کد خبر: ۷۱۶۱۷۲۰
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد خبر : ۷۱۶۱۷۲۰
گروه : قزوین » قزوین

رییس کمیته امداد کشور در سفر به قزوین مرکز نیکوکاری شهید صیاد شیرازی اولین مرکز نیکوکاری نیرو‌های مسلح کشور را در لشکر ۱۶ زرهی افتتاح کرد.

افتتاح اولین مرکز نیکوکاری نیرو‌های مسلح در قزوین / ۳ هزار مرکز نیکوکاری در کشور راه اندازی شده استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی درمراسم افتتاح اولین مرکز نیکوکاری نیرو‌های مسلح کشور در لشگر ۱۶ زرهی قزوین گفت: افتتاح مرکز نیکوکاری در نیرو‌های مسلح اقدام بسیار بزرگی است که می‌تواند موجب اقدامات خیرخواهانه بسیاری شود.

بختیاری افزود: اگرچه محور نیکوکاری و امور خیر در مساجد قرار دارد، اما این نوع مرکز پیش از این در رسانه و مطبوعات و سپس در نیرو‌های مسلح نیز راه‌اندازی شد تا دامنه اقدامات خیرخواهانه گسترش یابد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه بیش از ۳ هزار مرکز نیکوکاری در سراسر کشور وجود دارد گفت: نگرش ما برای ایجاد مرکز نیکوکاری مسجد محوری است چرا که در مسجد هیات امنا اطلاعات لازم را از نیازمندان در دست دارند.

او گفت: افتتاح این نوع مراکز به نوعی برون سپاری خدمات است تا پرچمداری خدمات کمیته امداد به مردم منتقل شود.

بختیاری به اجرای طرح حرفه‌آموزی برای سربازان هم اشاره کرد و گفت: همین که برای سربازان در طول ۱۸ ماه خدمت سربازی، دوره‌های آموزشی و حرفه آموزی انجام می‌شود اقدام بسیار بزرگی است.

امیر سرتیپ دوم بابک جلالی فرمانده قرار گاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین هم در این مراسم گفت: مطالبه اصلی ما فراهم شدن اعتبار لازم برای توسعه فیزیکی این مرکز نیکوکاری است.

او گفت: وجود این مرکز در کنار ساختمان ایثارگری موجب شده است تا یک مجموعه خیرخواهانه که می‌تواند زمینه ساز اقدامات خیرخواهانه شود ایجاد شود.

* راه اندازی ۳ هزار مرکز نیکوکاری در کشور

بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین هم از راه اندازی ۳ هزار مرکز نیکوکاری خبر داد و بیان کرد: مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد می‌توانند وجوهات جمع آوری شده را در اختیار امامان جمعه قرار دهند و متقاضیان کمک هم بتوانند از این اعتبارات استفاده کنند.

بختیاری، مهم‌ترین اولویت کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و گفت: این مهم از طریق سه رکن اشتغال، مسکن و تلاش فرهنگی برای بارور کردن روحیه ایستادگی و مقاومت مددجویان انجام می‌شود.

او به ساخت ۷۵۰ مسکن برای مددجویان قزوین اشاره کرد و یادآور شد: این طرح از ابتدای امسال در استان اجرایی شده و اولویت آن نیز ایتام و خانواده‌های مددجوی بیش از سه نفر است.

به گفته رییس کمیته امداد کشور، طرح دوباره زندگی با هدف احیای خانواده‌ها در کمیته امداد استان قم اجرایی شده و تاکنون ۱۶۵ زوج را آشتی داده است که این طرح هم می‌تواند در قزوین اجرایی شود.

انتهای پیام/ک

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر