحریم‌ها جهش خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

صادرات اورگانیک به بیش از ۴۰ میلیبون دلار رسید/ ایران پنجاه و نهمین کشور تولید کننده محصولات اورگانیکبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک کشور در افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ارگانیک ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال به سفارش سازمان توسعه تجارت نمایشگاه ارگانیک از بوستان گفت‌وگو به نمایشگاه بین المللی انتقال دادیم و حمایت‌های خوبی در این زمینه از ما صورت گرفت.
 
رئیس انجمن ارگانیک کشور با اشاره به اینکه امسال تولید محصولات ارگانیک نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، افزود: هم اکنون سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشور ۸۳ هزار هکتار است که با وجود شرایط سخت تحریم بیش از ۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر می‌شود که با رفع تحریم‌ها جهش خوبی در صادرات خواهیم داشت.

او ادامه داد: بنا بر تاکید مقام معظم رهبری و سران سه قوه به تولید محصولات سالم توجه جدی در برنامه ششم به موضوع محصولات ارگانیک صورت گرفته است.
بیشتر بخوانید:  از آشفته بازار محصولات ارگانیک تا تجاری شدن صنعت هسته ای

نورانی با اشاره به اینکه امسال تولید محصولات کشاورزی در کشور افزایش یافته است، بیان کرد: محصولات کشاورزی ما جای خود را در بازار‌های هدف پیدا کرده‌اند و با استقبال زیادی رو به رو شدند.

به گفته وی بر اساس اخرین آمار در سال ۲۰۱۳ ایران از بین ۲۸۳ کشور رتبه ۵۹ در تولید محصولات ارگانیک را به خود در محصولاتی همچون زعفران، گیاهان دارویی، خرمای سیستان و بلوچستان و انجیر استهبانات بهخود اختصاص داده است.

رئیس انجمن ارگانیک کشور در پایان تصریح کرد: سازمان جهانی IFOM کشاورزی ارگانیک به ایران آمده و در اتاق بازرگانی و صنایع کشاورزی صاحب دفتر شده و فعالیت خود را آغاز کرده است

این گزارش می افزاید دوازدهمین جشنواره ارگانیک از ۲۸ آبان تا اول آذر در نمایشگاه بین المللی تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

افزایش تولید محصولات ارگانیک نسبت به سال گذشته

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر