کد خبر: ۷۱۶۰۱۸۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
کد خبر : ۷۱۶۰۱۸۰
مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان دامپزشکی در مازندران:

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان دامپزشکی، گفت: ۵۷ واحد کشتارگاه مجهز کشور به دلیل عدم صرفه اقتصادی بلااستفاده مانده و مسکوت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سامد برومندفر مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان دامپزشکی دیشب در همایش علمی صنعت طیور در گلوگاه ،گفت: مرغ پروتئین ارزشمندی است که در سفره همه مردم وارد شده است و باید کیفیت آن افزایش یابد و در مجموع در کشور ۲۲۰ واحد کشتارگاه صنعتی داریم که ۵۷ واحد کشتارگاه مجهز تمام اتوماتیک به دلیل عدم صرفه اقتصادی تعطیل است.

او افزود: در برخی از موارد کیفیت در تولید فراموش شده است و در بازار تفاوتی بین تولیدات با کیفیت بالا و پایین وجود ندارد.

کشتارگاه‌ها رتبه بندی می‌شوند

برومندفر مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان دامپزشکی، افزود: رتبه بندی کشتارگاه گامی برای کیفی سازی است که براساس آن گوشت‌ها به سه رتبه A, B و A پلاس تقسیم شده و از اول دی ماه کشتارگاه ملزم به بسته بندی با لوگو رتبه بندی هستند.

علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش، گفت: مهمترین راه برون رفت از مشکلات صنعت طیور، صادرات است و نباید تولیدکنندگان معطل صادرات باشند.

او افزود: در سال‌های گذشته حمایت خوبی از بخش صادرات مرغ نشده است و جهاد کشاورزی و صمت باید در این زمینه حامی تولیدکنندگان باشند.

او با اعلام اینکه جهاد کشاورزی سال گذشته در تامین نهاده با ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی بد عمل کرد، گفت: بد عمل کردن در بازار ارز موجب تلاطم در بازار نهاده شد.

او افزود: ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی کمک کار صادرات است که کاهش هزینه تولید را به همراه داشته و موجب می‌شود کالا در بازار قابل رقابت باشد.

شاعری گفت: نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، در سال تولید ملی قرار داریم و کلید در دستان تولیدکننده است، اما به دلیل برخی سیاست‌ها نمی‌توانند صادر کنند.
منبع: مهر

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر