کد خبر: ۷۱۴۵۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
کد خبر : ۷۱۴۵۳۰۲
استاندار هرمزگان :

استاندار هرمزگان گفت: طرح های مهم آبرسانی تا پایان سال با حضور رئیس جمهور در استان به بهره برداری می رسد.

افتتاح طرح های مهم آبرسانی با حضور رئیس جمهور تا پایان سالبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، فریدون همتی ، استاندار هرمزگان گفت: استاندار هرمزگان گفت: طرح های مهم آبرسانی تا پایان سال با حضور رئیس جمهور در استان به بهره برداری می رسد.

استاندار هرمزگان در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی هرمزگان افزود : آبرسانی از سد جگین تا شهر سردشت در مرکز شهرستان بشاگرد و نهایتا شهر گوهران یکی از این طرح هاست که این طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان شامل ۸۰ کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی، ۲۰ هزار متر مکعب مخزن، ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۱۵۰ لیتر بر ثانیه و تصفیه خانه است.

همتی افزود: با بهره برداری از این طرح علاوه بر آبرسانی به دو شهر سردشت و گوهران، به ۲۴ روستا نیز آبرسانی می‌شود و مرحله نخست این طرح که آبرسانی به شهر سردشت و ده روستای بزرگ در مسیر، خط انتقال و تصفیه خانه است، در سفر پایان سال رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

او گفت: آبرسانی از سد سهران به ۵۵ روستا شهرستان بشاگرد نیز دیگر طرحی است که با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در حال اجراست و  شامل ۲۸۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ۷۰ باب مخزن با ظرفیت هفت هزار و ۵۰ متر مکعب و ۱۸ ایستگاه پمپاژ است.

استاندار هرمزگان به آماده سازی دو آب شیرین کن در بندرعباس اشاره کرد و افزود: مرحله دوم و سوم آب شیرین کن صد هزار متر مکعبی بندرعباس، به ظرفیت هر مرحله ۲۰ هزار متر مکعب شیرین سازی آب است که در ماه‌های پایانی امسال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

 همتی گفت: مرحله نخست آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس هم، با ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب دیگر طرحی است که دیماه امسال باحضور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

او افزود: این طرح‌های مهم، تامین آب پایدار و پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر استان را به همراه دارد.

استاندار هرمزگان به خط انتقال آب از سد سرنی تا شهر میناب و فولاد ۲ و نیم میلیون تنی مادکوش در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این دو ، از طرح‌های مهمی است که پایان امسال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ب

افتتاح طرح های مهم آبرسانی تا پایان سال 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر