کد خبر: ۷۱۵۹۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
کد خبر : ۷۱۵۹۶۳۷
رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نورانی گفت: محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید انبوه نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بر بازار اثر بگذارد.

صادرات محدود گوجه فرنگی تاثیری بر بازار ندارد/ تعادل قیمت گوجه فرنگی در هفته‌های آتیرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه صادرات محدود گوجه فرنگی تاثیری در گرانی ندارد، اظهار کرد: با توجه به آنکه محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید عمده نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بتواند بر بازار داخل اثر بگذارد.

وی افزود: جابه جایی فصل برداشت و تولید ناچیز گوجه فرنگی بر عرضه محصول تاثیر گذاشته است که بدین ترتیب پیش بینی می‌شود ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده وضعیت بازار بهتر شود.


بیشتر بخوانید: کمبودی در عرضه میوه شب یلدا وجود ندارد/ضعف نظارت ستاد تنظیم بازار عامل گرانی میوه در ایام پرتقاضا


سرمای زودهنگام یکی از دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار

نورانی سرمای زودهنگام را یکی دیگر از دلایل گرانی گوجه فرنگی برشمرد و گفت: اگرچه پیش بینی‌ها برآن بود که سرمای هوا از آذر شروع شود، اما سرمای زودهنگام از ۲۰ آبان موجب شد در برخی مزارع فضای باز محصول زیر برف و باران از بین برد.

این مقام مسئول ادامه داد: محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید انبوه نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بر بازار اثر بگذارد.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: با توجه به آنکه تولید محصول ظرف هفته‌های آتی به انبوه می‌رسد، از این رو روند بازار متعادل‌تر خواهد شد.

این مقام مسئول قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه در پاکستان را یک دلار و ۱۰ سنت اعلام کرد و‌گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در داخل کشور ۶ تا ۷ هزار تومان بوده که هزینه بسته بندی و حمل و نقل به آن اضافه می‌شود.

وی  درباره آخرین وضعیت صادرات گوجه فرنگی به پاکستان تصریح کرد: با وجود آنکه پاکستان خواهان واردات گوجه فرنگی از ایران است، اما به سبب نوسانات قیمت حاضر به خرید نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر