کد خبر: ۷۱۵۹۶۸۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
کد خبر : ۷۱۵۹۶۸۲

مدیرکل بهزیستی خوزستان از بهره مندی ۵۰ هزار معلول در استان از حق نگهداری در منزل و مستمری خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، غلامرضا صدیق راد مدیرکل بهزیستی خوزستان عصر سه شنبه در جشن روز جهانی معلولان در سرسرای امیران نو اهواز با حضور جمعی از مسئولان استانی و بیش از ۶۰۰ نفر از معلولان و خانواده‌های آن‌ها گفت: ۷۵ هزار معلول در بهزیستی خوزستان ثبت نام کرده‌اند که حدود ۵۰ هزار نفر از آن‌ها مستمری یا به عبارتی حق نگهداری در منزل دریافت می‌کنند.

او افزود: هدف سازمان ملل از نام گذاری ۱۲ آذر (سوم دسامبر) به عنوان روز جهانی معلولان در سال ۱۹۹۲ آن بود تا حقوق مادی و معنوی معلولان توسط سازمان‌های مردم نهاد، نهاد‌های دولتی و معلولان پیگیری شده و راهکار‌های مناسب در رفع موانع و آسیب‌هایی که در مسیر تردد معلولان وجود دارد فراهم شود.

صدیق راد با اشاره به شعار امسال با عنوان «ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر، عادلانه و پایدار» اظهار داشت: به صورت میانگین ۱۵ درصد جمعیت هر کشوری را معلولان تشکیل می‌دهند که این درصد سهم بزرگی از ظرفیت‌های جامعه را شامل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان ادامه داد: سازمان بهزیستی در سه حوزه توانبخشی، پیشگیری از معلولیت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات موثری را در دستور کار داشته و برنامه‌های حمایتی نیز همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اکنون در ۳۲ مرکز شبانه روزی توانبخشی زیر نظر بهزیستی خوزستان بالغ بر۲هزار معلول نگهداری می‌شوند، همچنین ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز و یک هزار دانشجوی معلول نیز از کمک هزینه تحصیلی استفاده می‌کنند.

غلامرضا صدیق راد با اشاره به افزایش مستمری معلولان ضایعه نخاعی اذعان داشت: مستمری یا حق پرستاری این معلولان ۵ میلیون و ۵۴۰ میلیون ریال در ماه افزایش یافته است.

او با ابراز امیدواری درباره تلاش صورت گرفته در بحث مناسب سازی محیط تردد معلولان اظهار کرد: کمیته‌های مناسب سازی به صورت مستمر در حال برگزاری بوده و هفدهمین جلسه نیز با حضور مدیران کل دستگاه‌های دولتی در استانداری خوزستان برگزار شد و تمام دستگاه‌ها مکلف شدند این موضوع را رعایت و در این خصوص اقدامات لازم را صورت دهند.

صدیق راد همچنین در نشست با کارکنان معلول اداره کل بهزیستی گفت: روح انسان هر چه قوی‌تر باشد، جسم هم تقویت خواهد شد و بسیاری از معلولان با روحیه قوی، معلولیت را محدودیت ندانسته و بر مشکلات و محدویت‌های جسمی خود به خوبی غلبه کرده و در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی خوش درخشیده اند.

او با اشاره به خدمات بهزیستی به معلولان افزود:توانمند سازی معلولان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که این امر نیز به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

صدیق راد بیان کرد: بخشی از این اقدامات شامل تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۶، افزایش تعداد مستمری بگیران معلول از ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر به ۵۰ هزار و ۳۰۰ نفر در سال ۹۷، و افزایش حق پرستاری از معلولان از میانگین ۲ میلیون ریال به مبلغ ۵ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال است.

انتهای پیام/گ

واریز مستمری ماهانه به حساب مددجویان بهزیستی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر