کد خبر: ۷۱۵۸۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
کد خبر : ۷۱۵۸۵۴۰

پیگیری پرونده سرقت ۱۰۰ میلیون تومانی دزدان شبگرد از یک منزل مسکونی، راز ده‌ها فقره سرقت شبانه از داخل خودرو‌ها و گوشی قاپی را در مشهد فاش کرد و بدین ترتیب دزدان شبگرد دوباره زندان نشین شدند!

ماجرای زندان نشینی دزدان شبگرد!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی مشهد درباره ماجرای سرقت‌های شبانه گفت: نهم آذر، گزارشی از دستبرد سارقان به یک منزل مسکونی در بولوار ابوطالب مشهد به نیرو‌های انتظامی رسید و بلافاصله به دستور سرهنگ ناصر نوروزی (رئیس کلانتری شفا) گروهی از ماموران تجسس به تحقیق در این باره پرداختند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بررسی‌های میدانی ماموران بیانگر آن بود که دزدان از بالای دیوار وارد منزل ویلایی شده اند و با تخریب قفل ها، مقدار زیادی از لوازم و طلا و جواهرات موجود در این منزل را ربوده اند.

این در حالی بود که ساکنان منزل در مسافرت به سر می‌بردند و دختر صاحبخانه که با نامزدش حدود ساعت ۲۳ شب برای سرکشی به منزل خالی از سکنه آمده بودند، فردی را به عنوان مظنون به پلیس معرفی کردند که دقایقی قبل از ورود آن ها، در محل دیده شده بود. وی تصریح کرد: با دستگیری این مرد معتاد که حدود ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد به همراه داشت، بازجویی‌ها آغاز شد، اما او ادعا کرد در سرقت از منزل نقشی نداشته و پول‌های مکشوفه را از مالخر لوازم سرقتی دریافت کرده است. این متهم در ادامه برادرش را به عنوان سارق به پلیس معرفی کرد که به همراه یکی از دوستانش به نام «میلاد غربت» به اموال منزل مذکور دستبرد زده اند. مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: ماموران تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان آریایی بلافاصله با کسب مجوز‌های قضایی، عملیات دستگیری اعضای این باند را آغاز کردند و با رصد‌های اطلاعاتی برادر متهم دستگیر شده را که به «سگ» معروف بود، سواربر یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی به دام انداختند. وی گفت: نیرو‌های کلانتری شفا در ادامه این عملیات، سراغ میلاد غربت رفتند و او را نیز در یکی از پاتوق‌های استعمال مواد مخدر دستگیر کردند.

سرهنگ صارمی با اشاره به این که «میلاد غربت» به اتهام گوشی قاپی نیز تحت تعقیب نیرو‌های تجسس بود، افزود: با پیگیری این پرونده، سه نفر از مالخران حرفه‌ای نیز در چنگ قانون گرفتار شدند که بررسی‌ها نشان داد: جوان ۲۳ ساله معروف به «غربت» به همراه مرد ۴۳ ساله معروف به «سگ» با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی و شب هنگام در سه مرحله به منزل یاد شده دستبرد زده اند و هر بار مقادیری از لوازم منزل را با موتورسیکلت به پاتوق دو نفر از مالخران انتقال داده اند که در همان نزدیکی زندگی می‌کردند. این مقام انتظامی اضافه کرد: در حالی که تحقیقات نیرو‌های تجسس با نظارت رئیس کلانتری برای کشف پرونده‌های گوشی قاپی و دستبرد‌های اعضای باند به دو منزل دیگر تا بامداد روز بعد ادامه داشت، ناگهان یکی از گشت‌های شبانه کلانتری به راننده یک دستگاه پراید در محدوده بولوار شفا مظنون شدند که در حال تعویض پلاک‌های خودرو بود. استعلام از سیستم فرماندهی مرکز کنترل نشان داد که شماره پلاک نصب شده روی خودرو سرقتی است بنابراین نیرو‌های گشت به راننده دستور «ایست» دادند، اما او با مشاهده خودروی پلیس پشت فرمان پرید و در حالی که زن جوانی نیز سرنشین آن بود، با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودرو‌ها به سمت بزرگراه گریخت.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی با اشاره به تعقیب و گریز طولانی تا شهرک شهید رجایی مشهد، خاطرنشان کرد: در این عملیات، نیرو‌های کلانتری شفا برای متوقف کردن راننده فراری و با رعایت موارد قانونی و پس از دادن اخطار‌های لازم، با شلیک ۹ گلوله، موفق شدند خودرو را متوقف کنند، اما راننده ۳۳ ساله در حالی با پای پیاده به فرار خود ادامه داد که نیرو‌های کمکی نیز خیابان‌های اطراف را مسدود کرده بودند. رئیس پلیس مشهد در ادامه افزود: متهم ۳۳ ساله که خود را در حلقه محاصره پلیس می‌دید به ناچار روی زمین نشست و در حالی که دیگر توان فرار نداشت، خود را تسلیم قانون کرد. وی گفت: از سوی دیگر زن جوان سرنشین خودرو که مدعی بود در عقد موقت جوان ۳۳ ساله است نیز به اتهام همدستی با متهم دستگیرشد و آنان به کلانتری هدایت شدند. این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم دستگیر شده سال‌های زیادی از عمرش را پشت میله‌های زندان گذرانده و حدود سه ماه قبل آزاد شده بود، تصریح کرد: در بازرسی از داخل خودروی سرقتی این متهم، حدود ۱۰ گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه، یک جفت پلاک خودرو، سه دستگاه گوشی مسروقه و یک عدد پخش کشف شد.

سرهنگ صارمی یادآور شد: متهم مذکور در بازجویی‌های تخصصی اعتراف کرد که خودروی پراید را از جاده قدیم قوچان سرقت کرده است و با آن به اموال و قطعات داخل حدود ۴۰ خودرو دستبرد زده است که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد. فرمانده انتظامی مشهد در پایان با قدردانی از نیرو‌های کلانتری شفا در کشف جرایم به شهروندان نیز توصیه کرد: خودرو‌های خود را به لوازم ایمنی و امنیتی مجهز کنند و توصیه‌های پلیس را برای پیشگیری از سرقت جدی بگیرند.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر