کد خبر: ۷۱۵۷۷۹۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کد خبر : ۷۱۵۷۷۹۸
گروه : گیلان » رشت

قصه ۹۰ ثانیه گیلانی‌ها در انتظار رای مردمی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی است.

آغاز رأی‌دهی به قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گوییبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، اسفندیار ضیایی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: فرآیند رأی‌دهی به قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آغازشد و ۱۵ اثر قصه‌گویان گیلانی در میان ۱۴۷ قصه راه‌یافته به این مرحله قراردارند.

او افزود: هیات انتخاب بیست‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با بررسی آثار ارسالی قصه‌گویان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره، ۱۵ قصه ۹۰ ثانیه گیلانی‌ها را شایسته شرکت در فرآیند رأی‌دهی‌مردمی شناخت.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: براساس آرای هیات داوران، محمد فکر‌آزاد با قصه خاطره، صدیقه تقی‌زاده با قصه قلم‌جادویی، حسین براری دلیوند با قصه خاطره‌دوچرخه و طلعت‌غلامی، مائده‌حمیدی و شراره‌مسچیان‌جورشری به‌ترتیب با قصه‌های قلقلی، پدرم با پول درست‌کرد، خاطره و هم‌چنین، انسیه خسروی بلالمی را با قصه ملاخانه در میان ۱۴۷ قصه‌گوی این مرحله قرار‌گرفتند.

اسفندیار ضیایی افرود: شینا نصیر‌پور با قصه بزغاله‌خجالتی، هنگامه ناصحی با قصه دروغگو، مریم ابراهیمی‌فر با قصه لحظه‌های‌شیرین، به‌همراه مائده‌نوری‌خمیران، آنیسا‌خورسند‌فر و نیایش‌شریفی، طاهره خوشحال، یاسین‌آذرلاکه به‌ترتیب با شیرینی‌خامه‌ای، ماجرای من و عروسکم، ذرتی که راه‌می‌رفت، قصه و رازجعبه نیز ازدیگر راه‌یافتگان به این مرحله از رقابت‌ها هستند.

او افزود: بر این اساس، در این مرحله، قصه‌های برتر در پایگاه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir انتشار‌یافته تا در بخش نگاه مخاطبان قصه برتر با رای قصه‌دوستان انتخاب شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: در قصه ۹۰ ثانیه که از دوره بیست‌ویکم به جشنواره قصه‌گویی افزوده شده، علاقه‌مندان به قصه‌گویی سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی خود یا دیگر افرادی را که شنیده‌اند و برای‌شان جذابیت دارد در قالب یک فیلم ۹۰ ثانیه‌ای روایت می‌کنند.

ضیایی افزود: هم‌چنین مدرسان و زبان‌آموزان کانون زبان ایران نیز با بیان روایتی از قصه‌های کهن و ویژگی‌های فرهنگی ایران و با ارسال فیلمی ۹۰ ثانیه‌ای به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی در بخش ویژه‌ای از این رویداد شرکت می‌کنند در عین‌حال قصه‌های خبرنگاران امسال به جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اضافه شده است.

او تصریح کرد: مرحله پایانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۲۶ تا ۳۰ آذر در تهران، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/م.ع

رأی‌دهی به قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آغاز شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر