کد خبر: ۷۱۶۰۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
کد خبر : ۷۱۶۰۵۹۷

رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی (مرکز فوق تخصصی کودکان) از اقدام‌های پیشگیرانه صورت گرفته و آمادگی کامل این مرکز در خصوص آنفلوانزا خبر داد و گفت : خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی به دلیل این بیماری در این مرکز نداشته‌ایم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،فریبا ویسی رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی گفت : با وجود همزمان اجرای تعمیرات اورژانس و استفاده از دیگر فضا‌های موجود در مرکز و نیز رشد ۳۰ درصدی مراجعان به این مرکز نسبت به ماه گذشته، خوشبختانه تمام خدمات درمانی به نحو مطلوبی به بیماران ارائه می‌شود.

او گفت : از ابتدای آبان تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر مراجعه به اورژانس بوده که ۶ هزار و ۶۵۹ نفر با شکایت تب بالا مراجعه کردند و از این تعداد ۷۰۷ نفر تریاژ سطح سه بوده و ۳۱۰ نفر در نهایت بستری شدند.

او گفت: برای ۲۷۰ نفر از بستری‌شدگان درمان تخصصی «تامی فلو» (داروی آنفلوآنزا) شروع شد که همگی به درمان صحیح و به موقع پاسخ دادند و تا به امروز هیچ مورد مورتالیتی (فوتی) و موربیدیتی (اختلالات و عوارض ناشی از اقدامات پزشکی) روی نداده است.

او گفت: تمام موارد مشکوک به معاونت بهداشتی گزارش شد و نمونه‌گیری برای تایید بیماری انجام و تاکنون سرولوژی ۲ مورد بیمار نیز مثبت گزارش شده است که خوشبختانه هر ۲ مورد مثبت و هم سایر موارد با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با بیان اینکه در روز‌های آغازین آبان ماه با شروع اولین موارد مشکوک به آنفلوانزا در این مرکز کمیته بحران تشکیل شد، گفت: با نظرخواهی از فوق تخصص‌های عفونی شناسایی به موقع بیماران پرخطر و کاندید بستری بااستفاده از دستورالعمل کشوری آنفلوانزا در دستور کار قرار گرفت.

ویسی افزود: مکاتبه با معاونت بهداشتی دانشگاه برای تامین داروی «تامیفلو» انجام و در زمان کوتاهی تعداد قابل قبولی از دارو در اختیار مرکز قرار گرفت.

او افزود: خرید دارو و ملزومات مصرفی و دپوی کافی با وجود همه محدودیت‌های مالی با حذف خرید‌های غیرضروری انجام شد.

 او گفت: برای تامین نیروی انسانی برای تمام واحد‌ها نیروی آنکال تعیین و با شروع پیک بیماری مرکز عملا با کمبود نیرو مواجه نشد.

او با بیان اینکه واکسن‌های دریافتی از معاونت بهداشتی هرچند ناکافی باصلاحدید تیم عفونی برای پرسنل تلقیح شد، گفت: همچنین مقادیر مورد نیاز مواد ضدعفونی کننده دست‌ها و نیز ماسک N ۹۵ تهیه و آموزش لازم برای همه پرسنل داده شد.

او افزود: برای پزشکان اسکرین و پرستاران تریاژ نیز کلاس بازآموزی آنفلوانزا برگزار شد.

او گفت: واحد آموزش به بیمار در شیفت‌های مختلف آموزش چهره به چهره به بیمارو همراه را انجام می‌دهد.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر