کد خبر: ۷۱۶۰۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۰۷۱۳

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: طی چند روز اخیر حدود ۸۰۰ نفر مبتلا به آنفلوانزا به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت مراجعه کردند.

آنفلوآنزا ۸۰۰ نفر دهدشتی را روانه بیمارستان کرد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا اتابک در نشست اضطراری شورای سلامت با موضوع آنفلوانزا در دهدشت با بیان اینکه آمار مراجعه کنندگان آنفلوانزا در چند روز اخیر به اورژانس این شهرستان افزایش یافته است، اظهار کرد: این آمار به روزانه ۸۰۰ نفر رسیده است.

فرماندار کهگیلویه خواستار همکاری همه دستگاه‌های مرتبط با شورای سلامت جهت انجام مراقبت‌های بهداشتی و آموزش‌های لازم در این خصوص شد.

او با بیان اینکه طیف بیماران آنفلوانزا زیاد نیست،گفت: باید در هر حالت آمادگی داشته باشیم که اگر اتفاقی افتاد گزینه‌های جایگزین آماده باشند.

اتابک تصریح کرد: هشدار‌های بهداشتی اطلاع رسانی شود،از این قضیه ساده نگذریم و مراکز بهداشتی درمانی آمادگی‌های خود را بیشتر کنند.

محمدطاهر طیب زادگان، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در ادامه این نشست با بیان اینکه در حال حاضر نمیتوانیم آمار خاصی ارائه بدهیم، گفت: افراد مبتلا شده انگشت شمار هستند.

او بیان کرد: انتظار داریم نهاد‌ها بر اساس پروتکل وزارت کشور تصمیم بگیرند و اینکه خودسرانه مدارس را تعطیل کنیم باعث میشود فضا را ملتهب‌تر نشان دهیم.

طیب زادگان اظهار کرد: با بیان اینکه ما در شرایط فعلی برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس نداشتیم، تصریح کرد: از آموزش و پرورش انتظار داریم دانش آموزان مبتلا شده را تا بهبودی کامل به خانه بفرستند و اگر طبق پروتکل وزارت کشور مبتلایان به ۳۰ درصد رسیدند آن مدرسه تعطیل خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه از افزایش پزشکان، پرستاران و اضافه نمودن شیفت‌های بیمارستانی به عنوان برخی اقدامات انجام شده خبر داد و بیان کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت از آمادگی کامل برخوردار است و حتی در صورت افزایش بیماران، اورژانس قدیم را آماده کرده ایم.

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر