کد خبر: ۷۱۴۵۷۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
کد خبر : ۷۱۴۵۷۷۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در نیمه نخست امسال هزار و ۷۶۲ فقره وام اشتغال به خانوار‌های مددجو در استان کرمانشاه پرداخت شده که ۳۳۴ فقره در اختیار دختران و پسران فاقد شغل این خانوار‌ها قرار گرفته است.

پرداخت ۳۳۴ فقره وام اشتغال به دختران و پسران فاقد شغل در استان کرمانشاهبه گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  رشید جلیلیان، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد به منظور ایجاد درآمد پایدار و توانمندسازی به خانوار‌های تحت حمایت وام‌های قرض الحسنه اشتغال پرداخت می‌کند.

جلیلیان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۵۳ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان وام اشتغال به خانوار‌های مددجو پرداخت شده است، عنوان کرد: هزار و ۷۶۲ مددجوی کرمانشاهی از این میزان وام بهره‌مند شده اند.

او با اشاره به اینکه وام‌های اشتغال صرفا به سرپرستان خانوار‌های تحت حمایت تعلق نمی‌گیرد، ادامه داد: ۳۳۴ فقره از وام‌های پرداختی طی سال جاری در اختیار دختران و پسران فاقد شغل و مجرد این خانوار‌ها قرار گرفته است.

جلیلیان بیان کرد: مردان و بانوان سرپرست خانوار، فرزندان ذکور مجرد و دختران در آستانه ورود به بازار کار، همسران مددجویان، فرزندان ذکور متاهل متعهد به تامین هزینه خانوار تحت حمایت، نوعروسان مددجو دارای همسر بیکار و همسران فاقد شغل بانوان با ازدواج مجدد از گروه‌هایی هستند که می‌توانند از وام‌های اشتغال این نهاد بهره‌مند شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: مددجویان متقاضی در صورت دارا بودن مهارت فنی و توانایی لازم برای ایجاد اشتغال می‌توانند از وام‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد برخوردار شوند.

رشید جلیلیان با تاکید بر اینکه هم اکنون سقف وام‌های خود اشتغالی برای هریک از افراد تحت حمایت ۵۰ میلیون تومان است، عنوان کرد: این وام‌ها به صورت کاملا قرض الحسنه، بدون نیاز به سپرده گذاری و با بازپرداخت طولانی مدت در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.

جلیلیان با تاکید بر اینکه طرح‌های اشتغال این نهاد از موفق‌ترین و پایدارترین شغل‌ها به شمار می‌رود، بیان کرد: کارشناسان مجرب اشتغال کمیته امداد به منظور پایداری طرح‌های اشتغال مددجویی به افراد بهره‌مند از وام‌های اشتغال مشاوره‌های شغلی و فنی ارائه و بر روند اجرای طرح‌ها نظارت دقیق به عمل می‌آورند.

انتهای  پیام/ز

 

۵۳ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان وام اشتغال به خانوار‌های مددجو پرداخت شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر