کد خبر: ۷۱۵۲۳۲۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر : ۷۱۵۲۳۲۲
گروه : مرکزی » اراک

مدیرعامل شرکت املاح ایران گفت: روسیه یکی از بازار‌های خوب برای صادرات است و پیش‌بینی شده صادرات نمک به این کشور به پنج هزار تن در ماه برسد.

نخستین محموله صادراتی نمک ایران به روسیه ارسال شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علی رستمی مدیرعامل شرکت املاح ایران از ارسال نخستین محموله نمک صادرانی به روسیه در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: صادرات این محصول به کشورهای عراق به ویژه کردستان این کشور، حاشیه خلیج فارس، گرجستان و آذربایجان انجام نیز می‌شود.

او ادامه داد: روسیه یکی از بازار‌های خوب برای صادرات است و پیش‌بینی شده صادرات نمک به این کشور به پنج هزار تن در ماه برسد که اگر این مهم محقق شود برای سال آینده باید یک کارخانه نمک جدید ویژه صادرات به روسیه در واحد گرمسار این شرکت ایجاد شود.

رستمی با بیان۴۰ درصد صادرات نمک کشور در سال جاری در دست شرکت املاح ایران بوده است، افزود: ماهانه یک هزار و ۵۰۰ تن نمک به کشور‌های هدف صادر شده و محموله ارسالی به روسیه نیز یک هزار تن بود است.

او تاکید کرد: صادرات نمک از شرکت املاح ایران به کشور‌های هدف به شکل بسته‌ بندی کوچک و یا بسته‌های ۲۵ کیلوگرمی ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت املاح ایران اضافه کرد: این شرکت بزرگترین تولید کننده نمک کشور است و ۱۳ درصد بازار داخل را نیز در دست دارد و علاوه بر فعالیت ۳۰ ساله در زمینه سولفات سدیم، ۱۰ سال در زمینه تولید نمک نیز فعالیت دارد.

شرکت املاح معدنی ایران از سال ۱۳۶۳ تاسیس شده که واحد گرمسار این شرکت در سال ۷۳ و مرحله نخست واحد اراک آن در سال ۱۳۷۹ و مرحله دوم آن در سال ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسیده است.

طرح توسعه، پروژه سولفات پتاسیم، کلرو کلسیم و اسید سولفوریک در شهرستان گرمسار به ظرفیت ۴۰ هزار تن آغاز شده که از پیشرفت مناسبی برخوردار است و در کاهش واردات کشور در رابطه با این محصولات بسیار مورد نیاز است.

سولفات پتاسیم مصارف کشاورزی دارد و دولت سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن از محصول فوق را وارد می‌کند و به صورت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان در سراسر کشور قرار می‌دهد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر