کد خبر: ۷۱۶۰۵۰۱
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد خبر : ۷۱۶۰۵۰۱
گروه : قزوین » قزوین
دادستان قزوین:

دادستان قزوین گفت: گلوگاه‌های فساد را که موجب تضییع حقوق بیت المال می‌شوند باید شناسایی کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نشست هم اندیشی قضات دادسرای قزوین با مسئولان اداره کل بازرسی استان گفت: نقطه اشتراک تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه، فساد ستیزی، احیاء و صیانت از حقوق عمومی و بیت المال است که در این زمینه باید گلوگاه‌های فساد را که موجب تضییع حقوق بیت المال می‌شود، شناسایی کنیم.

دادستان قزوین بیان کرد: تنها سازمانی که در قانون اساسی به آن اشاره شده، سازمان بازرسی کل کشور است و این نشان دهنده اهمیت جایگاه این سازمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و یکی از طرق نظارت قوه قضاییه بر اجرای صحیح قوانین، اقدامات نظارتی سازمان بازرسی است.

قاسمی تاکید کرد: سازمان بازرسی ایجاد شده تا کمک کار تشکیلات قضایی باشد و معتقدیم نزدیک‌ترین راه رسیدن به کشف تخلفات، شناسایی گلوگاه‌های فساد و ورود قاطعانه این سازمان است و رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با مسئولان سازمان بازرسی به اهمیت نقش این سازمان در مبارزه با فساد تاکید داشته اند و ایشان نظرات موشکافانه‌ای را در زمینه ارتقای عملکرد سازمان بازرسی بیان کرده اند که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

این مقام قضایی استان گفت: مبارزه با فساد که شعار تحول محور ریاست قوه قضاییه است، نیازمند ابزاری است که یکی از این ابزار‌ها سازمان بازرسی است، به همین خاطر ضروری است که این سازمان به صورت تخصصی ارتقای یابد و تقویت شود تا در پیشگیری از وقوع فساد و کشف فساد و رسیدن به گزارشات صحیح و بدون عیب و نقص به خوبی عمل کند.

قاسمی در ادامه افزود: قانون، فصل الخطاب و خط قرمز قوه قضاییه در مبارزه با فساد است و اداره کل بازرسی استان قزوین در چند سال اخیر عملکرد قابل قبولی در پیشگیری از وقوع فساد و شناسایی مفاسد اقتصادی و تشکیل پرونده قضایی داشته و توانسته بسیاری از دست اندازی‌ها به بیت المال را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کند که جای تقدیر دارد.

او اضافه کرد: دستگاه قضایی هم در برخورد با فساد از هیچ شخص، گروه و جناحی واهمه ندارد و بدون اغماض برخورد سخت خواهد کرد.

قاسمی در ادامه اظهار داشت: همکاران قضایی در ارجاع گزارش‌های اداره کل بازرسی استان به کارشناسی باید دقت کافی را داشته باشند و از کارشناسان با تجربه و متخصص در این حوزه استفاده کنند و مشورت با کارشناسان و متخصصان اداره کل بازرسی را نیز در جهت شناسایی دقیق مفاسد در دستور کار قرار دهند.

دادستان مرکز استان قزوین گفت: نحوه عمل مرتکبین در پرونده‌های مفاسد اقتصادی و تخلفات مالی پیچیده شده، بنابراین لازم است گزارشات بازرسی نیز تخصصی و کارشناس محور باشد تا بتوان ابعاد مختلف تخلفات و مفاسد را شناسایی کرد و یقیناً گزارشات جامع، صحیح و تخصصی در روند رسیدگی، کشف جرم و اعمال مجازات بسیار اثرگذار است.

او افزود: سطح مطالبه گری جامعه افزایش پیدا کرده و ما باید پاسخگو باشیم و امروزه فضای مجازی حقیقتی انکار ناپذیر است و بسیاری از عملکرد‌ها در این فضا مورد ارزیابی گروه‌های مختلف اجتماعی و عامه مردم قرار می‌گیرد و چنانچه نشان دهنده وقوع تخلفات و مفاسد باشد، حتما ورود می‌کنیم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر