کد خبر: ۷۱۶۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
کد خبر : ۷۱۶۱۰۷۷

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت : یکی از ویژگی‌های بسیار ممتاز مجموعه هلال احمر، مردمی بودن آن است و این جمعیت بر پایه مشارکت‌های مردمی شکل گرفته است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،سالاری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت : جمعیت هلال احمر خدمات خیرخواهانه و بشردوستانه بسیار گسترده‌ای مانند امدادرسانی در سیل و زلزله، ارایه خدمات در سفر‌های نوروزی، کمک به محرومیت زدایی، درمان آسیب دیدگان و ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق محروم انجام می‌دهد.

او گفت : اینگونه خدمات با آموزه‌های دینی و آیینی ما سازگاری فراوانی دارد و بزرگان دینی نیز توصیه به انجام اینگونه فعالیت‌های نوع دوستانه و بشردوستانه کرده‌اند. در کشور‌های توسعه یافته نیز یکی از افتخارات انسان‌ها، حضور در فعالیت‌های عام‌المنفعه و نوع دوستانه است و انجام اینگونه فعالیت‌ها، یکی از شرایط ورود به دانشگاه‌های معتبر دنیا است.

معاون عمرانی استاندار ظرفیت‌ها و توان اثرگذاری جمعیت هلال احمر را بسیار بیش از فعالیت‌های مرسوم در موقع وقوع حوادث دانست و گفت: مدیریت ارشد استان توقع دارد مجموعه هلال احمر گستره فعالیت‌هایش را وسیع‌تر کند و از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای راه اندازی گروه‌های داوطبین در حوزه‌های تخصصی مانند سازمان نظام مهندسی، سازمان نظام پزشکی، دانشگاه‌ها و اتحادیه اصناف، بهره گیرد.

 سالاری گفت: هلال احمر از ظرفیت داوطلبین این مجموعه‌ها در راستای توسعه فعالیت‌ها و خدمات و پیشبرد اهداف والای خویش بهره بگیرد.

او گفت: هلال احمر می‌تواند از ظرفیت‌های گروه‌های داوطلبی نظام مهندسی و خانه اصناف برای ایجاد مراکر کارآفرینی و مهارت آموزی در مناطق محروم و ساخت خانه برای آسیب دیدگان و ایجاد شبکه‌های آبرسانی در مناطق محروم بهره گیرد.

معاون عمرانی استاندار افزود: بسیاری از خانواده‌های ضعیف و کم درآمد توانایی گرفتن پرستار خصوصی و یا همراه بیمار را ندارند. هلال احمر استان به عنوان یک مجموعه شناسنامه‌دار می‌تواند با بهره‌گیری از داوطلبین حوزه نظام پزشکی و نظام پرستاری و در قالب طرح سلامت یار، به این افراد نیازمند کمک‌های بسیار ارزشمند و حیاتی ارایه دهد.

او افزود: همچنین هلال احمر به عنوان یک مجموعه قابل اعتماد از این امکان برخوردار است که با ارایه شماره حساب، کمک‌های مالی از افراد مرفه و خیرین جامعه جمع‌آوری کند و در راستای کمک به فقر زدایی، این منابع را در اختیار ساکنان مناطق محروم قرار دهد و کودکان و خانواده‌های بی سرپرست را مورد حمایت قرار دهد.

 سالاری گفت: جمعیت داوطلبین هلال احمر در شرایط فعلی کم شمار هستند و این مجموعه برای انجام بهتر وظایف‌ها و ماموریت‌ها شدیدا نیازمند گسترش تعداد داوطلبین است.

معاون عمرانی استاندار، بستر‌های فرهنگی افزایش تعداد داوطلبین در استان کرمانشاه را مناسب دانست و افزود: کرمانشاهی‌ها بسیار نوع دوست هستند و یک مشارکت و همراهی بسیار سازنده در مراسمات سوگواری و شادی دوستان و آشنایان دارند و در سیل زلزله هم در زمینه کمک به آسیب دیدگان بسیار خوب ظاهر شدند. این ظرفیت‌های فرهنگی، زمینه مناسبی برای جذب گسترده داوطلبین جدید فراهم کرده است.

او افزود: همچین دانشگاه‌ها از یک ظرفیت عظیم نیروی جوان و علاقه‌مند برخوردار هستند و مجموعه هلال احمر باید با برگزاری برنامه‌های مناسب، زمینه تشکیل گروه‌های گسترده داوطلبی در دانشگاه‌های استان را فراهم کند .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر