کد خبر: ۷۱۵۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
کد خبر : ۷۱۵۸۲۶۱
گزارش/

پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون، چند وقتی است که به دور از نظارت در فروشگاه ها جولان می دهد.

پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون و لوازم خانگی/ تابوشکنی تلویزیون فروش‌ها برای درآمد بیشتربه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه تبلیغات به جزئی جدا نشدنی از ساز و کار بازاریابی و فروش تبدیل شده است اهمیت این موضوع آن را به طوری گسترش داده است که آن را به عنوان صنعتی تخصصی می‌شناسند که  اصول، قواعد و چارچوب خاص خود را دارد.

تمامی‌تلاش‌های یک شرکت تولیدی در عرصه‌‌هایی مثل بازاریابی و فروش تنها یک دلیل دارد و آن چیزی جز افزایش سهم بازار  نیست؛ تنگ شدن عرصه‌های فروش و بالا گرفتن رقابت برای داشتن سهم بازار بیشتر ممکن است شرکت‌ها را وادار کند دست به هر کار معقول و نامعقولی بزنند؛ گاهی طمع چند ثانیه نگاه از طرف مخاطبان می‌تواند ذهن یک بازاریاب را به هر سمتی بکشاند؛ از هزینه‌های سنگین برای ساخت تیزر و حضور در صفحات عجیب و غریب فضای مجازی گرفته تا رفتن سراغ افراد و تصاویر نامتعارف که چشم‌ها را به سمت خود بازگرداند.

بازار رقابت در عرصه لوازم خانگی یکی از بازارهای پر زرق و برق است که می‌تواند محلی برای رقابت تبلیغاتی بین شرکت‌های فعال در این حوزه باشد؛ در و دیوار نمایندگی‌های فروش لوازم خانگی پر شده از صفحات نمایشی و تلویزیون‌هایی که به طور مداوم تصاویری دور از فرهنگ و شان کشور ما در آن پخش می‌شود؛ حضور برندهای خارجی به خصوص دو برند مطرح کره‌ای علاوه بر آسیبی که به اقتصاد کشور می‌زند چیزی را به نمایش می‌گذارد و ترویج می‌کند که در مقابل باورها و فرهنگ ما می‌ایستد.

چند سالی است که پیکر تبلیغات در کشور ما جامه‌ای عاریه‌ای از کشورهای خارجی بر تن کرده است و نشانه‌ای از فرهنگ اصیل و غنی کشور ما در آن پیدا نمی‌شود؛ تاریخی هزار ساله و دینی به عظمت اسلام سال‌های سال است که با پوست و جان ما در هم آمیخته اما زمانی که حرف از تفکر، طراحی و خلاقیت به میان می‌آید رنگ بویی از این اصالت به چشم نمی‌خورد.

از یک طرف کم سوادی در بین برخی مدعیان در عرصه تبلیغات و از طرف دیگر بازارهایی که به دست برند‌های خارجی افتاده این فرهنگ ستیزی را برای ما به همراه داشته است. دو برند کره‌ای نامبرده خواه، ناخواه قدم در بازار لوازم خانگی در کشور ما گذاشته‌اند و بخشی از آن را در اختیار گرفته اند اما نباید پا را از گلیم دراز تر کرده و به فرهنگ و شان کشور ما آسیب وارد کنند.

آفتی از جنس خلا دانشی در حوزه تبلیغات

آرمین صادقی کارشناس حوزه تبلیغات در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، زمانی که رکورد بازار را در بر بگیرد، همه شرکت‌ها تلاش می‌کنند در عرصه‌های تبلیغاتی فعالیت خود را گسترده‌‌تر و در نهایت مخاطبان بیشتری جذب کنند. سبک و سیاق جذب مخاطب در کشور ما  با مدل کشورهای دیگر متفاوت است و این تفاوت گاهی مشکلاتی ایجاد می‌کند؛ فرهنگ و تفکرات خاص کشور ما نیاز به ایده‌ پردازی‌های ویژه‌ای دارد.

او ادامه داد: یکی از بزرگترین مسائلی که ما در عرصه‌های  تبلیغاتی و مدیریتی با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم ورود افرادی است که دانش و تخصص کافی در حوزه ندارند و رشته‌های آن‌ها مرتبط با بخش فعالیتشان نیست؛ بیش از ۹۵ درصد از کسانی که در فضای مجازی بار انجام فعالیت‌های مدیریتی را به دوش می‌کشند؛ هیچ تحصیلاتی و سابقه‌ای در حوزه مدیریت ندارند و متاسفانه جامعه هم پذیرای این‌هاست و این موضوع فضا را برای فعالیت آن‌ها باز گذاشته است.

صادقی بیان کرد: موضوعی ماننده استفاده از فضای مجازی و بهره‌گیری از اینفلوئنسرها یکی از مباحث تبلیغاتی بزرگ در سطح جهانی است اما در کشور ما هر کس تنها با بالا بودن تعداد دنبال کننده‌ها، حتی با انجام فعالیت‌هایی به دور از شان و فرهنگ کشور، به عنوان اینفلوئنسر معرفی می‌شود. این موضوع کوچکترین مبحثی است که در حوزه تبلیغات مطرح می‌شود و بائرهای غلط مشابه آن در تمام سطح این حوزه گسترش پیدا کرده است.

آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی با کپی برداری در عرصه تبلیغات

این کارشناس حوزه تبلیغات بیان کرد: ۲ نکته بسیار مهم در عرصه تبلیغات باید مورد توجه قرار بگیرد؛ دانش انجام تبلیغات و اثری که انجام آن بر جای می‌گذارد. بدون شناخت کافی از محصول و جایگاه شرکت نمی‌توان آن را به مصرف کننده معرفی کرد. زمانی که دانشی در حوزه‌ای وجود نداشته باشد، خلاقیت معنایی نخواهد داشت پس میل به کپی برداری افزایش پیدا می‌کند. کپی برداری از الگوهای خارجی نه تنها فرهنگ و همه چیز ما را از بین می‌برد بلکه عملا تجارت‌ها نابود می‌کند.

او ادامه داد: برای مثال در تبلیغ یکی از خودروهای خارجی، محصول برای مدتی طولانی از یک زنجیر آویزان شده بود تا بیانگر استحکام خودرو باشد؛ یکی از شرکت‌های داخلی این ایده را برای یک آبمیوه به کار گرفته بود بدون آن که به مفهوم تبلیغ فکر کند. بیلبوردها به قدری جذابیت خود را از دست داده‌اند که صنعت تبلیغات بیلبوردی رو به نابودی حرکت می‌کند و کم‌تر کسی به آن اعتقاد دارد. بیلبوردها آلودگی تصویری در شهر‌ها خوانده می‌شوند چرا که جذابیتی برای مخاطبان ندارند.

صادقی بیان کرد: حضور افراد غیر متخصص معضلی است که وارد حوزه تبلیغات شده است و نه ‌تنها بازار هدف و شرکت تولید کننده، بلکه فرهنگ و باور‌های کشورمان را هم تحت تاثیر قرار می‌‍‌دهد. متاسفانه در حوزه تبلیغات هم مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر اغلب کپی بردار هستند و کمتر دانش و خلاقیت به چشم می‌خورد.

 

پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون و لوازم خانگی/ تابوشکنی تلویزیون فروش‌ها برای درآمد بیشتر

 

این کارشناس حوزه تبلیغات گفت: خلا دانش و خلاقیت معضل بزرگی است که دامن‌گیر صنعت تبلیغات شده است و یکی از آثار آن پخش شدن تصاویر عجیبی و غریبی در تبلیغات حوزه لوازم خانگی است که با هیچ‌کدام یک از شئونات کشور ما سنخیت ندارد. متاسفانه حتی در استفاده از رنگ‌ها حاضر به بکارگیری ۴ رنگ اصلی به کار رفته در فرهنگ ایرانی نیستند؛ در ادبیات کهن ما جملات بسیار زیبایی پیدا می‌شود  که می‌تواند تبلیغی ماندگار باشد، اما هیچگونه استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

صادقی تاکید کرد: جامه‌ای که امروز تبلیغات کشور ما بر تن کرده به قدری مشمئز‌کننده و خسته‌کننده شده است که هیچ کس به آن نگاه نمی‌کند؛ حتی در عرصه تبلیغات مجازی مطالب ارائه شده بی‌ارزش و دور از فرهنگ ایرانی است و جذابیت چندانی ندارد؛ برخی ما را متهم می‌کنند که شما فرهنگ اروپایی را نمی‌پذیرید اما اصل مشکل اینجاست که ما حجمه عظیمی از فرهنگ‌ها و ضرب‌المثل‌های دلنشین داریم که می‌تواند به تبلیغ تبدیل شده و در مخاطب ماندگار‌تر باشد اما حاضر به انجام چنین کاری نیستیم.

این کارشناس حوزه تبلیغات تصریح کرد: متأسفانه این رفتار غلط نه تنها فرهنگ اسلامی‌ ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه از فرهنگ ایرانی‌ ما هم به دور است. دوستان ما در این حوزه حاضر نیستند که مبلغ فرهنگ کشور باشند و اصولا کپی برداری راهکار ساده‌‎تری است و همین موضوع فعالان این حوزه را به این سمت می‌کشاند.

کپی برداری در بخش‌های مختلف کشور به آفتی تبدیل شده است که نه‌ تنها ما را به جماعتی تنبل تبدیل کرده و قدرت تفکر را از ما می‌گیرد بلکه به‌کارگیری آن در برخی بخش‌ها باعث ایجاد آسیب در فرهنگ ما می‌شود؛ فرهنگ، تاریخ و اصالت دارایی بسیار با ارزش و گران‌بهایی است که با کم‌توجهی عده معدودی به مرور از بین می‌رود.

برخورد اصناف با آسیب‌های فرهنگی در حوزه تبلیغات

مسعود امراللهی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون و لوازم خانگی ها، اظهار کرد: اتاق اصناف ایران در حوزه امر به معروف و نهی از منکر کشور از ابتدای مهر دفتری تشکیل داده است که سازوکارهای مختلفی برای رسیدگی به امور مربوط به این حوزه دارند و یکی از آنها مربوط به  امور عفاف و حجاب می‌شود.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اتاق اصناف ایران ادامه داد: مباحثی مثل فعالیت مانکن‌ها، تبلیغات‌ها و مواردی از این قبیل به حوزه عفاف و حجاب مربوط می‌شود؛ کلیپ‌های تصویری ساخته شده و پخش شده در صنعت تبلیغات باید با حفظ حجاب کامل و پوشش اسلامی باشد.

امراللهی تصریح کرد: اغلب کلیپ‌های ساخته‌شده در داخل کشور از نمونه‌های خارجی کپی برداری می‌شود و برخی از فروشندگان را به سمت استفاده از بازیگران یا شهروندان اروپایی سوق می‌دهد؛ در صورت مشاهده پخش هرگونه کلیپ و تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش با برخورد از طرف اتاق اصناف مواجه خواهد شد.

او گفت: ما قصد حفظ فرهنگ اصیل و اسلامی کشورمان را داریم و تلاش می‌کنیم تا این فرهنگ در بین جوامع کشور گسترش پیدا کند بنابراین در انجام تبلیغات باید موضوعاتی مثل شئونات اسلامی و فقهی مورد توجه قرار بگیرد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اتاق اصناف ایران ادامه داد: از هفته گذشته جلساتی با مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای برگزار شد و بنا شد تا نامه‌ای ابلاغ شده و تذکرات لازم در مورد این موضوع را به گوش فعالان عرصه فروش برساند.

امراللهی با تاکید بر اهمیت موضوع فرهنگ سازی گفت: از  ۱ تا ۲ هفته آینده بحث نظارت‌های گردشی را آغاز خواهیم کرد تا از بروز مشکلاتی در این حوزه جلوگیری شود. فروشگاه‌ها شناسایی شده و موارد گزارش شده مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این طرح مداوم خواهد بود و تا روزی که این فرهنگ به سطح کافی برسد ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۱
در انتظار بررسی: ۵
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بعضی از سایت های ایرانی هم این کار رو می کنند و از تصاویر زن های غربی بدون پوشش اسلامی استفاده می کنند..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بیشتر تبلیغ سگ بود تا تلویزیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بیشتر تبلیغ سگ بود تا تلویزیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
نامتعارف یعنی چی ؟ اگر بزه متعارف بشود خوب است و مشکلی ندارد ؟! الآن خیلی از نظرات چون برایشان عادی و متعارف ! هست تعجب کردند ، تیتر بایستی «تصاویر غیرشرعی» و ... می بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
این کجاش اینقدر وحشتناک بود .همه چیز ما درست شده فقط همین مونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مسئولین ، مردم داریم کجا میرویم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بهتر نیست به جای سگ که نجس است و فرهنگ غرب وحشی را رواج میدهد، آیات پر برکت قرآن را نشان دهند که باعث ایجاد فضایی نورانی در جامعه میگردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مدیران غربگرا مملکتو ول کردن
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ممد نبودی ببینی بنزین شد لیتری ۳ ما بدبخت شدیم که اینا خبر پخش تصاویر نامتعارف بزنن ادمین جون جان جدت منتشر کن ممد ببینه ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بنزین مهمه ! دنیا مهمه ! از رواج بزهکاری نباید ککمون بگزه !
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
اگر امثال محمد جهان ارا نبودند مملکت را همین غرب زده ها
فرهنگش را غربی می کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینو کدومتون کشف کردید خدایی..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
میوه میخورن نامتعارفه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
میوه چی بود آخه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
میوه رو فقط دیدی ؟! پای برهنه و ... اشکال نداره ؟ غیرت یعنی چی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
وامصیبتا!
به کجا می‌ رویم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
میخوای تبلیغ رب و آزمون کنکور پخش کنن؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تصاویر طبیعت
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
مراقب باش از ان سوی بام نیفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چیزی جز شرمندگی نمانده برایمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خب خاموش خاموش که نمیشه تلوزیون فروخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مقابل مستهجن چیزی جز خاموش نیست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینا اینقدر گرونه برای فروشش باید چرتو پرت پخش کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به به ! هدف وسیله رو توجیه می کنه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینارو دانلود میکنن بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
عجججبااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خب چی بزاره کلیپ با کیفیت از اینترنت میگیرن پخش میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
توی اینترنت غیر از اینها نیست !
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
مکر فقط همین تصاویر در طبیعت وجود دارد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
داداش چرا خبر دلار نمیزنی پس..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
هر جیزی به اندازه خودش باید تبلیغ شود زیادی میشود بزرگ نمایی طوری که همه بازیچه دست تبلیغ کاران دغل کار میشوند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
حتما توقع داشتید برای فروش سینه زنی یامراسم قمه زنی پخش کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
نخیر
تصاویر طبیعت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چیه ملت ما انقدر بد بختی دارن که ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به فکر نان باش که خربزه ابه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینترنت سیستان و بلوچستان چی شد اینو حل کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ما بلوچها شهروند درجه 2هستیم کسی صدای ما رو نمیشنوه
Maryam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بابا به دادمردم برسید باین همه مشکلات وبدبختی وگرانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
یعنی این افراد برا فروش بیشتر حاظر هستند از خانواده خودشون هم مایه بزارن چه برسه از فرهنگ کشور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
شتر رو گم کردن دنبال افسارش میگردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
هر چیزی بجای خود فرهنگ وهنر واقتصاد وسرمایه و... جای خود باید باشد
گلپایگاونیم بِزیون آدم میگم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بدبختی انسانها از همین جاها شروع می شود وقتی تصاویر نامتعارف عادی سازی شود انسان راه سقوطش باز می شود لطفا پیگیری کنید می بینید چقدر افرادی که اصلا دیگر این ها رامنکر حساب نمی کنند
به داد انسانیت برسید
می دانیم از این بدتر هم هست ممنون که حیا کردید و پخش نکردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سوژه ديگري نداشتيد. بابا يه ذره به فكر اقتصاد مردم باشيد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بیاید جنوب شهر تصاویر نامتعارف رو زنده تماشا کنید که ملت سیب نصفه گاز زده و گندیده رو از سطل آشغال بر میدارن میخورن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
حالا کجای این تصاویر نامتعرف بود ؟؟؟!!!!!!!!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مگر ما برای خربزه انقلاب کردیم؟ انقلاب ما برای اسلام بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بابا ترسیدم گفتم چی پخش کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
همچین نوشتی تصاویر نامتعارف که من فک کردم دارن چی پخش می کنن...؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سگ گردانی نامتعارفه یا بی حجابی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چیز خاصی نبود عادیه
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
برو بابا
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
امام صادق(ع) از قول پیامبر خدا(ص) نقل می‌کند: هر کس خبر گناه زشتی را به گوش همگان برساند، مانند آغازگر آن کار زشت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
شهدای مدافعین حرم
شهدای جنگ ۸سال دفاع مقدس
شهدای انقلاب
از همه تون شرمنده ایم
دولت باید شدیدا برخورد کنه با این فروشندگان نادان
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
این حرفا بزار تو دیوار بفروش شاید هزار تومان ازت خریدن
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
اگر فساد اخلاقی فراگیر شودخانواده واطرافیان را هم فرا میگیرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تمام مشکلاتمون حل شد.؟ خدایی اینم شد خبر ؟ ی خبر خوشحال کننده بزار. مثلا دلار شده ۱۰۰۰ تومن..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خخخخ . اولا که مشکلات رو داریم خودمون بوجود میاریم خودتون که میبینین در تصاویر فوق دوما همونطوری که رای دادی باید انتظار داشته باشی. درست رای بده مشکلات رفته رفته حتما حل خواهد شد . مشکلی نیست که نشه حل کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
خخخخ خوب مثلا به کی رای میدادیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به فکر مشکلات مردم باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
این هم مشکله دیگه .
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ان شاالله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مشکلات اقتصادی را که سپردیم دست افراد کاردان!!! که با همین روند صد سال دیگه درست نمیشه

مشکلات فرهنگی هم اگر گره بزنیم به کار این سوپر من ها بعد از چند سال فحشا جامعه را برمیداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خدا کنه این مورد هم مثل گرانی زودتر حل بشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ان شاالله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اگر تدبیر از نوع سهمیه بندی بنزین باشه ما که به حل شدنش خیلی امیدواریم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
فقط باید گفت شهدا شرمنده ایم
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
شما نگران اونا نباش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چه ربطی داشت
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چون اونا رفتن تا راحت حضرتعالی تو خونت بشینی و گوشی بگیری دستت و پیام بذاری
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
چی بگم
عمران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سلام. درمورد اتصال اینترنت همرا سیستان و بلوچستان پیگیری کنید. الان دیگه شده ۱۶ روز.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ان شاالله پیگیری میکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به نظر شما اینکه نصف مردم زاهدان باید هربار که کپسول گازشون تموم میشه ساعتها توی صف باشن مهمتره یا قطعی اینترنت!
تفکر اینا یعنی جایگزین کردن مسایل کم اهمیت به جای مسایل مهم برای سیاسی بازی, حذف رقیب و جمع آوری رای های سرگردان!
لطفا به جای گرفتن ژست دفاع از مردم و بمباران ذهن مردم اجازه بدین خودشون در فضای آزاد فکری تصمیم بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
قطعی نت سیستان بلوچستان هیچی نیست اصلا اونجا اصلا انسان زندگی نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ببین من اصلا سیستانی نیستم ولی یه مسلمون به هم وطن خودش همچین حرفی نمیزنه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
راستی از ورود بانوان به ورزشگاه چه خبر!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
این تصاویر نامتعارف بودن؟؟؟
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
لابد بود....
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بابا بیخیال ...به چیزهای مهمتر بپردازید .کارمندها زیر بار گرانی مردند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ان شاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینکه خوبه بابا از این بدتر هم پخش می کنند
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اینکه خوبه در یکی از هتلهای 5 ستاره کشور فیلمی پخش شد که تبلیغ دین بهاییت بود به مدیریت هم گفتم گفت اگر مشکلی بود تا الان اتفاق می افتد معلوم بود پشتش پره
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تو هم دردت درد اسلامه ن خربزه :/
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
باسلام
چندسال پیش بنده هم در یکی از مغازه های شهریزد تصاویری خییییییییللللللی بدتر را در مغازه ایی دیدم به مسئولین هم گزارش دادم ولی اتفاقی نیفتاد که نیفتاد!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اشتباهی منفی دادم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بسیار زیبا عجب تبلیغاتی
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
اگه شد میان این گزارش هاتون کمی هم به موضوع مشکلات مردم بپردازید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تصاویر نامتعارفتون تو حلقم.......!!!!!!! همه چی الان حل شده فقط این مورد مونده دیگه اررررررررره
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مشکلات مونم با کل دنیا فرق داره!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
هرچیزی جای خود را دارد
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر