کد خبر: ۷۱۴۴۵۳۵
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
کد خبر : ۷۱۴۴۵۳۵
گروه : بوشهر » بوشهر

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: تیم‌های امدادی، درمانی و اورژانسی استان بوشهر برای جلوگیری از بروز حادثه و آسیب در آماده‌باش کامل و شبانه‌روزی قرار دارند.

تیم‌های امدادی استان بوشهر در آماده‌باش کامل برای مقابله با سیل قرار دارندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به بارش باران در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی تاکنون به طور متوسط ۷۵ میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت و در این راستا نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران تشکیل شد.

او با تاکید بر توجه به حوزه پیشگیری از وقوع حادثه در زمان بارش شدید باران گفت: در این راستا تمام شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با حوادث از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از آمادگی بالای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای مقابله با حوادث احتمالی در زمان بارش شدید باران خبر داد و بیان کرد: در عرصه تامین امکانات، همه مناطق استان بوشهر زون‌بندی شده و تیم‌های امدادی، درمانی و اورژانسی استان بوشهر در آماده‌باش کامل و شبانه‌روزی قرار دارند تا در صورت بروز حادثه و یا وقایع در زمینه جاری شدن سیلاب و یا آبگرفتگی معابر و یا بروز مشکلی جوابگوی حادثه دیدگان و کمک حال مردم باشند.

ستوده، با تاکید بر هوشیاری دریانوردان و صیادان در سفر‌های دریایی در نقاط مختلف ساحلی استان بوشهر گفت:در این راستا اداره‌های شیلات، بنادر و دریانوردی و گمرکات با هماهنگی اداره کل هواشناسی و مدیریت بحران استان بوشهر بایددر زمان‌های بحرانی در خروجی شناور‌ها تصمیم‌گیری کنند.

او با اشاره به تصمیم‌گیری در زمینه تعطیلی مدارس در شرایط بحرانی و بارندگی تصریح کرد: اعلام تعطیلی مدارس در شرایط بحرانی بر عهده فرمانداران شهرستان‌ها است که با مدیریت و تشخیص آنان در مواقع اضطراری و بارانی می‌توانند تعطیلی مدارس را اعلام کنند تا مشکلی برای دانش آموزان ایجاد نشود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا تاکید بر اطلاع رسانی به موقع برای جلوگیری از حادثه‌ها در زمان بارش بارندگی و جاری شدن سیل افزود: دبیرخانه اطلاع رسانی در اداره کل هواشناسی استان بوشهر فعال شود تا مدیران دستگاه‌های اجرایی به موقع اطلاعات لازم را دریافت کنند.

ستوده، وظیفه آب منطقه‌ای استان بوشهر در زمان بارش باران و پیش بینی سیلابی شدن رودخانه‌ها را مهم دانست و تاکید کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر باید با پیش بینی بروز سیلاب و اطلاع رسانی به فرمانداران برای پیشگیری از بروز حادثه در دستور کار خود قرار دهد.

او با بیان اینکه فرمانداران موظف به مدیریت مناطق در محاصره سیلاب هستند عنوان کرد: در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی ضمن حذف ماموریت‌های غیرضروری باید همواره در دسترس باشند و مرخصی‌ها با هماهنگی لازم انجام شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با قدردانی از همکاری تیم‌های امدادی و دستگاه‌های مختلف در رسیدگی به حادثه دیدگان گفت: ارائه خدمات کالایی به حادثه دیدگان با هماهنگی فرمانداران انجام شود و تیم‌های امدادی و درمانی خدمات خود را با همکاری لازم ارائه دهند.

ستوده، با بیان اینکه در استان بوشهر همدلی و همکاری قابل وصفی در همه عرصه‌ها وجود دارد افزود:در این شرایط اتحاد، همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های امدادرسان ستودنی است و تاکنون خوشبختانه مشکلی اعلام نشده است.

او نقش مدیریت بحران را در تصمیم‌گیری رسیدگی به بحران‌ها مهم دانست و تاکید کرد: تصمیم‌گیری مدیریت بحران در زمان‌های بروز مشکلات و بحران، تصمیم استاندار محسوب می‌شود و همه باید به این مهم توجه ویژه کنند.

انتهای پیام/م

جلوگیری از حادثه و آسیب در صورت وقوع سیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر