کد خبر: ۷۱۶۰۲۵۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۰۲۵۲
گروه : قم » قم

آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در ایام معصومیه برنامه‌ها و تور‌های ویژه‌ای را مخصوص زائرین تدارک دیده است که در این ایام اجرایی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،برنامه شخصیت شناسی حضرت فاطمه معصومه (س)؛ برای زائرین گروهی و اردو‌های دانشجویی و دانش‌آموزی که وارد حرم مطهر می‌شوند برگزار می‌گردد، در این برنامه به سیر زندگی حضرت معصومه (س) که شامل حرکت این بزرگوار از مدینه، ورودشان به شهر قم، چگونگی رحلت، پاداش زیارت و کرامات حضرت اشاره می‌شود.

این برنامه هر روز در ساعت ۹و ۴۵ دقیقه صبح، ساعت ۱۵ و شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۹ برگزار می‌شود، محل برگزاری زیر بالکن شرقی شبستان حضرت امام خمینی (ره) است؛ علاقمندان، گروه‌ها و اردو‌ها برای شرکت در این برنامه ابتدا باید ثبت نام کنند و سپس در برنامه حضور پیدا کنند.

برنامه دیگر با عنوان تور‌های حرم شناسی؛ نیز به صورت راوی محور و برای زائرین گروهی و اردو‌های دانشجویی و دانش‌آموزی که وارد حرم مطهر می‌شوند برگزار می‌گردد، در این برنامه علاوه بر توضیحاتی که در مورد زندگینامه حضرت فاطمه معصومه (س) داده می‌شود، به صورت ویژه برنامه معرفی و آشنایی با صحن‌ها، رواق‌ها، مساجد، معماری و مشاهیر مدفون در حرم مطهر صورت می‌گیرد.

برنامه تور‌های حرم شناسی به غیراز ایام تعطیل، روزانه ساعت ۱۰ صبح و ۱۶ در محل محراب صحن صاحب‌الزمان (عج) برگزار می‌گردد.

برنامه تور گنجینه عبرت در قالب بازدید موزه حرم مطهر همانند برنامه‌های دیگر حرم به صورت راوی محور است و شامل آشنایی با اولین موزه وقفی ایران و جهان، نمایش قریب به چهل گونه اثر از جمله اثر باستانی، تاریخی، فرهنگی و هنری، هزاران اثر نفیس از جمله قرآن‌ها، کتب خطی، فرش‌ها، کاشی، کتیبه، آثار چوبی، فلزی می‌شود که این برنامه هرروز ساعت ۱۶ در میدان آستانه موزه آستان مقدس برگزار می‌شود.

در ادامه برنامه‌های آستان مقدس برنامه تور ستارگان حرم مطهر هم به صورت راوی محور و برای زائرین گروهی برگزار می‌گردد، در برنامه تور ستارگان حرم مطهر پس از شرح زندگینامه حضرت به صورت ویژه برنامه معرفی امامزادگان در جوار حضرت معصومه (س)، معرفی قبور مراجع و علما، عرفا و شهدا و معرفی مشاهیر مدفون در حرم مطهر پرداخته می‌شود.

زمان برگزاری این برنامه روزانه به غیر از ایام تعطیل ساعت ۱۴ در کنار مزار آیت‌الله بروجردی (ره) برگزار می‌شود.

تور نمایشگاه حریم حرم از دیگر برنامه‌هایی است روش برگزاری آن مثل سایر برنامه‌های ذکر شده راوی محور بوده و برای زائرین گروهی و اردو‌های دانشجویی و دانش‌آموزی که وارد حرم مطهر می‌شوند برگزار می‌گردد، این نمایشگاه در محل پارکینگ شرقی حرم مطهر است، در این برنامه روایتی از زندگانی حضرت فاطمه معصومه (س) در ۸ غرفه با موضوعات بشارت، ولادت، فضیلت، ولایت، هجرت، مرارت، رحلت و پاداش زیارت برگزار می‌شود.

زمان برگزاری این برنامه هر روز ۹ الی ۱۲ صبح و ۱۶ الی ۱۹ عصر در پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر جنب فروشگاه متبرکات فاطمی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در تور‌های حرم مطهر به وبسایت آستان مقدس حضرت معصومه (س) به آدرس www.amfm.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر