کد خبر: ۷۱۵۱۰۰۶
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
کد خبر : ۷۱۵۱۰۰۶
گروه : ایلام » ایلام
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام عنوان کرد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بر ضرورت فعال‌سازی هیات امنای میوه و تره‌بار به منظور تعیین نرخ میوه در ایلام تاکید کرد.

ضرورت فعال‌سازی هیات امنای میوه و تره‌بار به منظور تعیین نرخ میوه در ایلامبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ,حیدر نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام گفت: بیشترین تخلف‌ها و گزارش‌های مردمی مربوط به افزایش قیمت میوه و تره‌بار است که باید برای کنترل و تثبیت قیمت میوه و تره‌بار در ایلام اقدام اساسی انجام گیرد..

او تاکید کرد: ما به عنوان پشتیبان در کنار بخش خصوصی هستیم و در نظارت بر بازار از ظرفیت اتحادیه‌ها و اصناف استفاده می‌کنیم.

نعمتی افزود: همه تلاش ما در ستاد تنظیم بازار این است که مشکلی در زمینه قیمت‌گذاری نداشته باشیم و تخلفات صنوف مختلف برطرف شود و این اقدامات در راستای رضایت مردم صورت گیرد.

او اضافه کرد: تلاش می‌شود بحث میوه و تره‌بار با حضور استاندار تعیین تکلیف شود و و همه دستگاه‌های مربوطه باید پای کار باشند و هیات امنا معرفی شده اتاق اصناف نیز علاوه بر تعیین قیمت، نظارت محسوسی بر بازار استان داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با انتقاد از بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار در استان ایلام نسبت به سایر مناطق کشور گفت: بیشترین تخلفات گزارش شده در این حوزه است که باید آسیب‌شناسی جدی برای رفع آن صورت گیرد.

نعمتی افزود: باتوجه به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و ممنوع بودن افزایش قیمت سایر کالا و خدمات، نگرانی اصلی در خصوص تخلفات این حوزه وجود دارد که لازم است بازرسی اتحادیه‌ها و صنوف در بازار فعال شود تا بر قیمت‌ها نظارت دقیق داشته باشند.

او اضافه کرد: باید آموزش و پرورش در کنار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نسبت به رعایت بهداشت در بوفه مدارس توجه جدی داشته باشد، زیرا اکنون تخلفاتی در این بخش مشاهده و گزارش می‌شود.

نعمتی همچنین خواستار ثبت‌نام سرویس‌های مدارس در سامانه سپند برای دریافت سهمیه سوخت شد و گفت: تا سامانه باز است باید مدیران مدارس در راستای معرفی و ثبت نام رانندگان در این سامانه تلاش کنند.

او از دستگاه‌های متولی بازرسی و نظارت بر قیمت‌ها خواست سامانه‌های دریافت شکایات را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

معاون اقتصادی استاندار ایلام بر لزوم رسیدگی به شکایات مردم از تخلفات بازار تاکید کرد و افزود: باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این شکایات بررسی و نتیجه به شاکی اعلام شود.

نعمتی همچنین بر لزوم استمرار بازرسی‌ها در شهرستان‌های مختلف به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات تاکید کرد.

انتهای پیام/غ

لزوم استمرار بازرسی‌ها در شهرستان‌های مختلف به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر