کد خبر: ۷۱۵۴۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
کد خبر : ۷۱۵۴۰۷۲

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: تصویب لایحه تامین درآمد پایدار برای شهرداری‌ها می‌تواند شهرفروشی را به محاق ببرد.

تصویب لایحه تامین در آمد پایدار می‌تواند تحول زیادی در فعالیت شهرداری‌ها ایجاد کندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مرتضی الویری در اجلاس مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها با اشاره به بررسی لایحه درآمد پایدار در مجلس شورای اسلامی، گفت: تصویب این لایحه می‌تواند تحول زیادی در فعالیت شهرداری‌ها ایجاد کند.

الویری افزود: این لایحه راه را برای کسب درآمد‌های سالم توسط شهرداری‌ها باز کرده و شهرفروشی را به محاق می‌برد.

او با بیان اینکه تا ماده چهار این لایحه در مجلس بررسی شده، گفت: اگر بتوانیم این لایحه را با همان ترتیب که در کمیسیون ویژه تصویب شده داشته باشیم، تحول خوبی در تامین منابع شهرداری‌ها ایجاد می‌شود.

او به بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس هم اشاره کرد و گفت: این لایحه اشکالات زیادی داشت و برای رفع اشکالات به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و امیدواریم اشکالات در کمیسیون مرتفع شود.

الویری به طرح مدیریت یکپارچه شهری هم اشاره کرد و گفت: تلاش زیادی شد که این طرح برای مطرح شدن در صحن مجلس آماده شود و تنها با شش رای کمتر تصویب نشد، اما با روشنگری‌هایی که در مجلس شده این آمادگی وجود دارد که در طرح مجدد، تصویب شود.

او به تعامل خوب ایجاد شده با دیوان عدالت اداری هم اشاره کرد و گفت:در گذشته مصوبات زیادی از شورا‌ها در دیوان ابطال می‌شد که با تعامل برقرار شده و راهکار‌های در نظر گرفته شده بخش زیادی از این مشکل مرتفع شده است.

انتهای  پیام/ز

 

 

برگزاری اجلاس مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر