کد خبر: ۷۱۶۰۸۴۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
کد خبر : ۷۱۶۰۸۴۷
گروه : سیاسی » دولت
دادفر در جمع خبرنگاران:

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به ظرفیت مجلس، گفت: اگر نماینده‌ای نمی‌تواند یا اجازه نمی‌دهند کار کند باید استعفا دهد.

به مردم بی‌احترامی شده/وقتی جیب نماینده بسته باشد آنوقت می‌تواند حرف بزند/به جای حل مشکلات دنبال لابی کردن و یا حواله خودرو گرفتن هستند/ائتلاف ضدفساد تشکیل دادیمبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در جمع خبرنگاران در رابطه با ثبت‌نام داوطلبان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ما این است که به صورت تخصصی مباحث فساد را پیگیری کنیم.

او افزود: من به اتفاق برخی افراد که اکنون در این حوزه فعال هستند و حتی هزینه و در عمل نشان داده‌اند که هدفی جز مبارزه با فساد ندارند، ائتلافی را تشکیل دادیم و در روز‌های آینده آنها هم ثبت‌نام خواهند کرد.

دادفر درباره تحقیق و تفحص از خودروسازی کشور گفت: بودجه دولت ۳۰ درصد عمومی است و ۷۰ درصد مختص به شرکت‌ها و بانک‌ها که خودروسازی، فولاد و پتروشیمی نیز زیر مجموعه آن‌ هستند. حال سوال اینجاست که چرا نمایندگان در این حوزه‌ها ورود نمی‌کنند و کار را به دیوان محاسبات می‌سپارند که در نهایت یک گزارش تفریغ بودجه منتشر خواهد شد؟

او اضافه کرد: در گزارش تحقیق و تفحص ذکر شده بود که دو خودروساز اصلی کشور از سال ۹۱ زیان‌ده هستند. آیا مجلس در این خصوص کاری کرده است؟ آیا جلوی ضرر و زیان را گرفته است؟ این در حالی است که در ماه‌های اخیر برخی از اعضای کمیسیون صنایع متهم به دریافت چندصد حواله خودرو شده‌اند که هنوز پرونده آن مفتوح است.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل تصریح کرد: مجلسی که اقتدار نداشته باشد، نماینده آن متهم می‌شود. مجلسی که با مدیرعامل خودروسازی پشت پرده مراوده دارد یا بعداً معلوم می‌شود که به اسم اشتغال و تولید، نمایندگی گرفتند یا چک‌های فلان شرکت را پاس کردند یا با اعمال نفوذ، قرارداد شرکت خارجی را تحمیل کردند، اقتداری ندارد. مگر مردم نماینده به مجلس می‌فرستند که این کار‌ها را بکند؟ نمایندگان مجلس موظف هستند آنچه را لیاقت مردم هست فراهم کنند، آن هم از طریق قانونگذاری و نظارت قاطعانه به عملکرد دولت.

او با اشاره به لزوم استقلال مالی نماینده مجلس گفت: از قدیم گفته‌اند کسی که درب جیبش بسته باشد می‌تواند زبان درازی داشته باشد. ما اکنون در مجلس چند نماینده با این ویژگی داریم؟ کار نماینده دفاع از حقوق مردم است نه لابی کردن.

او همچنین در رابطه با نقش مجلس در صنعت خودروی کشور گفت: آیا لیاقت مردم ما این است که امروز سوار این خودرو‌ها شوند؟ ما هر سال شاهد بودیم که هر مسئولی جلوی دوربین می‌آمد در مورد خودکفایی صنعت خودرو حرف زد، اما تا روابط خارجی به مشکل خورد، خودروسازی تعطیل شد؛ به طوری که مجموع تولید خودروی کشور تا ماه گذشته به ۳۷۰ هزار دستگاه رسیده است. مجلس دهم به شدت ناکارآمد بود. تا کی باید به بهانه تحریم‌ها، ناکارآمدی را توجیه کرد؟ براساس ایدئولوژی انقلاب، آمریکا و اسرائیل دشمن همیشگی ما هستند. آیا در این ۴۰ سال ساختار اقتصادی خود را بر این اساس تنظیم کردیم که امروز اینگونه دچار مشکل نشویم؟

دادفر با اشاره به ظرفیت مجلس و ابزار‌های آن برای تاثیرگذاری بر اقتصاد کشور توضیح داد: اگر نماینده‌ای نمی‌تواند یا اجازه نمی‌دهند کار کند باید استعفا دهد.

او در رابطه با شفافیت مالی اظهار کرد: من به طور قطع طرفدار این موضوع هستم و حتی عقیده دارم از همان ابتدا کسانی که صلاحیت‌شان تایید می‌شود باید لیست اموال خود را اعلام کنند. من اکنون دو دستگاه خودرو دارم و مستاجر هستم.

دادفر در پایان در خصوص اینکه آیا با توجه به اتفاقات اخیر، مردم با صندوق رأی قهر خواهند کرد، تاکید کرد: خیلی‌ها گله‌مند هستند و همچنین به مردم بی‌احترامی شده است. مردم را چه حساب کردند که یک‌شبه تنهایی تصمیم می‌گیرند؟! حالا هرکسی که هستند! آقایان فیلم بازی کردند و یک سری خبرنگار را به سازمان برنامه و بودجه بردند به اسم آنکه در این خصوص به آنها مشاوره بدهند که وقتی اعتراض‌ها شروع شد بگویند خبرنگاران نیز اطلاع داشتند و آنها این مشاوره را دادند! شما‌ها مردم را چه فرض کردید که این فیلم‌ها را بازی می‌کنید؟! به مردم بی‌احترامی شده است و باید از این موضوع خجالت بکشید. باید گران شدن بنزین را به مردم اطلاع می‌دادید. وزارت اطلاعات رسما اعلام کرد که در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی، جامعه دچار التهاب خواهد شد. این‌ها همه بحث روانی است. در بحث مالی فشار‌ها پس از عید مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر