کد خبر: ۷۱۶۰۶۸۸
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کد خبر : ۷۱۶۰۶۸۸
گروه : یزد » یزد
استاندار یزد:

استاندار یزد با اشاره به ظرفیت‌های مناسب برای ایجاد اشتغال، گفت: به دنبال ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید در استان هستیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،   محمد علی طالبی استاندار یزد در کار گروه اشتغال استان  با بیان اینکه در آمار‌های منتشر شده در حوزه اشتغال استان تردید‌هایی وجود دارد،گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان، آمار بالای بیکاری به هیچ عنوان قابل قبول نیست و به همین منظور مجموعه سیاست‌هایی در حال تدوین است که پس از بررسی به کمیته اشتغال و شورای برنامه ریزی آورده و پس از تصویب، کلیه دستگاه‌ها ملزم به رعایت آن می‌شوند.

او با بیان اینکه عمده آمار بیکاری استان به افراد تحصیلکرده و بانوان برمی گردد، افزود: برای بانوان آموزش‌هایی در حوزه اشتغال در نظر گرفته می‌شود.

استفاده از ظرفیت‌های مناسب برای ایجاد اشتغال

استاندار با اشاره به اینکه رویکرد اصلی استان در حوزه اشتغال حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان و صنعت گردشگری است، افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در این حوزه‌ها وجود دارد که باید نهایت استفاده از آن‌ها انجام شود و به همین منظور  طرح جامع پارک علم و فناوری را در دستور کار خود قرار داده ایم.

طالبی با بیان اینکه در حال ایجاد زمینه‌های تسهیل سرمایه‌گذاری در استان هستیم، افزود: به دنبال این هستیم با تدوین برنامه‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت‌های ملی، موانع سرمایه گذاری در استان را برطرف کنیم.

او با احصا کردیم و با تحرک بخشی به این پروژه‌ها به دنبال ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید هستیم.

استاندار در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وجود امکانات فیزیکی و سخت افزاری مناسب در دانشگاه‌های استان، افزود: دانشگاه یزد را مامور کرده ایم تا برای استفاده از این امکانات هم افزایی لازم را انجام دهد.

طالبی با اشاره  به آمار بالای مهاجرین به استان، گفت: یزد بخشی از بار اشتغال ملی را به دوش می‌کشد و به همین منظور نیاز به حمایت در سطوح ملی هستیم.

حمایت از سرمایه گذاری در مناطق محروم 

استاندار یزد با اشاره به اثرات مثبت توجه فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به مناطق محروم، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی استان حمایت از سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته است.

او نگاه دولت و دستگاه‌های اجرایی را متمرکز بر مناطق محروم خواند و افزود: توجه ویژه به مناطق محروم موجب رونق تولید و اشتغال پایدار و توسعه و آبادانی و در نتیجه مهاجرت معکوس به این مناطق است.

او  با قدردانی از فعالیت بخش‌خصوصی در حوزه مناطق محروم، افزود: دستگاه‌های دولتی باید حمایت همه جانبه‌ای از فعالیت‌های اقتصادی در مناطق محروم داشته باشند.

انتهای پیام/ی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر