کد خبر: ۷۱۴۵۳۵۵
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
کد خبر : ۷۱۴۵۳۵۵
گروه : مرکزی » اراک

فرماندار آشتیان برای بررسی وضعیت قیمت‌ها از بازار آشتیان بازدید کرد.

بازدید فرماندار آشتیان از بازاربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  نظام الدین جهان میرزایی فرماندار آشتیان برای بررسی وضعیت قیمت کالا‌ها از بازار آشتیان بازدید کرد و با فروشندگان و خریداران در خصوص قیمت‌ها هم صحبت شد.

  جهان میرزایی در جریان این بازدید در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، گفت: طبق بررسی که امروز صورت گرفت مشخص شد افزایش قیمتی در کالا‌ها وجود ندارد و بازار روند با ثبات خود را سپری می‌کند.

او اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار در شهرستان آشتیان فعال است و با فروشندگان متخلف با قاطعیت برخورد می‌شود.

مقابله با افزایش خودسرانه قیمت‌ها و رصد لحظه‌ای بازار در استان مرکزی

روز شنبه بعد از افزایش قیمت بنزین جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی تشکیل و معاون اقتصادی و معاون سیاسی استاندار از مقابله با افزایش خودسرانه قیمت‌ها و رصد لحظه‌ای بازار در استان مرکزی خبردادند.

در این جلسه مقرر شد برای مقابله با افزایش خودسرانه قیمت‌ها دستگاه‌های مسئول مانند اتاق‌های اصناف در سراسر استان، اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت و معدن و تجارت با تشکیل تیم‌های مشترک نسبت به بررسی بازار اقدام کنند.

تصمیم گرفته شد که با اطلاع‌سانی گسترده به تمام کسانی که فروشنده کالا و ارائه‌دهنده خدمات هستند اعلام شودنباید هیچ‌گونه افزایش قیمت را داشته باشند، و با عرضه مستقیم و مداوم محصولات خللی در این رابطه وارد نشود ومردم با نظارت و با اطلاع‌رسانی خود در مورد تخلفات احتمالی کمک کنند.

ذخیره مناسب کالا‌های اساسی در استان مرکزی

یکی از مواردی که در این جلسه بر آن تأکید بود اینکه با توجه به ذخیره بسیار خوب در رابطه با کالا‌های اساسی هیچ نگرانی در عرضه کالا‌های اساسی در چند ماه آینده نیست و اگر هم بحث احتکار پیش بیاید قطعاً با جدیت با آن مقابله شود.

اکرمی جلوگیری از افزایش کالا‌ها و رصد لحظه‌ای بازار را از مصوبات اخیر شورای تأمین استان مرکزی دانست و افزود: ستاد سوخت استان تشکیل‌شده که به‌زودی جلسات آن برگزار خواهد شد و حمل‌ونقل درون‌شهری و باری که عمدتاً با بنزین هستند باید کنترل شوند.

بازرسی‌های شبانه روزی در استان مرکزی

محمدجواد قربانیان معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هم از بازرسی‌های شبانه روزی خبرداد و گفت: احتمال سوء استفاده برخی اصناف در پی افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین وجود دارد به همین دلیل و برای جلوگیری از تضعیف حقوق مردم، بازرسی از واحد‌های صنفی استان مرکزی شبانه روزی شد.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر