کد خبر: ۷۱۵۲۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
کد خبر : ۷۱۵۲۱۹۱

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» امروز همزمان با سراسر کشور در تمام مدارس هرمزگان برگزار شد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت:مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس به منظور ارتقای آمادگی عمومی برای مواجه با زلزله با عنوان "مدرسه ایمن جامعه تاب آور" امروز چهارشنبه ششم آذر ماه همزمان با سراسر کشور در همه مدارس استان برگزار شد.

مهرانی افزود: مراسم نمادین مانور سراسری زلزله و ایمنی نیز با حضور جمعی از مسوولان در ۱۳ مدرسه استان برگزار شد.

او گفت: این مانور با هدف کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی جوامع دانش آموزی و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته‌های نظری دانش آموزان برگزار شد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: این آموزش‌ها در مدارس استان به کمک کارشناسان تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.

سرپرست هلال احمر استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،گفت:در این مانور آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به دانش آموزان داده ومدارس به عنوان مراکز محوری محله برای اسکان اضطراری و مدیریت حوادث پس از بحران در نظر گرفته می‌شود.

مختار سلحشور افزود: چگونگی اسکان و تخلیه اضطراری از مکان‌های سر پوشیده واطفای حریق ازمهم‌ترین اهداف اجرای مانور زلزله است.
او گفت: در طرح دادرس (دانش آموز آماده در روز‌های سخت) نیز پیش بینی شده آموزش‌های امدادگری تا پایان سال تحصیلی به ۵ هزار دانش آموز در ۲۵۰ مدرسه استان به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

سرپرست هلال احمر استان هرمزگان گفت: افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیامد‌های ناشی از وقوع حوادث در مدارس با تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث ازجمله اهداف جمعیت هلال احمر در اجرای طرح ملی دادرس در مدارس است.

مختار سلحشور افزود: هلال احمر می‌کوشد با تربیت دانش آموزان بعنوان مدیران بحران مدارس آنان را برای روز‌های سخت آماده سازد.

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس هرمزگان با همکاری سازمان آتشنشانی، سازمان امداد و نجات و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و اورژانس برگزار شد.

تفاهم نامه ستاد عالی آمادگی در برابر زلزله بین وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، وزارت کشور، سازمان صداوسیما، جمعیت هلال احمر منعقد و دبیرخانه اجرایی مانور سراسری زلزله در حوزه فعالیت‌های مرتبط با مدارس وزارات آموزش و پرورش به سازمان دانش آموزی واگذار شده است.

هرمزگان جز ۵ استان زلزله خیز کشور است و وجود گسل‌های متعدد در این منطقه موجب بروز زلزله‌های متعدد در این استان می‌شود.

انتهای پیام/ر

آموزش مدیریت بحران به دانش آموزان با برگزاری مانور ایمنی و زلزله

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر