کد خبر: ۷۱۴۴۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
کد خبر : ۷۱۴۴۴۴۴
یک مقام مسئول در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

یک منبع آگاه گفت: ۲ توریست فرانسوی که در ییلاقات منطقه طارم موقعیت خود را گم کرده بودند توسط مرکز کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها نجات پیدا کردند

نجات ۲ توریست گمشده فرانسوی توسط مرکز کنترل ترافیک هوایییک منبع آگاه در شرکت فرودگاه های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از نجات ۲ توریست فرانسوی توسط مرکز کنترل ترافیک‌هایی شرکت فرودگاه‌ها خبر داد و گفت: مرکز هماهنگی جست و جو و نجات اداره کل کنترل ترافیک هوایی کشور ۲ توریست تبعه فرانسوی ۳۶ ساله را در منطقه ییلاقی طارم موقعیت یابی کرد و با همکاری سازمان امداد و نجات آنان را به زندگی باز گرداند.

او افزود: بر اساس اداره کل کنترل و ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها ساعت ۶ بعد از ظهر روز گذشته ۲۷ آبان از مرکز دریافت پیام‌های اضطراری آمریکا با اداره کل ترافیک هوایی جمهوری هوایی تماسی برقرار و پیامی مبنی بر موقعیت ۲ تبعه فرانسوی که در ارتفاعات کشور ایران مسیر را گم کرده بودند اعلام شد.

این منبع آگاه اظهار کرد: موقعیت ۲ توریست توسط نرم افزار SOS که در کشور آنان نصب بود از طریق امواج ماهواره‌ای به مرکز دریافت پیام اضطراری آمریکا ارسال و سپس موقعیت آن‌ها به اداره کنترل ترافیک هوایی اعلام شد.

او با اشاره به اینکه زمانی که این پیام از سوی مرکز دریافت پیام‌های اضطراری آمریکا دریافت شد بر اساس معاهدات بین المللی و امر بشر دوستانه در دنیا بلافاصله با فرودگاه زنجان و رشت هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و با کمک و همکاری سازمان امداد و نجات کشور، ستاد بحران و نیروی انتظامی استان‌های زنجان و گیلان عملیات جست و جو آغاز شد.

این منبع آگاه اظهار کرد: طبق موقعیت یابی‌های اداره کل کنترل ترافیک هوایی ایران مشخص شد این توریست بین جاده ماسوله و ییلاقات منطقه طارم قرار داشتند که متاسفانه به دلیل آنکه مناطق مورد نظر غیر قابل دسترس و پوشیده از برف بود نتوانستند مسیر درست را پیدا کنند.

او توضیح داد: در این بازه زمانی اطلاعات تکمیلی بین منترل پیام‌های اضطراری کشور آمریکا با همکاران ما در مرکز کنترل ترافیک هوایی مبادله شد و اقدامات لازم جهت انجام کامل عملیات صورت گرفت.
بیشتر بخوانید: احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق/دمای هوا در شمال شرق افت محسوسی دارد

این منبع آگاه بیان کرد: خانواده دختر ۳۶ ساله فرانسوی حدود ۱۲ ساعت از دختر خود بی خبر بودند که بعد از گذشت مدت زمانی سریعا این بی خبری را به مرکز مربوطه اعلام کردند.

او تصریح کرد: ساعت ۵ صبح امروز ۲۸ ابان بعد از انجام چندین ساعت عملیات جست و جو و دریافت سیگنال‌هایی از مرکز کنترل ترافیک هوایی سازمان امداد و نجات کشور ۲ توریست را پیدا کردند، اما متاسفانه آن‌ها دچار سرما زدگی شدیدی شده بودند.

این منبع آگاه اظهار کرد: بلافاصله این ۲ توریست به بیمارستان منتقل و نجات پیدا کردند که این اقدامات نشان دهنده حاکمیت کنترل ترافیک هوایی بر آسمان کشور است.

انتهای پیام/

نجات ۲ توریست گمشده فرانسوی توسط مرکز کنترل ترافیک هوایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر