کد خبر: ۷۱۶۰۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۷۱۶۰۲۳۵
صندوق رفاه دانشجویان:

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاه‌های دانشجویی از نقدی به شرایط اقساط پس از مهلت قانونی مقرر وجود ندارد.

اجاره خوابگاه‌های دانشجویی

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درخصوص عملکرد خوابگاه و عدم امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاهی از نقدی به بدهی پس از مهلت قانونی بخشنامه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

براساس دستورالعمل اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ها، دانشجویان ملزم به پرداخت اجاره بهای خوابگاه‌ها در ابتدای هر نیمسال تحصیلی هستند که دراین صورت مشمول ۱۰ درصد تخفیف اجاره بها می‌شوند.

همچنین با توجه به تبصره یک ماده یک دستورالعمل مزبور، حداکثر ۱۰ درصد از دانشجویان متقاضی خوابگاه با شرایط خاص به تشخیص معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از پرداخت نقدی اجاره بها معاف شده و بدهی خود را به صندوق (در صورت ثبت در سامانه فاز ۲) پس از فراغت تحصیل به صورت اقساط پرداخت خواهند کرد.


بیشتر بخوانید: انصراف اجباری دانشجویان شاغل از ادامه تحصیل/ وام دانشجویی مشمول شاغلین نمی‌شود


اخیرا مکاتبات متعددی در خصوص حذف و یا تبدیل وضعیت بدهی خوابگاه دانشجویان از نقدی به شرایط اقساط (بدهی) با صندوق صورت می‌گیرد که علل آن غالبا مشخص نیست.

از این روبه روسای ادارات تابع ابلاغ می‌شود براساس ضوابط و مقررات ذیربط و همچنین حسب تاکید دستگاه‌های نظارتی، امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاه‌های دانشجویی از نقدی به شرایط اقساط (بدهی) پس از مهلت قانونی مقرر در دستورالعمل‌های مصوب صندوق وجود ندارد؛ لذا مقتضی است دقت نظر لازم دردرج نحوه پرداخت اجاره بها به هنگام ثبت نام دانشجو از سوی کارشناسان دانشگاه‌ها صورت پذیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر