کد خبر: ۷۱۶۰۶۵۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
کد خبر : ۷۱۶۰۶۵۹
گروه : سیاسی » دولت
اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

وزیر راه و شهرسازی خبر حذف تهران از طرح ملی مسکن را تکذیب کرد.

خبر حذف تهران از طرح ملی مسکن صحت داردبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان در حال برگزاری است و امروز نشست اختتامیه را خواهیم داشت و اسناد امضا و مبادله می‌شود. نکته متمایز در این نشست این است که با تعرفه ترجیحی برای اقلامی که در اوراسیا امضا کردیم و قرقیزستان هم عضو اوراسیاست یک فرصت کم نظیری برای ما به وجود می‌آورد که بتوانیم با کشور قرقیزستان توسعه تجارت داشته باشیم و از این طریق به کشورهایی که با این کشور در ارتباط هستند تعامل برقرار می‌کنیم.

او با اشاره به توسعه ترانزیت و برقراری خط پرواز مستقیم میان دو کشور، یادآور شد: این مساله از ضروریات است و یکی از شرکت‌های ایرانی پرواز خودش را به طور مستقیم و از دوشنبه تاجیکستان انجام می‌دهد، ایرلاین‌های ما که به بیشکک پرواز می‌کنند از آنجا به نقاط مختلف می‌توانند مسافرگیری کنند.

وزیر راه  در پاسخ به این‌ سوال که خط اعتباری ویژه‌ای میان دو کشور در نظر گرفته شده است، گفت: خیر، روابط بانکی و توسعه تبادلات تجاری از گزینه‌های مورد بحث است و دو تن از وزیران آنها (وزیر نفت و حمل و نقل و اقتصاد) در تهران هستند و ملاقات‌هایی داشتند و خوشبین هستند که روابط ما در سند همکاری ده ساله کمک می‌کند در توسعه تعاملات تجاری استفاده بیشتری داشته باشیم.

اسلامی درباره خطوط ریلی ایران و قرقیزستان با تاکید بر اینکه خطوط ریلی دو کشور متصل است، خاطرنشان کرد: راه‌آهن ما تا چین و اروپا متصل است این‌که خطوط جدید را احداث می‌کنیم برای آن است که از ظرفیت بندر اقیانوسیه (چابهار) برای تبادلات تجاری استفاده کنیم.

او درباره حدف تهران از طرح ملی مسکن، بیان کرد: این خبر تکذیب شده و صحت ندارد.

وزیر راه تاکید کرد:  تهران مقیاس بزرگ است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. با توجه به قیمت تمام شده و جامعه هدف ما باید مدنظر باشد و برای آن برنامه‌های متنوع داریم و بر اساس آن باید اقدام شود.


بیشتر بخوانید: وزیر راه وشهرسازی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر