کد خبر: ۷۱۴۶۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر : ۷۱۴۶۶۴۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت چهانی طلا به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسیدبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، در حالی که تردید‌ها بر احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری محدود در سال جاری میلادی سایه افکنده است، قیمت طلا امروز اندکی تقویت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

در حالی که امید‌ها به انعقاد توافق در امسال میلادی کمرنگ شده است، روزنامه وال استریت ژورنال در شماره روز پنجشنبه خود به نقل از منابع مطلع نوشت، در ادامه تلاش‌ها برای انعقاد یک توافق محدود چین از مذاکره کنندگان ارشد تجاری آمریکا برای برگزار دور جدیدی از مذاکرات رو در رو در پکن دعوت کرده است.


بیشتر بخوانید: قیمت جهانی طلا به ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت رسید


نیکولاس فراپل، تحلیلگر بازار طلا در موسسه‌ای بی سی بولیون گفت: «در حال حاضر توافق تجاری بحث غالب در بازار است و بنابراین هر گونه خبری مثبت در مورد اختلاف تجاری امریکا و چین به وضوح تاثیری منفی بر قیمت طلا خواهد گذاشت و هرگونه تاخیر در حل اختلافات تجاری به نفع بازار طلا خواهد بود.»

فدرال رزرو آمریکا به منظور حمایت از اقتصاد این کشور در برابر تاثیرات مخرب جنگ تجاری با چین، از ابتدای امسال تاکنون ۳ نوبت نرخ بهره را کاهش داده، اما فعلا این روند را متوقف ساخته است.

کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و سرمایه گذاران را به حضور در این بازار ترغیب می‌کند.

جنگ تعرفه‌ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان موجب شده تا بازار طلا که همواره به عنوان یک محل امن برای سرمایه گذاری در هنگام بروز وضعیت آشفته سیاسی و اقتصادی تلقی می‌شود رونق بگیرد و از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۴ درصد رشد کند. هم اکنون فلز زرد در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه از سال ۲۰۱۰ تاکنون قرار دارد.

انتهای پیام/

فلز زرد در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالیانه است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر