کد خبر: ۷۱۴۴۳۶۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۴۳۶۱
گروه : سمنان » سمنان

نمایشگاه اولین سالانه ملی طراحی معاصر سمنان با حضور هنرمندان ملی و استانی در نگارخانه سیمرغ فرهنگسرای کومش گشایش یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، غلامرضا سماوی رییس انجمن هنر‌های تجسمی استان سمنان و دبیر ایشگاه اولین سالانه ملی طراحی معاصر سمنان گفت: اولین جشنواره ملی طراحی سمنان با عنوان «اولین سالانه طراحی معاصر سمنان» توسط انجمن هنر‌های تجسمی استان سمنان و با همکاری انجمن نقاشی دانشگاه سمنان در شهریور ۹۸ فراخوان خود را به صورت ملی منتشر کرد و نزدیک به ۵۰۰ اثر طراحی از نقاط مختلف ایران به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

 او افزود: صد اثر از صد هنرمند به مرحله نهایی نمایشگاه راه پیدا کرد که بیش از ۶۰ اثر در نگارخانه سیمرغ فرهنگسرای کومش به نمایش درآمده است و از این تعداد ۳ اثر برگزیده انتخاب خواهد شد.

سماوی یاد آور شد: این نمایشگاه تا روز اختتامیه در ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت و ۴ الی ۶ آذرماه نیز کارگاه آموزشی و سخنرانی تخصصی با حضور رسول اکبرلو و ایمان افسریان و نمایشگاه نشریات تخصصی در دانشکده هنر برگزار می‌شود.

رییس انجمن هنر‌های تجسمی استان سمنان ادامه داد: پانزدهم آذرماه با سخنرانی حسن موریزی نژاد، از نقاشان و پژوهشگران برجسته ایران، درباره تاریخ طراحی ایران مراسم اختتامیه با معرفی برگزیدگان در تئاتر شهر فرهنگسرای کومش برنامه‌ریزی شده است.

او تاکید کرد:در آثار نمایشگاه رویکرد‌های متنوعی وجود دارد که نتیجه گستردگی ادراک هنرمندان است و هیات انتخاب با نگاهی جامع به آثار تنوع بخشیده و حضور نسل نو در این نمایشگاه با دغدغه و توانایی خاص خود می‌تواند نویدبخش بازخوانی دوباره مفهوم طراحی باشد.

در آیین گشایش این نمایشگاه حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان حضور داشت، سماوی، سیروس آقاخانی، هادی رحمتی و فرامرز خانی، داوران اولین سالانه ملی طراحی سمنان را بر عهده داشتند.

انتهای پیام / م

بازخوانی دوباره مفهوم طراحی با برگزاری نمایشگاه اولین سالانه ملی طراحی معاصر سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر