کد خبر: ۷۱۶۰۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۱۶۰۷۲۸

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری فردی که با استفاده از بیمه نامه‌های جعلی مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از بیمه گزاران کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری ۴۰ میلیاردی با بیمه نامه‌های جعلیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: بیست و دوم آبان ماه امسال یکی از نمایندگان شرکت‌های بیمه گذار با مراجعه به اداره ۱۳ این معاونت اعلام کرد، فردی به نام مجتبی ۳۷ ساله که قبلا به عنوان کارگذار در نمایندگی بیمه فعالیت می‌کرده و به قوانین و امورات بیمه آشنا می‌باشد، پس از منفک شدن از نمایندگی به افراد و شرکت‌های مختلف مراجعه و با وعده ارائه بیمه نامه‌های اقساطی اقدام به عقد قرارداد و سپس صدور بیمه نامه جعلی کرده است.

وی با بیان اینکه شاکی اظهار داشت متهم وجوه قابل توجهی از بیمه گران دریافت کرده است، بیان داشت: شاکی ادامه داد: مشتریان بیمه پس از بروز حوادث و مراجعه به بیمه، متوجه جعلی بودن بیمه نامه‌ها شده اند؛ به دنبال آن به اداره مرکزی بیمه مراجعه و شکایت‌هایی را در این خصوص طرح کرده اند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کنند و در یک عملیات پلیسی، با دستور قضائی وی را در بیست و دوم آبان ماه دستگیر کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با بازرسی از مخفیگاه متهم ۴۰۰ فقره بیمه نامه جعلی که صادر و تحویل مشتریان شده بود، کشف شد.
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزشی ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از ۴ میلیارد تومان برآورد کرده اند، گفت: با انتقال متهم به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی وی به جرم ارتکابی اعتراف و در نهایت با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه ۱۳ داسرای ناحیه ۳۲ تهران روانه زندان شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر