کد خبر: ۷۱۶۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
کد خبر : ۷۱۶۰۴۱۶

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از انتقال و جانمایی میمون‌های یکی از اردوگاه فرهنگی تفریحی زاهدان خبر داد.

حمید ریگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  گفت: در پی گزارشات رسیده مبنی بر نامناسب بودن فضای نگهداری میمون‌ها در یکی از اردوگاه فرهنگی تفریحی زاهدان ماموران یگان و کارشناسان این اداره کل اقدام به بازدید و بررسی موضوع کردند.

او ادامه داد: در بازدید‌های به عمل آمده مشخص شد که فضای نگهداری میمون‌ها کوچک و تمیز سازی آن مشکل بود به همین دلیل با پیگیری‌های این اداره کل قفس‌های بزرگتر و استاندارد برای میمون‌ها تهیه و پروژه انتقال آن‌ها به قفس‌های جدید با موفقیت تمام طراحی و اجرا شد.


بیشتر بخوانید: پلنگ ایرانی مغرور، زیبا، تنها، با ابهت و صاحب قلمرو


ریگی بیان کرد: اردوگاه  زاهدان میزبان کانون سبز حفاظت محیط زیست است. این کانون به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در میان دانش آموزان زاهدانی و اجرای برنامه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف محیط زیست از جمله آشنایی با تنوع زیستی استان، اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در فضای باز و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی اثرات مخرب آلاینده‌های زیست محیطی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، در تابستان امسال افتتاح و راه اندازی شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: این مکان مجهز به یک سالن آمفی تئاتر است که تولیدات آموزشی اعم از ویدئو کلیپ ها، کتاب‌ها و بسته‌های آموزشی اداره کل در آن به نمایش گذاشته می‌شود، همچنین سه اتاق مجزا نیز در این اردوگاه جهت برگزاری کلاس‌های مختلف با موضوعاتی نظیر ورکشاپ‌های زیست محیطی، آموزش‌های ترویج فرهنگ زیست محیطی و... در نظر گرفته شده است که این اقدام می‌تواند جایگزین خوبی برای مدارس طبیعت است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر