کد خبر: ۷۱۵۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۱۵۷۹۷۴

ویژه برنامه هفته پژوهش بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد.

آغاز ویژه برنامه هفته پژوهش بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گوییبه گزارش خبرنگارحوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، ویژه برنامه هفته پژوهش و معرفی برگزیدگان بخش علمی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی عصر امروز در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

سجادیان مدیر کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه براساس سیاست دهگانه مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال تغییراتی در برنامه هفته پژوهش انجام شد، گفت:امسال بخش علمی جشنواره قصه گویی با هفته پژوهش ادغام و برهمین اساس فراخوان هردو بخش توزیع شد.

او افزود: امسال با درایت معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجموعه آثار در قالب مقاله در نشریه علمی تخصصی شهید بهشتی به چاپ رسید. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که مقالات تمام همکاران در نشریه های تخصصی منتشر شود. طبق تاکید مدیر عامل کانون، انجام پژوهش های هدفمند و کاربردی که مبنای حوزه آموزش و تولید باشد، مدنظر است از این رو یکی از پروژه های ما مصداق امر حال خوش زندگی است. این پروژه به خوبی پیش رفت تاجایی که برای توسعه آن در سال آینده برنامه ریزی کردیم.

مدیر کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه سواد اقتصادی و معماری ایرانی عنوان یکی دیگر از پروژه های ما محسوب می شود، بیان کرد: براساس شعار کانون یعنی «آینده ساختنی است» فعالیت اعضای کانون مورد توجه قرار گرفت و امیدوارم بتوانیم با حمایت های همیشگی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب پژوهش را به نتیجه برسانیم.

در این مراسم بیانیه هیئت داوران بخش علمی جشنواره بین‌المللی قصه گویی قرائت شد و از جلالی دبیر علمی جشنواره بین‌المللی قصه گویی، ذوالفقاری و شریف نسب تقدیر و از مقالات علمی جشنواره بین المللی قصه گویی که در نشریه علمی تخصصی شهید بهشتی منتشر شده است، رونمایی شد.

در این مراسم از برگزیدگان بخش علمی جشنواره بین‌المللی قصه گویی تقدیر شد. مقاله معصومه کریمی و زهرا زارعی با عنوان دیجیتال رویکردی نوین برای آموزش شهروندان، جهانی و تبادل بین المللی، مقاله فاطمه فرزانه با عنوان بررسی نقش مبلمان شهری در تروبج قصه گویی، مقاله فاطمه رنجبر با عنوان واکاوی اشتراکات و تنوع مضامين مولفه ها و شیوه های اجرایی در فرهنگ قصه گویی ایرانی و خارجی و مقاله آرزو نجفیان و سارا رزقی با عنوان تاثیر استفاده از اصول صرف طبیعی در کتاب های قصه گویی در جذب مخاطب در این بخش جشنواره برگزیده شد.

در این مراسم محمدرضا زمردیان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره هفته پژوهش گفت: هفته پژوهش در نوع خود مهم است از این جهت که یک تذکر و توجه به امر پژوهیدن و کار اجرایی است. اهمیت موضوع را باید درک کنیم و به آن بپردازیم. سال هاست هفته پژوهش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و در نوع خودش قابل تقدیر است از این رو از مدیر کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می خواهم مقالاتی را که به دبیرخانه شما فرستادند بررسی کنید و مقالات مرتبط با هربخش کانون را به آن بخش ارسال کنید.

او افزود: امیدوارم بتوانیم شورای پژوهش را به طور ویژه برای کار پژوهشی و عملیاتی کردن آن داشته باشیم. باید درک درستی از مخاطبان  کانون و نیازهایشان و فعالیت هایشان داشته باشیم چرا که امروزه مخاطبان کانون با همنوعانشان در طول تاريخ تفاوت دارند.

زمردیان بیان کرد: دوران جوانی از سنین 12 تا 15 سال آغاز می شود و تا سنین بالاتر ادامه دارد چون حوزه جوانی را بر مبنای مصرف گرایی طبقه بندی می کردیم. نوجوان امروز یک کنشگر اجتماعی هم هست و باید نیازهای واقعی نوجوان امروز را پیدا کنیم که با چه دریچه ای به موضوعات نگاه می کنند. راه اصلی این است بتوانیم زاویه نگاه نوجوان را درک و با نگاه اجتماعی به موضوع های پژوهش نگاه کنیم.

در این مراسم برگزیدگان هفته پژوهش که میان اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شده بود معرفی و تقدیر شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر