کد خبر: ۷۱۴۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۱۴۶۹۷۸
گزارش/

آخرین برنامه ریزی ها برای استفاده هرچه بیشتر از سوخت CNG/ تاکسی‌ها باید گازسوز شوند

روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب سوخت CNG مصرف می‌شود که تا سقف ۴۰ میلیون متر مکعب نیز ظرفیت دارد.

سوخت سبزی که سرخی آلودگی و استفاده از بنزین را بر باد می دهد!/

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۴ آبان بود که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پس از روز‌ها گمانه زنی، خبر افزایش نرخ بنزین را به عموم مردم مخابره کرد. امروز  ۸ روز از این ماجرا می‌گذرد و اصلاح قیمت بنزین به گفته سخنگوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بیش از ۲۰  درصد در مصرف بنزین صرفه جویی شده است.

افزایش قاچاق سوخت، استفاده بی رویه و بدون برنامه این انرژی خدادادی به سبب ارزان بودن قیمت آن، منجر شده بود تا مصرف روزانه بنزین به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر نیز برسد، این درحالی است که کشور پر جمعیتی نظیر چین کمتر از کشورمان از این سوخت فسیلی  استفاده می‌کند.

این بین نارضایتی‌هایی هم از جانب مردم در این باره اعلام شد که منشا این نارضایتی نگرانی آن‌ها برای افزایش قیمت سایر اجناس بود. چرا که تعداد زیادی از کاربران سایت باشگاه خبرنگاران جوان، نظر خود را اینگونه از گرانی نرخ بنزین منعکس کرده اند.
 
سوخت سبزی که سرخی آلودگی و استفاده از بنزین را بر باد می‌دهد! / تاکسی‌ها در اول صف استفاده از سوخت پاک / عملکرد دولت در تولید خودروهای دو گانه سوز ضعیف است
 
در ازای این نظرات دولتمردان قول‌های بسیاری برای کنترل بازار‌ها و برخورد با گرانفروشان ارائه کرده اند تا جایی که با تشکیل روزانه ستاد تنظیم بازار وزیر صمت بار‌ها تاکید و حتی هشدار افشای علنی نام گرانفروشان و برخورد قضائی را داده است.

اما با گذر از این مباحث، این روز‌ها با وجود مباحث مختلفی در خصوص بنزین، گسترش استفاده از سوخت‌های پاک نیز پررنگ شده است، نکته قابل اهمیتی که یکی از اهداف دولت برای افزایش نرخ بنزین در جهت کاهش میزان آلایندگی‌های جوی و آلودگی هوا در فصول سرد سال بود.
 
سوخت سی ان جی یکی از انرژی هاییست که کمترین آلایندگی را به همراه داشته و از نرخ مناسب تری نسبت به بنزین برخوردار است، اما این میان ۲ نکته منجر به این شد که روند تولید خودرو‌های دوگانه سوز از سال ۹۰ که به میزان ۲۵۰ هزار خودرو بود در سال ۹۶ به ۹۰ هزار دستگاه کاهش پیدا کند.

اولین دلیل آن کمرنگ‌تر شدن استفاده از کارت سوخت و حذف سهمیه بندی و دومین دلیل آن هم بزرگی مخزن این سوخت و جاگیری آن در صندوق عقب ماشین بود. دلایل ریز و درشت دیگری هم به کاهش تولید این خودرو دامن زده و منجر شد تا با کاهش استفبال از آن، خودروسازان نیز، تا حدودی در تولید آن سست شوند.

اما باید دید مسئولان قبل از اینکه استفاده از سوخت فشرده را یکی از اهداف افزایش نرخ بنزین تلقی کنند، زیرساخت‌های لازم برای این موضوع را فراهم کرده اند. شهرام رضایی مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اوایل سال در حاشیه نمایشگاه نفت و گاز بود که گفت: هم‌اکنون جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در همه نقاط کشور توسعه یافته‌اند و ۵۰ درصد ظرفیت مازاد برای پذیرش مشتری در این بخش نیز وجود دارد.

 ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه CNG در سراسر کشور مستقر است / تاکسی‌ها باید گازسوز می‌شدند

اردشیر دادرس رئیس اسبق انجمن صنفی CNG کشور در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با تایید گفته های این مدیر نفتی، گفت: سوق پیدا کردن خودروها برای استفاده از سوخت فشرده، منجر به صرفه جویی در بنزین می شود،  هم‌اکنون روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب CNG مصرف می‌شود که تا سقف ۴۰ میلیون متر مکعب نیز ظرفیت دارد، در واقع می‌توان حداقل ۵۰ درصد ظرفیت آن را افزایش داد.
 
به گفته رئیس اسبق انجمن صنفی CNG کشور، با صرفه جویی و افزایش استفاده از سوخت CNG، می توان بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر بنزین صادر کرد.

او بیان کرد: حداقل ۴ و نیم میلیون خانوار دارای خودروی دوگانه سوز هستند که پیشنهاد داده‌ایم به جای پول نقدی که به آن‌ها می‌دهند، به طور میانگین ۱۸۰ هزار تومان کارت اعتباری سوخت گاز رایگان بدهند.

دادرس ادامه داد: هزینه بنزین یک تاکسی که روزانه ۳۰ لیتر بنزین مصرف می کند برابر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است در صورتی که با استفاده از گاز سی ان جی، هزینه آن به حداقل می رسد.

رئیس اسبق انجمن صنفی CNG کشور تشریح کرد: معتقدم باید برای عرضه سوخت سی ان جی نیز باید یک کارت هوشمند تعبیه شود، تا افرادی که دارای خودروی گاز سوز هستند با ثبت نام این سوخت را مصرف کنند.

او با اشاره به تعداد موتور پایه گازسوز در کشور، گفت: متاسفانه تعداد اندکی موتور گازسوز در کشور تولید می شود این در حالیست که ۲۵ درصد  سبد تولید خودرو و موتور، باید مختص به سوخت گاز باشد. سال گذشته کمتر از ۷۰ هزار موتور پایه گازسوز تولید شد.

دادرس با تأکید بر اینکه تاکسی‌ها باید به سمت استفاده از سوخت گاز طبیعی بروند، گفت: بسیار خوب است اگر تاکسی‌ها همه گازسوز شوند. در صورتی که بسته حمایتی برای این نوع خودروها در نظر گرفته شود استقبال از آن افزایش پیدا می کند، به طور مثال خودروهای نو و تازه خروج از کارخانه، باید بتوانند ظرف مدت یک سال کارت اعتباری سوخت رایگان و یا ارزان قیمت دریافت کنند تا مشوق مالی خوبی برای آن‌ها شود و دیگر به سمت سوخت بنزین نروند.

رئیس اسبق انجمن صنفی CNG کشور گفت: در تولید قطعه برای خودرو‌های دوگانه سوز مشکلی وجود ندارد و بیش از ۹۰ درصد قطعات خودرو‌های دوگانه سوز در ایران تولید و بومی سازی شده‌اند، همچنین آماده صادرات این دانش فنی، قطعه و کمپرسور هم هستیم.

او با بیان اینکه سوخت گاز CNG از نظر آلایندگی سالم است، گفت: سوخت گاز CNG هیچ آلایندگی ندارد و بهترین سوخت دنیا به شمار می‌رود.

به گفته دادرس اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه CNG در سراسر کشور مستقر است که با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند با افزایش مصرف آن توان افزایش خدمت رسانی نیز وجود دارد.

متخصصان سرعت رفع نواقص استفاده از CNG  را افزایش دهند!

روح الله طالبی کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مزایای گازسوز کردن خودرو‌ها گفت: برخی خودرو‌ها اکنون گازسوز هستند بدین معنا که هم از بنزین و هم از سوخت گاز استفاده می‌کنند. 

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: خودروی دوگانه سوز با توجه به اینکه مصرف آن‌ها گاز است و قیمت کمتری نسبت به بنزین دارد از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است. در کشورمان ذخیره عظیمی از منابع گاز وجود دارد و که با برنامه ریزی و ارائه الگوی صحیح مصرف، می‌توان از آن بهره برد.
 
طالبی اظهار کرد: سوخت گاز در ایران ارزان است. مزیت دیگر این نوع سوخت کاهش آلایندگی است چراکه سوخت بنزین آلاینده های بسیار زیادی را تولید کرده و فعالان محیط زیست بشدت در استفاده از آن احتیاط را پیشنهاد می کنند.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: در قدم اول توصیه می‌شود که تخصیص خودرو برای خطوط ویژه و حمل و نقل عمومی، از خودرو‌های دوگانه سوز استفاده کنند. اما خودرو‌های دوگانه از نظر ایمنی دارای نواقصی هستند که تعمیر و نگهداری از آن‌ها مشکلات خاصی دارد. شرکت های خودروساز باید در صدد رفع این نواقص باشند.

او تشریح کرد: به دلیل اینکه این خودرو‌ها فضایی از صندوق عقب خودرو را اشغال می‌کنند باید چاره دیگری برای آن اندیشید تا حتماً گاز در قسمت دیگری از خودرو نصب شود چراکه اینگونه استاندارد خودرو را خارج می‌کند و این امر باید مورد ارزیابی قرار گیرد، همچنین یکی دیگر از مشکلات نشتی گاز است که حتماً باید این مورد رفع شود چراکه می‌تواند حادثه آفرین باشد.

طالبی افزود: اینکه چقدر نوع سوخت گاز می‌تواند مصرف بنزین را کاهش دهد برابر با استفاده تاکسی‌هاست. اگر تعداد تاکسی‌ها افزایش یابد قطعاً نرخ مصرف بنزین کاهش یافته و رانند‌ه‌ها به سمت خودروی گازسوز می‌روند.

این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: استفاده از  گاز CNG  در بلند مدت به قطعات خودرو صدمه می زند و عمر قطعات را کاهش می دهد چرا که سوخت گاز نسبت به بنزین خشک‌تر است و تا حدودی موتور خودرو را فرسوده می کند.
 

رانندگان چگونه خودروی خود را استاندارد گاز سوز کنند؟

علی محمودیان، رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با اشاره به دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: متقاضیان برای نام نویسی به سامانه NGVI.IR مراجعه کنند، حداکثر ظرف مدت ۲ ماه آینده به همه درخواست‌ها رسیدگی می‌شود.

 او  افزود: در مدت یک هفته از طرف این اتحادیه، پیامکی برای متقاضیان ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه، نزدیک‌ترین مرکز مجاز به محل سکونت خود را برای تبدیل انتخاب و به آن مراجعه کنند.

وی با اشاره به افزایش گسترده تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: اولویت تبدیل خودرو‌ با افرادی است که زودتر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه زودتر درخواست خود را ثبت کنند.


رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با تاکید بر لزوم صبوری متقاضیان افزود: حداکثر تا ۲ ماه آینده به همه متقاضیان گازسوز کردن خودرو‌ها خدمات‌رسانی خواهد شد و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

هزینه گاز سوز کردن خودروهای شخصی

 محمودیان هزینه تبدیل خودرو‌ها به دوگانه‌سوز را بسته به کیفیت کیت، نوع خودرو و اندازه مخزن به‌صورت میانگین ۲.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان اعلام کرد و اطمینان داد: این رقم ثابت است و به هیچ وجه در روز‌های آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود.


وی همچنین با اشاره به لزوم گازسوز کردن خودرو‌ها از طریق سامانه جامع اطلاعات خودرو‌های دوگانه‌سوز (NGVI.IR) و مراکز مجاز تبدیل تاکید کرد: مردم به‌منظور دریافت خدمات و محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و نیز تامین ایمنی خود و خانواده از مراجعه به مراکز و کارگاه‌های غیرمجاز تبدیل خودرو‌ها خودداری کنند.

تاثیر اصلاح نرخ بنزین در استفاده از CNG 

حسن قلی‌پور در این باره به خبرنگار شانا گفت: تاکنون به‌طور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کشور توزیع می‌شد که این رقم با اعلام طرح سهمیه‌بندی بنزین و هم‌زمان با اجرای این طرح به‌طور میانگین به روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خودروهای دوگانه‌سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را هم دارند، افزود: پیش‌بینی ما این است که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در کشور، حدود ۲ میلیون مترمکعب دیگر افزایش یابد.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه زمان فعلی برای پیش‌بینی دقیق زود است و امیدواریم تا پایان آذربتوانیم مقدار دقیق این افزایش را اعلام کنیم، گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان مصرف سی‌ان‌جی در کشور به حدود روزانه ۲۴ میلیون مترمکعب برسد.

قلی‌پور ضمن تاکید بر آمادگی جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سراسر کشور برای عرضه گاز طبیعی فشرده موردنیاز خودروهای دوگانه‌سوز به هموطنان گفت: خوشبختانه با افزایش تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سطح کشور، هم‌اکنون ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه سی‌ان‌جی به خودروها در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به مزایای سوخت پاک سی‌ان‌جی افزود: با همکاری موسسه استاندارد در تلاشیم جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی را که غیرعملیاتی شده بودند، هر چه زودتر عملیاتی کنیم.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: هم اکنون ۲ هزار و ۴۷۲ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در سطح کشور فعال‌ هستند که از این تعداد ۲۳ جایگاه در استان تهران آماده خدمات‌رسانی به هموطنان است.

۸۵ درصد تاکسی‌های شهر تهران دوگانه سوز هستند

علیرضا قنادان مدیر عامل تاکسیرانی شهر تهران در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ۸۵ درصد تاکسی‌های شهر تهران دوگانه سوز هستند و از گاز یا بنزین استفاده می‌کنند، گفت: تنها ۱۵ درصد تاکسی‌های تهران فقط از بنزین استفاده می‌کنند.

قنادان با بیان اینکه از چند سال پیش، فقط خودروهای دوگانه سوز وارد ناوگان تاکسیرانی شده‌اند، گفت: در حال حاضر برخی از خودروهای وَن بنزین سوز هستند که در حال مذاکره با خودروسازان هستیم تا برای ما تاکسی  ون دوگانه سوز تولید کنند.

او در خصوص تاکسی آریو و برلیانس که توسط سایپا تولید می‌شوند، گفت: دوگانه سوز کردن این ۲ خودرو امکان پذیر نیست و تنها ۵۰۰ برلیانس و ۱۲۰۰ آریو وارد تاکسیرانی خواهند شد.

قنادان با تأکید بر اینکه تعداد خودروهای تک سوز در تاکسیرانی بسیار اندک است، گفت: این خودروها بیشتر قدیمی و فرسوده هستند و تبدیل آن‌ها به دو گانه سوز مقرون به صرفه نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۱
در انتظار بررسی: ۷
بارانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
تکلیف شهرهای بدون جایگاه گاز چیه که سهمیه بنزین ندارن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
این سایت ثبت نامش بگید برم ثبت نام گاز کنم
یه بدبخت دیگه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
فقط تو فکر کاهش مصرف بنزین هستن که درآمد دولت رو باهاش بیشتر کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
گاز سوز كردن بيشتر = خروج ارز بيشتر
mostafa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام
میدونم نظر دادن الکیه ولی مینویسم.
قرار بود اجناس گرون نشه. کرایه ها زیاد نشه. بله گشت تعزیرات و این حرف ها شاید مال تهران باشه.
الان بوشهر دو قدم سوار تاکسی میشی 5 تومن ازت میگیرن.
بجای اینکه حمل و نقل عمومی بیشتر بشه برعکس کمتر شده. اتوبوس ها مدام دم از افزایش نرخ کرایه ها میزنن.
ما از حومه بوشهر با اتوبوس میریم. الان کرایه اش 1200 تومنه بازم میگن کمه. یه روز 3 تا اتوبوس داره یه روز همون یه دونه هم نیست. به هرکی هم میگی میگن منطقه محرومیم بهمون اتوبوس نمیدن. بوشهر منطقه محرومه واقعا که...

دیشب هم که تخم مرغ شده شونه ای بیست تومن . جرقه های افزایش قیمت فوران کرده ولی هیچ مسئولی نیست.
داوود نبی لو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دلیل ترس تون از وصل کردن اینترنت چیه؟ حتما یه کاری انجام دادید که الان میترسید اینترنتو وصل کنید افشا بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خدارو خوش میاد اخه ۳۰ تا سهمیه بنزین !!!! روزی یه لیتر میشه هم ماشین و گرم کرد !!! لااقل ۱۰۰ تا میشد گاز ماشین و داغون میکنه خواهش میکنیم از دولت سهمیه ها رو افزایش بده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
انقدر مردم را تحت فشار نزارید ، نه شغل هست ، نه مسکن ، نه بیمه ی درست حسابی ، فقط گرانی ، گرانی و گرانی این ظلم است
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینایی که ما دیدیم چیزی به نفع مردم نمیخوان، فقط به فکر‌اختلاص و پر‌کردن جیب خودشونن چند وقت بعد همین گازم گرون میکنن.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
Yjc اینترنت قطع شده آمار بازدیکننده هات رفت بالا مارو فراموش کردی نظرای مارو پخش نمیکنی باشه بزار اینترنت وصل شه :|

ملت سی ان جی پدر ماشینو در میاره هر روز جلوی تعمیرگاه بودم خودم ولی از وقتی ال پی جی کردم ماشین بیچاره مخاد پرواز کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگه اینترنت تا ساعت سه نیاد من بااین سایت قهرمیکنم برای همیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگه اینترنت تا ساعت سه نیاد من بااین سایت قهرمیکنم برای همیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگه اینترنت تا ساعت سه نیاد من بااین سایت قهرمیکنم برای همیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سی ان جی هم گرون بشه دیگه من بااین سایت قهرمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
گاز هم گرون میشه خواهید دید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مسله اینترنت وصل بشه همه چی حل خواهدشد
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام
بارها شنیده ایم یک خودروی سواری به صورت متوسط حدودا سالی ۳۰۰۰۰ کیلومتر میخوره حالا اگه بخواهیم مصرف سوخت متوسط خودرو رو هر صد کیلومتر ده لیتر حساب کنیم حداقل سالی ۳۰۰۰ لیتر مصرف خودرو ای هست که کم کار کرده
حالا کارشناسان به این موضوع جواب بدن که سالی ۷۲۰ لیتر سهمیه رو چطور حساب کردن
موضوع دوم
یه باک بنزین برای خودروی با موتور پژو حدودا ۷۰۰ کیلومتر راه میبره
در صورتی که اگر همین کیلومتر اگه قراره cng مصرف کنیم حدودا ۴ بار باید بریم پمپ گاز حالا بماند ک همین موضوع باعث صف های طولانی میشه و رقبت رانندگان رو کم میکنه
مسئله بعد اینکه در کشور های همسایه از گازوییل برای بروز ترین خودرو ها استفاده میکنن و گاز هیچ مفهومی نداره.
حافظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تکلیف ما تاکسی دارا چیه شهر ما‌که هنوز گاز نداره‌چیه؟؟
حافظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تکلیف ما تاکسی دارا چیه شهر ما‌که هنوز گاز نداره‌چیه؟؟
راننده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام در مورد گاز cng و lpg گزارش مفصل تهیه کنید فواید و مضرات بر روی اتومبیل ها و الودگی هوا , مورد دوم اینکه مگه قرار نبود سهمیه بنزین تا شش ماه ذخیره بشه پس چرا سهمیه ابان ماه تاکسی و نیسان ها سوخته ! حتما پیگیری بشهههههه, مورد سوم اینکه adsl مخابرات تهران هنوز قطعه ! تهران که این همه مشترک داره هنوز قطعه ولی شهرهای کوچیک که مشترکاشون اغلب دیتای موبایل هستن رو وصل کردن!......حتما کامنتم تایید بشه مرسی :) , سه مورد حتما گزارش تهیه بشه :)
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
من پرایدم دوگانه سوزه
سرمعاینه فنی خیلی گازسوزارو اذیت میکنن مخصوصا موقع تست گاز
اگر بنزین گرون نمیشد حتما ماشینو عوض میکردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پیک های موتوری بدبخت چه کنن نه بیمه ای نه حمایتی بنزین هم که اینجور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگه اینترنت وصل نشه من مدرسه نمیرم که نمیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ابنترنت اومد صلوات بفرست اقا وصل شد متشکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ابنترنت اومد صلوات بفرست اقا وصل شد متشکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خداوکیلی اینقدر کفتیم اینترنت میخاهیم حدود پنچاه هزارتومن پول بسته مون رفت که رفت حالا راضی hم پنچاه تومن بدم اینترنت وصل ;نند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امروز رفتم شرکت نفت نیشابور
تعداد زیادی از شهروندان بیرون زیر بارون تو صف بودن که
یا کارت بنزینشون غیر فعال شده درست کنن یا درخواست کارت بدن
من یه مدتی به این یقین رسیدم که مسئولان می خواهند با این فرآیندهای بیخودی مردم را اذیت کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تنهادلخوشی مون این سایت محترمه است اینم نباشه دیگه کجا بگیم ما اینترنت میخاهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تنهادلخوشی مون این سایت محترمه است اینم نباشه دیگه کجا بگیم ما اینترنت میخاهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
به به به این همه هوش و ذکاوت آفرین چه تدبیری اندیشه کرده اند..چقدر بفکر رفاه ملتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نوشتبن ۲۰ درصد صرفه جویی باید مینوشتین که ۲۰ درصد کمتر استفاده کردن به دلیل سهمیه بندی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خودرو من بدونه اینترنت کارمیکنه نه باگازوبنزین اینم که قطعه
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بندر لنگه یک بازیگر و کارگردان تئاتر بسیار خوب داشت به نام محسن جعفری که چند سال پیش بخاطر تصادف در جاده شیراز به بندر عباس ‌و همین گاز C.N.G مرحوم شد . محسن دوست صمیمی من و همکلاسی زمان دانشگاه من بود . من و اکثر بچه‌هایی که به بیمارستان رفتیم و محسن را قبل از فوت و زمانی که بیش از ۷۰% از بدنش سوخته بود را دیدیم تا آخر عمرمان از C.N.G خواهیم ترسید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چرا به سمت برقی شودن نمیرن تا کی سوخت فسیلی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مگه قرار نبود سهمیه ها ذخیره بشه چرا برا وانت نیسان ها را سوزندن الان تکلیف سهمیه سوخته شده آبان‌ماه چی میشه ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آقامن چحوری اینترنت پیداکنم
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام خواهشأ پیگیری بفرمایید بااینکه قرار بود سهمیه بنزین آبان ماه وانت نیسان ها ذخیره بشه تا شش ماه ،ولی نصف سهمیه ما را سوزندن بااین ستاد سوخت حتی در رسانه ملی اعلام کردن که این سهمیه ذخیره میشه اما چرا سوزوندن؟وما باید برا سهمیه سوخته شده کجا باید مراجعه کنیم ؟
پاسخ ها
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
برای من 120 تای ماه قبل سوخت و 120 تا این ماه هست
خوش بحالت که نصفش سوخته
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خودرو باید از پایه گازسوز بشه یعنی سرسیلند خودرو هم دوگانه سوز بشه
ایتطوری فقط گاز و بنزین داخل انژکتور میشه و همین امر باعث اختلال در کارکرد موتور میشه
درحالیکه خودروی شرکتی ورودی گاز و بنزینش فرق میکنه
برای من که همیشه چراغ چک روشن هست وهمیشه مشکل دارم

چرا این کارشناسی نمیشه؟ ماشالله همه که باسواد هستند
باشگاه خبرنگاران برین سراغ چند تا مکانیک و فرق خودروی گازسوز شرکتی و دستی و کارکرد موتور رو ازشون سوال کنید جان عزیزاتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ماشینم گازسوز هست فقط یه چی کم داره آن هم اینه که اینترنت وصل نیست کاروکاسبی ناهم خابیده خواهشا بگین اینتر وصل کنند اگه وصل نکنند خودم باپراید میبرم زیر قطار گناه م می افته گردن وزیر ارتباط بابا وصل کنید اینترنت اح خسته شدیم بابا تاکی همص بیام تو این سایت هی بالا پایین کنم
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چطوری گاز سوز کنم
داوود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنتو وصل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
وقتی خودروسازها خودروی گازسوز تولید نمیکنند و جایگاه های گاز هم کم و صف ها شلوغه مردم رغبتب به خودروی گازسوز پیدا نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سوخت گاز فقط موتور پایه گاز میخواد که اونم به لطف تدبیر مسئولان حال و روزش معلومه

ترغیب مردم به سمت دوگانه کردن هم که نتیجش مشخصه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
این سایت NGVI.IR کار نمی کند اصلا بالا نمیاید که ثبت نام کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
vahid
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
irngv.ir
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مشکل ما مردم همینه که تا یه راهکار میدن میریم برا انجامش...یه بار نشده ک دولت دربرابر خواسته مردم تسلیم شه
امیدوارم نظرم گذاشته شه ک بعید میدونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
گاز پدر ماشین رو درمیاره، این چه راه حلیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
موتو های پراید و پژو برای بنزین ساخته شده اند، گاز زیاد به موتور آسیب میزنه، حتی دوگانه سوز شرکتی، این که نشد راه حل.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نت نیاز دارم وصل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نت نیاز دارم وصل کنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چرا جوری جلوه میدین که چیزی با افزایش قیمت بنزین گرون نشده؟
مرغ 2 هزار تومان گرون تر شده
حبوبات کمی گرون تر شدن
صیفی جات که دیگه نیاز به گفتن نداره
کرایه های وانت 40 تا 50 درصد افزایش داشته
مبل و سرویس های خواب افزایش قیمت داشته
پوشاک به شدت افزایش قیمت داشته

بنزین سهمیه بندی شده باید حداقل ماهانه 200 لیتر اینم نه با افزایش قیمت بلکه با همون قیمت 1000 تومان که اینجوری شوک و ضربه به وضعیت اقتصادی مردم مخصوصا اقشار ضعیف جامعه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اولا که اینجور سهمیه بندی برای خودروهای سواری رو بگین با چه اصولی در نظر گرفتین و محاسبه کردین؟ سهمیه ی خودروهای سواری اینقدر کمه که روزی یه بار استارت بزنیو خاموش کنی تا وسطای ماه سهمیه هر خودرو تموم میشه تا برسه به رانندگی کردن. دوما شما که ناراحت آلودگی هوا هستین خب خودروهای برقی رو تو ایران جا بندازین و بنزین سوزو کنار بزارین. که اصلا فکر شما به آلودگی هوا و حال مردم نیست فقط نیتتون درآمد بیشتره. وگرنه یه مهندس و مخترع ایرانی موتور الکتریکی طراحی کرده بود برای خودروهای سمند و پژو و پراید . که با چشمای گریون اون مخترع ایرانیو کنار گذاشتین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بی چاره تاکسی ها به زور میخان ازشون پول بگیرن که گاز سوز بشن هرچه زعیف تر بدبخت تر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام حالا که مشکل سوخت بوجود آمده بهتر نیست خودروهای برقی تولید کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مهندس این موضوعی رو با چین مقایسه می کنی فکر کردی در چین خودرو کم مصرف تولید میشه ، ودر چین کار خانه خودرو سازیش خودش مسول در قبال محصول میدونه، چین کجا... سایپا و ایران خودرو کجا
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگرخودروهای باقدرت بالای۲۰۰۰ و خودروهای بعدازسال۸۵رو شامل بنزین ۱۰۰۰نمیدونستین وبهشون تعلق نمیگرفت مصرف روزانه خیلی کم میشد.
بهرحال تحت هرشرایطی بنزین۳۰۰۰روی بالارفتن قیمت کالاها تاثیر داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بنزین سه تومنی؟گزینه بعدی گاز خدا تومن
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کارت سوخت CNG دیگه چه طرحیه؟ مگه گازم قاچاق میشه؟!
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قاچاق نمیشه اما ملت باید درباره یک چیزی با هم صحبت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هشت سال قبل هم ، همینو میگفتن !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مثل اینکه مقایسه غیر کارشناسی مسئولین به yjc هم سرایت کرده . مصرف بنزین در چین کمتر از مصرف بنزین در ایران به نظرتون در این مورد فکر کردین که چرا؟؟؟؟؟ قیمت بنزین در ترکیه و اروپا و آمریکا و .... گرانتر از ایران هست پس ایران ارزانترین جا برای عرضه سوخت به مردم هست باید قیمت بنزین به سطح جهانی برسد پس بقیه چیزها رو چرا به سطح جهانی نمیرسانید؟ ؟!!!!!!!!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نگران نباش بزودی قیمت ها هم به سطح جهانی می رسن!
سپاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تکلیف شهرهای مثل سراوان در سیستان بلوچستان که جایگاه سی ان جی نداریم چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
میگه برای دریافت گاز هم باید کارت هوشمند تعیین بشه و خودروها بر اساس کارت هوشمند گاز , گاز بزنن چه جالب است این حرف!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
فعلا که کپسول های سی ان جی و سایر وسایل آن را احتکار کرده‌اند و در بازار موجود نمی‌باشد خبرنگاران می‌توانند به تعمیرگاها بروند و بپرسند
حمید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام
چه گیری دادین به cng، خیلی از مردم هم Lpgاستفاده می کنن.
از کارشناسستون درباره فواید گاز LPG و مضراتش بپرسید از مضرات گازCNG بپرسید.
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قبل از هرکاری اول باید زیر ساخت ها آماده بشه بعد شروع به انجام دادنش
نه که مانند بنزین بدونه زیر ساخت....
قبل از اینکه بنزین سهمیه بندی و تغییری داشته باشه ، مردم دوساعت تو صف پمپ گاز بودن ، الان شده شب تا صبح
اول شما جایگاه های گاز رو افزایش بده بعد بفکره گاز سوز کردن خودروها
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چرا گاز رو گرون نمیکنن ؟ چرا بنزین گرونه شد ولی گاز نمیشه ؟
کامران گراوندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
جایگاه cng شهرستان کوهدشت استان لرستان به مدت 4 ماه است که خراب است و مردم این شهر 250 هزار نفری فقط یک جایگاه دارند که برای سوخت گیری باید بین 2 تا 3 ساعت توی صف منتظر بمونی تا گاز بزنی. لطفاً اطلاع رسانی کنید شاید مسئولین در رفع این مشکل عملی انجام بدهند. سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ای بابا خسته نشدید انقدر بر علیه گرانی مبارزه کردید ؟ خجالت نمیکشید بماند کور که دیگه نیستید اقتصاد نابود شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نه بابا
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کشور چین رو با ایران مقایسه نکنید چین ماشین می سازه درصد خیلی کمی
اش با بنزین هس
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سوخت CNG بدرد نمیخوره چون در فاز گازی هست و 2500 PSI فشار داخل مخزن مثل یک بمب متحرک. سوخت LPG عالی بود هم شتاب خوبی داشت هم فشارش حدود صد برابر کمتر بود چون مایع بود و هم شتاب خودرو عالی بود و با یکبار پر کردن مخزن تا 500 کیلومتر طی می‌کرد ولی متاسفانه به دلیل اینکه برای تولیدش باید گاز طبیعی را سرد و فشرده میکردن و با تانکر به جایگاه حمل میشد و LPG را منسوخ کرد. هنوز LPG سوخت پاک بسیاری از کشورهای اروپاییه
کمیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کسی که قدر نعمت را نداند ، قطعا از دستش میده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سی ان جی کردن پراید شده ۳میلیون و ۵۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
صف های پمپ گاز خیلی شلوغه لطفا پیگیر این باشید تا تعداد جایگاههای سی ان جی زیاد بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تا برسی به جایگاه سوخت cng بخواهی برگردی ، دوباره باید بزنی رو دگمه بنزین، آخه چقدر جایگاه دارید که فقط پیشنهاد های الکی میدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تا برسی به جایگاه سوخت cng بخواهی برگردی ، دوباره باید بزنی رو دگمه بنزین، آخه چقدر جایگاه دارید که فقط پیشنهاد های الکی میدین
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
, الان میتونیم از سی آن جی درآمد کسب کنیم.
مثلاً گرونش کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
الان بیش از هشت ماهه که در سامانه ngvi.ir ثبت نام کردیم ولی خبری نشده ، و الان هم که سامانه کلا قطع هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اينم گرون كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اينم گرون كنيد
جواهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حیف ماشین نیست دوگانه شود خوش بحال افغانستان اگه سوخت گران است اما ماشین خارجی سوار میشن نه ماشین کاغذی ایرانی که قطعه چینه بدنه حلب روغن نرگس داشبوردم موادپلاستیکی ذوبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چرا نمیگین استفاده از گاز پدر ماشینو در میاره و هر روز خدا باید دم تعمیرگاه باشیم . چون گاز خشک خیلی فشار به موتور میاد در باره این موضوع ام گزارش بگیرین خواهشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نوشتید به مرور سی ان جی موتور خراب و فرسوده می کنه
راستی یادتون نره کمتر کشوری سوخت سی ان جی استفاده کرده معمولا استفاده نمیشه چون به درد محیط زیست می خوره ولی به درد ماشینا نه و چون میخوان بنزین صادر کنن این کارو انجام میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چه خبرهه اين قيمت اخه يه ذره به فكر مردم بيچاره اي باشيد كه ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت وصل نیس هنوز
خیلی بیخیالین بابا
سرباز ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با سلام. چرا شرکت های بزرگ خودرو سازی جهان خودرو دو گانه سوز یا گاز سوز تولید نمی کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟
سرباز ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با سلام. چرا شرکت های بزرگ خودرو سازی جهان خودرو دو گانه سوز یا گاز سوز تولید نمی کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
میشه بگید چرا وقتی سایتی کار نمیکنه آدرس سایت میدید؟؟؟
NGVI.IR کار نمیکنه که...
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر