کد خبر: ۷۱۵۵۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر : ۷۱۵۵۶۴۳
گزارش/

شرکت های هرمی بعد از چندین سال، هم اکنون با مجوز شرکت های بازاریابی شبکه ای و بدون نظارت فعالیت خود را مجدد آغاز کردند.

///به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به اسم حمایت از کالا و تولید محصولات ایرانی اجناس خود را ۲ برابر قیمت می فروشند. وعده های بیشمارشان از پولداری هوش را از سر آدم می برد، داشتن خودرو، خانه و ویلای لاکچری آرزوی هر کسی است و دوست دارد در زندگی به آن دست یابد، اما گاهی دست یافتن به این آرزوها به قیمت تمام شدن تمام سرمایه ختم می شود.

افراد زیادی از جمله دانشجویان و کسانی که تمکن مالی خوبی ندارند، به دنبال کسب درآمد به شرکت های هرمی روی می آورند؛ ۲۰ سالی است که از تاسیس اولین شرکت هرمی در ایران می گذرد، شرکت هایی که در ابتدا با تاسیس آن مخالف های زیادی شد، چرا که افراد بسیاری سرمایه های خود را در این راه از دست دادند.

پس از آن فعالیت در این شرکت ها غیر قانونی طلقی شد، اما همچنان به روش های مختلفی کار خود را ادامه می دهند. خریدن محصولات ایرانی و کمک به رونق اقتصادی کشور از تبلیغات آنهاست، اما در فروش این کالاها، نه تنها قیمت  محصول کم نیست بلکه سود ۲ برابری می گیرند.

در این بین افرادی که در راس کار هستند، سود بسیاری خواهند برد و زمانی که به مال و اموال بسیاری برسند و پس از غارت اموال عمومی از کشور فراری می شوند.

با یک نگاه سطحی و کوتاه به عملکرد تیمی همه شرکت‌ها تنها چیزی که به وضوح دیده می شود، قانون گریزی و قانون شکنی است اما سوالی که اکنون پیش می آید، چرا از اشتغال این چنین مشاغل جلوگیری به عمل نمی آید و روز به روز کارشان به شکل های مختلفی وسعت می یابد؟، علاوه بر این نحوه نظارت بر کار این مشاغل به چه معنا تعریف می شود؟،  آیا باید منتظر شکایات و در واقع وقوع جرم بنشینیم و بعد توسط دستگاه قضا منتظر رسیدگی باشیم؟، دستگاه اجرایی فقط وظیفه صدور مجوز دارد، پس در نظارت چرا کوتاهی می کند؟


بیشتر بخوانید: وقتی بیت کوین، تداعی گر شرکت‌های هرمی می‌شود/ افزایش کاذب بیت کوین بدون پشتوانه واقعی!


 قانونی یا غیر قانونی بودن فعالیت این شرکت ها را از مسئولین پیگیری کردیم، که در این خصوص سعید زندی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: شرکت های هرمی در کشور فعالیت نمی کنند و تمام آنها جمع شده اند. هم اکنون برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای با مجوز فعالیت می کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛

اما پیرو این موضوع، تعدادی از مالباختگان این شرکت ها با  باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و درخواست پیگیری کردند، چرا که هنوز برخی از آنها به صورت غیر قانونی مشغول فعالیت هستند و هیچ نظارتی بر کار آنها وجود ندارد.

یکی از مالباختگان در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: پس از اتمام دوران دانشجویی به دنبال کسب درآمد، به پیشنهاد یکی از دوستانم عضو این شرکت شدم. برای عضو شدن در این شرکت نیاز بود یکی از محصولات آنها که صنایع دستی کشور بود را به مبلغ ۲ میلیون تومان بخرم و دیگر نیاز به سرمایه گذاری دیگری نداشت.

او بیان کرد: پس از این پیشنهاد این کالا را خریداری کردم و در آن شرکت عضو شدم. سپس نیاز بود ۲ نفر دیگر را به این شرکت معرفی کنم تا زنجیره فعالیتم افزایش یابد. پس از اینکه مدتی از فعالیتم در این شرکت گذشت و تبلیغات زیادی برای آنها انجام دادم گفتند دیگر نیاز نیست ادامه دهی و از شرکت اخراجم کردند.

این مالباخته گفت: مشکلی که برایم پیش آمد این بود، افرادی که به این شرکت معرفی کردم از آشنایانم بود و آنها نیز ضرر کردند. یکی از اقوام به دلیل اینکه مجبور بود این کالا را بخرد، وام گرفته بود و هنوز قسط این کالا را پرداخت می کند در صورتی که هیچ درآمدی نداشت.

استفاده رایگان از ویزیتورهای مردمی/ نظارت بر کار شرکت های هرمی به دست کیست؟

بیکاری، عاملی در افزایش شرکت های هرمی

احمد جانجان کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بستر شکل گیری  شرکت‌های هرمی در کشور‌هایی است که یا با کاهش آمار اشتغال یا افزایش نرخ تورم مواجه هستند و در اثر کاهش درآمد به این مشاغل رو می‌آورند.

او بیان کرد: این شرکت‌ها تبلیغات بسیار گسترده‌ای می‌کنند تحت این عنوان که اگر در این شرکت فعالیت کنید، سود خیلی بالایی خواهید داشت. روشی که وجود دارد به آن پونزی می‌گویند بدین معنا سودی که به افراد پرداخت می‌شود از محل اصل پول نفرات بعدی است.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: این شرکت‌ها به صورت هرمی اقدام به فعالیت می‌کنند. بدین معنا که یک نفر وارد این شرکت می‌شود و باید ۲ نفر را به عنوان زیرشاخه یا دست چپ و راست به شرکت معرفی کند، آن فرد زمانی به سوددهی میرسد که آن ۲ نفر معرفی شده، ۲ نفر دیگر را معرفی کنند.

جانجان ادامه داد: سودی که پرداخت می‌شود حاصل از مبالغ واریز شده ورودی هاست؛ در این بین افرادی که در راس هرم هستند به مبالغ زیادی دست یافته اند.

او تشریح کرد: در ابتدای کار، به دلیل اینکه سود دریافتی زیاد است افراد اشتیاق زیادی به ادامه فعالیت دارند و اصولا مبالغ به صورت هفتگی به حساب‌ها واریز می‌شود؛ اما تا این لحظه مشکلی وجود ندارد چرا که افرادی که در راس هرم هستند به درآمد بالایی دست می‌یابند.

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: افراد شرکت کننده در این شرکت‌ها اقوام و دوستان هستند و به دلیل اعتماد به یکدیگر در این شرکت‌ها عضو می‌شوند. مشکلی که به وجود می‌آید اصولا راس هرم به دلیل اینکه به مبالغ زیادی دست یافته است، اموال و دارایی‌های زیرشاخه‌ها را به دست آورده و از کشور فرار می‌کنند و دست افراد دیگر به آن‌ها نمی‌رسد.

استفاده رایگان از ویزیتورهای مردمی/ نظارت بر کار شرکت های هرمی به دست کیست؟

جانجان تشریح کرد: در این بین افرادی که در این شرکت‌ها عضو شده اند دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی می‌شوند و باعث بروز ضربه‌های اقتصادی می‌شوند.

او تشریح کرد: مشکل پیش رو عدم نظارت بر کار این دسته از مشاغل است و آن‌ها بدون هیچ مجوزی و غیر قانونی فعالیت می‌کنند. با اینکه ۲۰ سال از راه اندازی این مشاغل می‌گذرد، اما همچنان اقدامی در جلوگیری از این کار‌ها نمی‌شود و روز به روز افرد ناآگاه فعالیت می‌کنند.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: نحوه کلاهبرداری این شرکت‌ها متفاوت است و برخی به بهانه فروش محصولات ایرانی فعالیت می‌کنند. سرمایه افراد در این بین محکوم به نابودی می‌شود و خسارت جبران ناپذیری دارد.

غیر قانونی بودن فعالیت شرکت های هرمی

محمدرضا محمدی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه عملکرد شرکت های هرمی و غیرقانونی بودن فعالیت آنها، گفت: چند سالی است که شرکت های هرمی ایجاد شده است. افراد زیادی به دنبال کسب درآمد میلیونی به سراغ این شرکت ها می روند.

او بیان کرد: در ابتدا کار در این شرکت ها راحت است چرا که تنها نیاز است تبلیغات ساده بین اقوام و دوستان انجام دهید. شرکت های هرمی از شما می خواهند با هزینه و زبان خودتان از محصولات شرکت تبلیغ کنید، با این وعده که همه این هزینه ها و تلاش ها در آینده جبران می شود. حال فکر کنید، یک نفر بعد از یک ماه به هر دلیلی پشیمان شود، کلی تبلیغ برای شرکت کرده و هیچ مزدی دریافت نکرده است.

محمدی ادامه داد: شرکت های هرمی چندین نفر را به عنوان فرد پولدار شده معرفی می کنند و از مردم می خواهند تلاش کنند تا مثل آنها شوند. در شرکت های هرمی هیچگونه قرارداد واضح و طرف قرارداد حقیقی وجود ندارد، ثبت نام رایگان و کاملا یک طرفه و به نفع آن شرکت است.

این کارشناس مسایل اقتصادی تشریح کرد: اکثر افرادی که گول شرکت های هرمی را می خورند و جذب می شوند، حداکثر بعد از یک ماه از آن خارج می شوند اما جالب است بدانید در این یک ماه بدون دریافت هیچ مزدی از طرف شرکت و با هزینه شخصی از محصولات شرکت تبلیغ می کنند.

استفاده رایگان از ویزیتورهای مردمی/ نظارت بر کار شرکت های هرمی به دست کیست؟

او با بیان اینکه افرادی که در این شرکت ها مشغول فعالیت هستند، مدرک و قراردادی ندارد ،گفت: فرض کنید ۲ سال برای یک شرکت هرمی کار کنید؛ درست زمانی که قرار است شرکت به شما پول کلان بدهد، شما را از سایت حذف می کند ولی زیرمجموعه های شما را که خودشان ثبت نام کرده اند و نیازی به شما ندارند را نگه می دارند، در این بین به دلیل اینکه مدرک و قرار داد روشنی وجود ندارد حق فرد پایمال می شود.

محمدی تصریح کرد: این دسته از شرکت ها به این دلیل می خواهند که اقوام و دوستان را به این شرکت معرفی کنید تا در آینده اگر مشکلی به وجود آمد به دلیل حفظ آبرو نتوانید شکایت کنید. این شرکت ها قبل از اینکه بتوانند به وعده های خود عمل کنند توسط خودشان جمع  و از کشور فراری می شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۱
در انتظار بررسی: ۰
کیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
بیشتر افراد لایه های میانی و زیرین هرم که حدود 80 تا 90 درصد جمعیت یک شرکت بازاریابی شبکه ای اما بشکل هرم با برخی روابط پیدا و پنهان درونی اش را مطالعه مینماییم، یه جوری خسارت دیده و مغموم هستند !
Younes
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
داستان شرکتهای هرمی هیچ ربطی به بازاریابی شبکه ای نداره
بلکه بازاریابی شبکه ای یکی بهترین و منصفانه ترین و بشر دوستانه ترین شغلهای دنیاست که برای اقتصاد کشور خیلی مفید هست و هم برای جوانان بیکار یا کسانی که درآمد پایین دارن تا هم آمار بیکاری کشورمون بیاد پایین و کسانی هم به درآمدی برسن که دغدغه ای برای نیازهای زندگی نداشته باشن
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
خوشم میاد هرچی گشتم نظر خودم رو پیدا کنم ، پیدا نکردم . دمتون گرم که انقدر صادق هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
شرکت تلفیق هنر غیرقانونی و مارو با ی حکم مسخره گول زدن و الان ۱ سال محصول من و زیرمجموعه هام ب دستمون نرسیده.سود میده ولی پول رو از ۹۰ درصد افراد بدبخت میگیره و بین ۱۰ درصد که اون بالا هستن تقسیم میکنند.حداقل ۲۰ نفری که من میشناسم و خیلی هم اکتیو بودن هیچ سودی که نکردند هیچ مجبور شدند خودشون از بازار ظرف مسی تهیه کنند و به زیرمجموعه هاشون بدند.قیمتهاشم حداقل ۲ برابر قیمت بازار
محدثه کامرانیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
ببخشید آیا شرکت بازاریابی تلاشکاران سرمایه وزین شهر اصفهان تکسومجوز دارد؟؟؟؟؟
سعیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
سلام لطفا تمام شرکت هارو جمع نبندید و اسم اون شرکت هم بیان کنید من خودم ۲وسال ونیمه تو شرکت پنبه ریز هستم و هیچ مشکلی پیش نیومده و درامدم دارممم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
همه سرکتهای بازاریابی شبکه ای قانونی خوب هستند. مواظب باشید گرفتار شرکتهای هرمی که خودشون رو قانونی معرفی میکنندباشید
حسن ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
تفاوتی اساسی وجود داره بین پلن های درآمدی و محصولات شرکتهای زیر نظر دولت با شرکتهای خارجی غیر قانونی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
شفاف و روشن بگید
Nik
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
منم عضوشرکت بیز بودم به دلیل مشغله زیاد نتونستم ادامه بدم ولی واقعا مسیر خوبیه برایکسی که سرمایه اولیه وپارتی نداره فقط همت میخاد به خودم فول دادم برگردم به مجموعه درضمن بیز کاملا قانونیه،جزو اصناف شده وهرمی نیست
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
میدونید هرمی های ایران کدام اند لطفا توی سایت نام ببرید ، اسامی همه شرکت های هرمی را که دیگه نیازی به تحقیق مردم نداشته باشه !
پاسخ ها
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
تفاوت هرمی و بازاریابی به صورت شبکه را تحقیق بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
مردم چکار کنند شرکت تلفیق 40000 بازاریاب خارجی داره ارز وارد مملکت میکنه کدوم ریس 4000 نفر واستخدام کرده
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
توشبکه بازار یابی شبکه ای پول از شما نمیخوان .پولم که از کشور بیرون نمیر .مالیاتشم که بعد از خرید جنس دولت میگیر.ارزش افزوده هم که میگیر.جنس ایرانی هم که خریدو فروش میش .رونق تولید .خریدو فروش ی جنس ایرانی دار میشه این همه جوان دارن کار میکنن .اشتغال زای هم که هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
تیمداری فوتبال هم کمک به اقتصاد این مملکت است؟
ابوالفضل سلیمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
با عرض سلام و خداقوت
خیلی خوب موضوع شرکتهای هرمی و همچنین نحوه عملکرد شرکتهایی مانند تلفیق و هنر که به این منوال کار میکنند را تشریح کردید اما ای کاش وجه تمایز شرکتهایی که زیر نظر وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین اصناف مشغول به فعالیت هستند را هم باز میکردید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
لطفا اطلاعات درست دراختیار مردم بذارید ، یکم تحقیق هم بد نیست ،اگه محصولی گرونه ربطی به بازاریابی شبکه ایی نداره ، گرون تولید میشه ، مگه گوجه 10هزارتومنی توی بازاریابی شبکه ایی تولید میشه
پاسخ ها
محمد مالباخته شرکت بیز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
اطلاعات کامال درست هستش و محصولاتی که توی این شرکت عرضه میشه خیلی گرونه،توی بازار همون کالا با همون کیفیت خیلی ارزون تر برای خرید هست. ضمنا کالای توی بازار ایرانی و محصول تولید داخل اما کالای شرکت بیز وارداتیه.
علی*
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
از کی تا حالا شرکت های هرمی وابسته به قیمت گوجه فرنگی شده اند ؟
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
قیمت خودرو داخل ایران گران نیست؟
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
شرکت هرمی یونیک فایننس و سرمایه گذاری در بورس نزدک اخیرا در ایران فعالیت دارد آیا سود نزدیک به 70 درصدی این شرکت واقعی است؟ برای سرمایه گذاری هر هزار دلار سود روزانه 2 دلار یعنی سود 72 درصدی به غیر از افزایش قیمت سهام واقعی است؟ آیا این تاکتیک جدید دشمن در افزایش تقاضای دلار در بازار است؟ . . .
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
من توشرکت بازاریابی ایرانیان زمینم تیم خلیج فارس قانونی واصولی کار میکنند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
سلام
این خیلی خوبه که اطلاع رسانید کردید
از تصویر میشه متوجه شد که چه شرکتی غیر قانونی هست چون خودمم دعوت شدم
ولی اگه میشد غیر قانونی ها نامبرده میشد بهتر بود
شرکتهایی که قانونی هستن ۸ سال کار میکنن
برا شرکتهای غیرمجاز باید مردم آگاه بشن
با سپاس فراوان
اخرین جرعه جام تهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
تا زمانی که دولت داره ۱۰ درصد از سود بازاریابهای این شرکتها مالیات میگیره بعید بدونم باهاش مقابله کنه .....اما اگه ادم بی عاری هستی که میتونی بقیه رو پله کنی و به پول برسی برو ...قانون ازش حمایت میکنه چون مالیات میگیره ازشون ....تو این شبکه ها میگن برد برد هست اما دروغ محضه فقط ۱۰ درصد به پول خوب میرسن و بقیه ول معطلن...اگر غیر از این بود پس شرکت ضرر میکرد...اما درعمل میلینیم شرکت پول کلانی میگیره ۱۰ درصد درامد عالی دارن و بقیه هم شب و روز تو دفاتر دارن شستشوی مغزی میشن..
پاسخ ها
ناصر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
بله،کاملا درست گفتید
خدا مهربان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
یکیش تلفیق و هنره که واقعا جنساشو چندبرابره میده دست مردم،یه جا کلیدی میده یمیلیونو صد،خودم وارد شدم و وقتی دیدم دروغه زدم بیرون،۳۳۰۰میلیونم ضرر کردم،لعنت بهشون
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
من برادرم رفت کلی سود میکنه شما رفتید فعالیت نداشتید منتطر پولید
خدا مهربان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
من بلد نیستم به دوستا و آشناهام دروغ بگم،از ده نفر نو نفر میزنن بیرون وگرنه تو این دوسال الان ملت همه میلیونر بودن،اولش میگن روزی دوساعت وقتتو میخوایم ولی بعد دوماه میگن خودت باید کار خودتو انجام بدی،بخدا روزی ده ساعت بیشتر وقتتو میبره،جنسی که به من داد۲۲۰۰تو تمام سایتا زدم بهترینش ۶۰۰تومنه
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دقت کنید که گفته شده شرکت های هرمی غیرقانونی،
اما شرکت های بازاریابی شبکه ای قانونی هستند و صنف دارن و شرکت با شما قرارداد میبنده ،دوستان این کار هیچ مشکلی نداره و من خودم از این کار کسب درامد میکنم اما باید تحقیق کنید ک ایا واقعا این شرکت قانونی هست یا نه
شرکت های مثل بیز ،بادران ،پنبه ریز کاملا قانونی هستند پس بازاریابی شبکه ای رو با شرکت های هرمی اشتباه نگیرید.
پاسخ ها
علی*
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
که فقط جنس های بونجول شون رو قالب کنن
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
بیز قرارداد نمی بنده میگن 5 میلیون بده کد بزن به قول خودشون محصولاتم قیمتش چند برابر قیمت بازاره کسی نمیخره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
کاش یه پیگیری درست درباره شرکت تلفیق هنر میکردید که حتی مجوز از وزارت صنعت نداره و با یه حکم دیوان داره کار میکنه
پاسخ ها
سید رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
عزیز من لطفا اگه میخواهید گره ای باز کنید یه کم جرئت بخرج بدین و توی سایت لیست شرکت های هرمی را بنویسید !خودتون هم خوب میدونید بردن نام یه شرکت معتبر توی یک سایت به عنوان هرمی چه عواقبی داره !پس از آب گلالود فهم جامعه ماهی نگیرید ! شرکت های هرمی و بازایاربی کاملا روشنه فرق بین شون
فرشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
اصلا ینجوری نیست من دارم فعالیت میکنم یکساله. چرا نمیگید دارن ب دولت مالیات میدن از فروش. چرا نمیگید شدن صنف.
چرا نمیگید مجوز دارن از وزارت صنعت و معدن. من ب همه کاری ندارم اما همه شرکتا بد نیستن. من با افتخار عضو شرکت بیزم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
منم همینطور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
منم‌بودم و کلاه بردارن همه رو بیچاره کردن
علی*
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
یارو میگفت من ماهی 5 میلیون درآمدمه بعد صبح ها زیر بارون با موتور میرفت اینور و اونور
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
یه نفر میگفت ماهی ۱۵ میلیون درامدمه در ماه ولی با دوستاش با موتور رفت وامد داشت
نجیبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
کار همه این شرکتها غیر قانونی هست وباعث میشه بیشتر اعضای انها ضرر کنند باید جلوی کار انها گرفته شود
پاسخ ها
شهرام
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
شرکت داریم قانونیه باتمام مجوز معتبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
اسم این شرکت ها رو هم اعلام کنید تا همه بدونن
mohamad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
لطفا درمورد درستی این کارا هم خبر بسازین انقدر تخریب نزنین بخدا درست نیست یه سریا هم کمک زیادی دارن میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
جنسی که مثلا 1000 تومان قیمت دارد ، در این ساختار هرمی تا 25000 تومان هم فروش میرود و عملا اجناس گرانتر فروش خواهد رفت .
mohamad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
قربون شکلت برم ابنبانم هزار تومن بهت نمیدن
علی*
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
اون مثال زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بعضی هاشون تیم فوتبال هم دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
تو کرج خیلی زیاد شده شهریار ملارد
فرزین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
هر دم از این باغ بری می رسد
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
تازه تر از تازه تر از تازه تر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بعضی از این شرکت ها به صورت قانونی و با مجوز از وازت صنعت و معدن و تحت نظارت دارند فعالیت میکنند و به علت فروش مستقیم اجناس با کیفیت و قیمت بسیار مناسب تحویل مشتری می دهند و همه مشتریهاشون راضی هستند هم از کیفیت و هم از قیمت آن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
شرکت های دارای محوز از وزارت صنعت و معدن کلملا قانونی دارند و فعالیت می کنند و اجناس با کیفیت و قیمت مناسب تحویل مشتریهاشون می دهند همه شرکت های بازاریابی شبکه ای مثل شرکت های هرمی که توضیح دادین نیستند بعضی ها دارن به تولید داخلی کمک نی کنند
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر