کد خبر: ۷۱۶۱۳۲۵
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
کد خبر : ۷۱۶۱۳۲۵
گروه : مرکزی » اراک

فرماندار شهرستان محلات از داوطلبان نمایندگی مجلس خواست ثبت نام را به آخر وقت نسپارند.

داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت نام را به آخر وقت نسپارندقمری فرماندار شهرستان محلات درگفت و گوبا خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  گفت: از دوستان و علاقه‌مندان به مشارکت در بحث انتخابات که قصد اعلام نامزدی نمایندگی در مجلس را دارند تقاضا داریم کار ثبت نام را به آخر وقت نسپارند و در وقت باقی مانده در محل ثبت نام در فرمانداری شهرستان حاضر شوند.

قمری با بیان اینکه با بیان اینکه ثبت نام داوطلبین حوزه انتخابیه شهرستان‌های محلات و دلیجان در محل فرمانداری شهرستان محلات در حال انجام است افزود: روند ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا شنبه آخر وقت ادامه خواهد داشت.

او اضافه کرد: به دنبال دستور شروع ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی وزیر محترم کشور در تاریخ دهم آذر ماه ۹۸ ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات در استان مرکزی و شهرستان محلات هم شروع شد که تا پایان روز چهارم ثبت‌نام ۹ نفر در محل فرمانداری محلات به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های محلات و دلیجان حضور و ثبت نام کرده‌اند.

۲ اسفند ماه امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲ اسفند ماه امسال (۱۳۹۸) برگزار می‌شود و طبق برنامه زمانی انتخابات، ۱۰تا ۱۶ آذر زمان ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم است و شورای نگهبان با بررسی صلاحیت داوطلبان، نامزدی و تایید نهایی صحت برگزاری انتخابات را اعلام می‌کند.

به گفته سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، اعلام وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت، سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال و حداکثر ۷۵ سال از شرایط ثبت نام کنندگان در انتخابات است.

همچنین به گفته کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در قانون انتخابات اصلاحی صورت نگرفته و در انتخابات پیش رو قانون انتخابات گذشته اجرا می‌شود و با تفاوت توافقاتی که با وزارت کشور انجام شده فقط در حوزه الکترونیکی شدن انتخابات ممکن است اقداماتی صورت بگیرد.

کدخدایی با بیان اینکه بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها و نامزد‌ها بعد از ثبت نام در فرصت قانونی انجام می‌شود افزود: طبق قانون انتخابات شورای نگهبان یک وظیفه قانونی دارد که باید شرایط و موانع را بررسی کند در ماده‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات شرایط و موانعی ذکر شده است.

دوره دهم قانونگذاری مجلس شورای اسلامی در خرداد سال ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد و مطابق قانون باید چند ماه پیش از شروع رسمی دوره بعد، انتخابات برگزار شده باشد.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر