کد خبر: ۷۱۵۹۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
کد خبر : ۷۱۵۹۵۷۷

سازمان بین‌المللی کار به مناسبت بزرگداشت روز بین‌المللی لغو برده‌داری در جهان، شمار قربانیان برده‌داری مُدرن را بیش از چهل میلیون نفر اعلام کرد.

برده‌داری مُدرن در عصر مُدرن!به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، سازمان بین‌المللی کار اعلام کرد بیش از چهل میلیون نفر در جهان قربانی برده‌داری مدرن هستند.

بزرگداشت روز بین‌المللی لغو برده‌داری در جهان امسال بر محور ریشه‌کنی اشکال معاصر برده‌داری از قبیل کار اجباری، تجارت انسان، برده‌داری جنسی، ازدواج اجباری و اجیر کردن اجباری کودکان در اهداف نظامی استوار شده است.

طبق اعلام سازمان بین‌المللی کار، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۰ میلیون نفر در نقاط مختلف جهان قربانی انواع و اشکال مختلف برده‌داری مدرن بودند. این آمار به معنای آن است که از هر هزار نفر بیش از پنج نفر قربانی این معضل هستند. اما از این تعداد، ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر قربانی کار اجباری و ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر قربانی ازدواج اجباری یا زودهنگام بودند.

سازمان بین‌المللی کار تصریح کرد از میان ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفری که به کار اجباری گرفته شدند، ۱۶ میلیون نفر در بخش خصوصی از جمله کار‌های خانگی، ساخت و ساز و همچنین کشاورزی مورد بهره کشی قرار گرفتند. افزون بر این ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز مورد بهره برداری‌های جنسی قرار گرفتند و چهار میلیون نفر هم توسط مقامات دولتی به کار‌های اجباری وادار شدند.

از نوامبر سال ۲۰۱۶ سازمان بین‌المللی کار یک پروتکل حقوقی الزام‌آور به اجرا گذاشت که هدف از آن حمایت از تلاش‌های جهانی به منظور ریشه‌کنی کار اجباری در جهان است.

هدف از کارزاری که تحت عنوان «۵۰ برای آزادی» در جهان به راه افتاده این است که ۵۰ کشور جهان متقاعد شوند پروتکل مبارزه با کار اجباری را تا پایان سال ۲۰۱۹ تصویب کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر