کد خبر: ۷۱۵۴۷۷۶
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
کد خبر : ۷۱۵۴۷۷۶
فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر:

فرمانده پایگاه دریایی راهبردی خرمشهر گفت: ساخت انواع قایق‌های تندرو ضربتی تا ۶۵ پایی و ناوچه‌های توپ دار در خرمشهر در حال انجام است.

ساخت ناوشکن در ایران بومی سازی شده استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، میر تکاور سید مرتضی درخوران فرمانده پایگاه دریایی راهبردی خرمشهر افزود: در حال حاضر ساخت قایق‌های تندروی ضربتی توپ دار، رزم ناو و ناوچه در تناژ‌های متفاوت در صنعت جمهوری اسلامی در حال ساخت است و در زمان آب اندازی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت: درحال حاضر در کشور بیشتر از نیاز دفاعی، تجهیزات رزمی دریایی داریم و در صورت تجاوز دشمن از دریا واکنش سریع ناوگان مقتدر نیروی دریایی کشور خیره کننده خواهد بود.


بیشتر بخوانید: انجام ۱۵۰ عملیات اسکورت برای ۱۰ هزار کشتی و نفتکش در سال ۹۵ 


او اظهار داشت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت بنیه دفاعی کشور و اهمیت استفاده از زیر دریایی‌ها در خلیج فارس هم اکنون زیردریایی‌های ایران اسلامی با قدرت در خلیج فارس به ماموریت‌های خود ادامه میدهند.

امیر تکاور درخوران افزود: نیروی دریایی خرمشهر برابر ماموریت محوله تا مدار ۱۰ درجه باب المندب و خلیج عدن را پوشش می‌دهد و هم اینک ناوگروه این نیرو در ۱۰۰ مایلی بندر جده دریای سرخ حضور دارد هر چند محدودیتی برای حضور در دریا نداریم.

او در ادامه گفت: ۲۴ مایل از ساحل دریا جزو مرز‌های آبی کشور محسوب می‌شود و با رصد دقیق اجازه ورود هیچ شناوری بدون مجوز را به این محدوده نخواهیم داد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت: هم اینک در آب‌های آزاد به اسم نیروی راهبردی چهارهزار کیلومتر فراتر از مرز‌های کشور از خطوط کشتیرانی در برابر دزدان دریایی دفاع می‌کنیم و در این راستا حتی به کشور‌های دیگر نیز کمک می‌کنیم.

خرمشهر و آبادان از جمله شهرستان‌های جنوبی خوزستان هستند که از طریق اروند رود و خلیج فارس مرز‌های آبی با کشور‌های حوزه خلیج فارس دارند.

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر