کد خبر: ۷۱۴۶۸۲۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
کد خبر : ۷۱۴۶۸۲۶
گروه : قزوین » قزوین
امام جمعه قزوین:

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امیدواریم آن دستور قاطعی که خداوند در باره کسانی که فتنه بپا کردند اجرایی شود و دستگاه قضا آن‌ها را به اشد مجازات برساند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه کسی با اعتراض مسالمت‌آمیز کاری نداشته است، گفت: امیدوار هستیم آن دستور قاطعی که خداوند در باره کسانی که فتنه بپا کردند، اموال مردم را به آتش کشیدند و خون ریختند، اجرایی شود و دستگاه قضا آن‌ها را به اشدّ مجازات برساند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: از میان اشرار و اغتشاشگرانی که در خیابان‌ها اقدام به فتنه گری کردند خیلی‌ها دستگیر شده و خیلی‌ها نیز شناسایی شده اند تا دستگیر شوند و واضح بود که صف مردم از آن‌ها جداست.

او اضافه کرد: دشمنان تمام قد به میدان آمدند و همه رسانه هایشان را به کار گرفتند تا با کمک منافقان به کشور ضربه وارد کنند.

*از هوشیاری ملت و اقدامات نیرو‌های امنیتی قدردانی می‌کنیم

خطیب نماز جمعه قزوین از همه ملت ایران که فتنه‌گران و محرکان استکباری بیرونی را تشخیص داده و نقشه‌ی شوم اجانب را جمع کردند، قدردانی کرد و گفت: مخصوصاً از هوشیاری مردم استان قزوین به صورت ویژه قدردانی می‌کنیم چرا که به موقع شرایط را درک کردند و هیچ فرصتی را به دشمن برای سوء استفاده ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان  اظهار کرد: از بسیجیان، پاسداران، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و همه اقشار و دست اندرکاران که با انسجام و وحدت دست به دست هم دادند تا در مقابل فتنه‌ها بسیج شوند و پیشگیری کردند تا اتفاقی نیافتد، قدردانی می‌کنیم و دست این عزیزان را می‌بوسیم.

*بسیجی بودن صرفاً اسم نیست و باید عمل بسیجی داشته باشیم

او به سالروز آغاز تشکیل بسیج در سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: امام راحل فرمودند باید ۲۰ میلیون بسیجی داشته باشیم، بسیجی بودن صرفاً اسم نیست و باید خودمان را برای این منظور آماده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: عنوان بسیجی از هر عنوان دیگری که در جامعه وجود دارد بالاتر است و به همین خاطر باید بیشتر از هر کسی تلاش کند.

او بیان کرد: عنوان بسیجی به سادگی بر پیشانی ما نقش نمی‌بندد و برای رسیدن به جایگاه حقیقی بسیجی نشانه‌های بسیاری وجود دارد و باید بر اساس آن‌ها عمل کنیم.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: بسیجی آرامش، مقاومت و سربلندی دارد و همه ما آن حالت آرامش، عزت، اقتدار و سربلندی را در چهره شهید حججی دیدیم در حالی که در دست اشرار داعشی اسیر شده است و با این نگاه درس بزرگی به بسیجیان عالم داد.

او با بیان اینکه آرامش روحی ویژگی بسیجی است، خاطرنشان کرد: بسیجی جز در مقابل دشمن گستاخ نیست و مهر و محبتش را صرفا متوجه بندگان خدا و مستضعفان عالم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: بسیجی همواره به پیروزی امیدوار است و همواره منتظر ظهور منجی است و یقین دارد وعده الهی حق است و جهان روزی به دست مستضعفان عالم اداره خواهد شد.

امام جمعه قزوین در ادامه با تبریک روز نیروی دریایی یادآور شد: روز نیروی دریایی به مناسبت نبرد قهرمانانه ناوچه پیکان در سال ۱۳۵۹ نامگذاری شده است که آمریکایی‌ها طعم مبارزه روحیه بسیجی را در دریا هم مشاهده کردند.

*شاخصه انسان با تقوا از نگاه امام علی (ع)

وی افزود: امیرالمؤمنین (ع) تأکید می‌کند تقوا آن است که اگر عصبانی شدید، کسی جز حق از شما نشنود و اگر خوشحال هم شدید کلامی جز حق از شما بیان نشود، ممکن است گاهی انسان از روی عصبانیت و گاهی از روی خوشحالی ناحق بگوید و امام علی (ع) تأکید می‌کند در هر شرایطی حرف حق را بیان کنید.

نماینده، ولی فقیه در استان اضافه کرد: حضرت در ادامه می‌فرمایند اگر فقیر بودید باید با قصد، اندیشه و عقل عمل کنید و اگر ثروتمند هم شدید نباید از هوشمندی و هوشیاری فاصله بگیرید و هیچگاه عدالت را در مقابل دوست و دشمن کنار نگذارید.

*خداوند به روشن‌دلان توانمندی ویژه‌ای عنایت کرده است

امام جمعه قزوین در ادامه خطبه‌ها به آغاز هفته روشن دلان اشاره کرد و گفت: خداوند به این عزیزان دل روشن عطا کرده است و فهم، درک و هوشیاری ویژه‌ای دارند و خداوند با توانمندی‌های فکری و معنوی برای آن‌ها جبران کرده است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر