کد خبر: ۷۱۶۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
کد خبر : ۷۱۶۱۰۷۴

یک سازمان جهانی مدافع محیط زیست نسبت به بالا بودن تشعشعات هسته‌ای در نزدیکی محل شروع حمل مشعل المپیک توکیو هشدار داد.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان صلح سبز هشدار داده است که تشعشعاتی نزدیک به نقطه شروع حمل مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو در فوکوشیما کشف شده است.

به گفته این سازمان غیردولتی، میزان تشعشعات در تأسیسات ورزشی J-Village به طور قابل توجهی بالاتر از استاندارد‌های ایمنی ملی است.

وزارت امور خارجه ژاپن تاکید کرده که این منطقه امن است، اما گفت که به مذاکرات خود با مقامات محلی برای نظارت بر منطقه پیش از آغاز بازی‌های المپیک توکیو ادامه خواهد داد.

وب سایت J-Village با هشدار سازمان صلح سبز مخالفت کرده و گزارش داده که میزان تشعشعات زیر استاندارد امنیت ملی است. همچنین گفته می‌شود که یافته‌های صلح سبز به کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ ارسال شده است.

حمل مشعل بازی‌ها قرار است از فوکوشیما آغاز شود، شهری که روز ۱۹ مارس سال ۲۰۱۱ وقوع زلزله و سونامی باعث بروز یک فاجعه هسته‌ای درآن شد.

حدود ۱۶۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و کمیته برگزاری المپیک توکیو ۲۰۲۰ و کمیته بین المللی المپیک (IOC) مایل به استفاده از بازی‌ها برای کمک به بهبود منطقه هستند.

به دنبال کشف نقاط نشر پرتو، گروه صلح سبز خواستار انجام تحقیقات جدید و عملیات پاکسازی طولانی مدت است.

کمیته ورزش و المپیک کره (KSOC) گفت که این شرکت به خاطر نگرانی بابت غذای منطقه، ردیاب‌های تشعشعی را خریداری کرده و موادغذایی خود را برای ورزشکارانی که در این بازی‌ها حضور دارند، به ژاپن می‌فرستند. کره ای‌ها در اوایل سال با ارسال نامه‌ای به برگزارکننذگان بازی‌ها نوشتند نگران غذای فوکوشیما هستند، این شهر در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ نیز میزبان مسابقات بیس بال خواهد بود.

هرچند که موضع این کشور باید در راستای وخیم‌تر شدن روابط بین ژاپن و کره جنوبی در نظر گرفته شود.

وزارت امور خارجه ژاپن در ماه سپتامبر ادعا کرد که توماس باخ رئیس IOC به شرکت کنندگان در المپیک توکیو ۲۰۲۰ اطمینان داده است که غذای این منطقه بی خطر خواهد بود.


بیشتربخوانید: همکاری با سازمان ملل به نفع آوارگان/ تاکید بر اجرای اصلاحات المپیک


انتهای پیام/

هشدار صلح سبز درباره تشعشعات هسته‌ای فوکوشیما

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر