کد خبر: ۷۱۶۰۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
کد خبر : ۷۱۶۰۵۷۹

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از راه اندازی قرارگاه "احضار و اعزام" در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،علی اشرف نجفی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به عملیاتی شدن قرارگاه احضار و اعزام در استان گفت : این قرارگاه همزمان با سراسر کشور و در راستای تشدید برخورد با مشمولان غایب در استان راه اندازی شده است.

او گفت : تمام پلیس‌های رده پیشگیری ناجا در این قرارگاه در راستای برخورد با مشمولین غایب وارد عمل می‌شوند و از طرفی تمام دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی نیز ملزم به همکاری با این قرارگاه هستند.

نجفی گفت: این قرارگاه موظف است هم نسبت به برخورد با مشمولین غایب اقدام کرده و هم با صنوفی که این افراد را بکارگیری می‌کنند، برخورد کند.

او افزود: در همین راستا اکیپی از سوی این قرارگاه نسبت به بازدید از تمامی صنوف به صورت مستمر اقدام خواهد کرد و در صورت مشاهده فعالیت مشمولان غایب در صنوف، ضمن شناسایی مشمولان غایب و معرفی آن‌ها به دستگاه قضایی و پس از آن اعزام به خدمت همراه با گذراندن اضافه خدمت شش ماهه، با صنف متخلف نیز برابر قانون برخورد می‌شود.

نجفی گفت: صنوف متخلف به مراجع قضایی معرفی و در مرحله اول ۱۰ میلیون تومان جریمه و در مراحل بعدی مبلغ جریمه آن‌ها به ترتیب دو تا سه برابر می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: با توجه به سخت گیری این قرارگاه در برخورد با مشمولان غایب، از همه این افراد درخواست می‌شود خودشان نسبت به تهیه دفترچه آماده به خدمت اقدام کنند.

او افزود: در صورت خودمعرفی این افراد برای اعزام به خدمت، تمهیداتی برای تسهیل خدمت آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد، از جمله اینکه بتوانند در محل زندگی فعلی خدمت کنند و در صورتی که در دوران خدمت مرتکب غیبت مجدد نشوند، اضافه خدمت شش ماهه آن‌ها بخشیده خواهد شد.

نجفی گفت: در خصوص مشمولان غایب متاهل نیز به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت کسر خواهد شد و این افراد حتما در محل زندگی خود خدمت خواهند کرد.

نجفی در خصوص معافیت تحصیلی دانشجویان گفت: دانشجویان باید به محض قبولی در دانشگاه به امور دانشجویی مراجعه کرده و پیگیر دریافت برگه معافیت تحصیلی شوند، وگرنه در ادامه تحصیل با مشکل مواجه خواهند شد.

این مقام انتظامی افزود: برای افرادی که بصورت پیوسته دوران تحصیل مدرسه آن‌ها تا ۲۰ سالگی به درازا کشیده، معافیت تحصیلی لحاظ نمی‌شود و این افراد حق تحصیل در دانشگاه پیش از اعزام به خدمت را ندارند و باید بعد از گرفتن دیپلم برای اعزام به خدمت اقدام کنند .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر