کد خبر: ۷۱۶۰۹۸۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
کد خبر : ۷۱۶۰۹۸۸
گروه : فارس » شیراز

رییس کل دادگستری فارس: رأی بدوی پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شدبرگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل شیراز با حضور اولیاء دم جانباختگان و جمعی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز به عنوان شکات پرونده و دو تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع قضایی شهید قدوسی شیراز برگزار شد، که پس از اعلام رسمیت جلسه و قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دادگاه وارد رسیدگی شد و به استماع شکایت شکات پرونده پرداخت.

در ادامه دادگاه ضمن تفهیم اتهام تسبیب در قتل شبه عمدی، تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی غیر مؤثر در فوت و همچنین تسبی در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی به متهمان از آنان خواست تا به دفاع از خود بپردازند.

رسیدگی به این پرونده پس از تنفس ۳۰ دقیقه‌ای ادامه یافت و ضمن دفاع وکلای متهمین از موکلین خود مسائل گوناگون فنی و همچنین کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دفاعیات وکلا مطابق قوانین در قالب لایحه دفاعی تقدیم دادگاه شد.

این گزارش حاکی است دادگاه پس از شنیدن کامل دفاعیات متهمین و وکلای مدافع انان و همچنین نظرات و دیدگاه‌های شکات و وکلای قانونی آنان و گرفتن آخرین دفاعیات ختم دادرسی را اعلام کرد.

گفتنی است رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز اعلام کرد رأی در مهلت قانونی اعلام و به شکات و متهمین ابلاغ خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در همین راستا با بیان اینکه تلاش کردیم تا مطابق قانون و در اسرع وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در برگزار شد، گفت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت نظر و گرفتن نظرات کارشناسی در مراحل مختلف در دستور کار قرار گرفت به نحوی که زوایای مختلف حادثه توسط هیئت‌های مختلف کارشناسی و همچنین هیئت ویژه کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور بررسی و گزارشات آن به دادگاه تقدیم شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه رأی بدوی این پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شد تصریح کرد: رأی صادره در این دادگاه قابلیت تجدید نظر خواهی در دادگاه‌های تجدید نظر استان فارس را دارد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر