کد خبر: ۷۱۶۰۸۲۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
کد خبر : ۷۱۶۰۸۲۹
گروه : سیاسی » دولت
جهانگیری مطرح کرد؛

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: باید عملیات ساخت تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

تاکید بر تسریع پروژه تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیهبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور که ظهر روز چهارشنبه به ریاست وی برگزار شد، اظهار کرد: اجرای طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور یکی از شاخص‌ترین کار‌های دولت تدبیر و امید است که کمتر هم درباره آن‌ها اطلاع رسانی شده است.

وی افزود: طرح‌های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است که با موافقت مقام معظم رهبری و برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی آغاز شد و باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا این طرح‌ها تا حد امکان پیش از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.

معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: اجرای این طرح‌ها باید به صورت جامع پیگیری شود تا اگر سدی به بهره‌برداری رسید، شبکه‌های پایین دستی توزیع آب آن نیز آماده شده باشد. همچنین تلاش کنید تا تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه نیز سریع‌تر به بهره‌برداری برسد چرا که تثبیت و احیای این دریاچه یکی از برنامه‌های مهم دولت بوده و هست.

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه که عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، رضا اردکانیان وزیر نیرو و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم تا طرح‌هایی که ۸ میلیارد دلار برای اجرای آن‌ها از صندوق توسعه ملی برداشت شده است، برای تامین مبالغی اندک نیمه تمام باقی نمانند.

وزیر نیرو نیز در این جلسه خواستار تسریع در تامین منابع مالی این طرح‌ها شد و آمادگی این وزارتخانه را در بکارگیری تمامی امکانات برای به بهره‌برداری رساندن هر چه سریعتر طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور اعلام کرد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر نمایندگان دستگاه‌های ذیربط، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه کشور برای تسریع در روند اجرای طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور نسبت به تامین منابع مالی اقدام کند و نتیجه را گزارش کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر