کد خبر: ۷۱۶۱۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۱۷۲۲

جان بابایی گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها تمهیداتی اندیشیده شود تا با فعال نمودن بخشی از فضای کلینیک‌های ویژه داخل و خارج بیمارستان ارائه خدمت انجام گیرد.

شیوع آنفلوانزا

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها که می‌تواند سبب تأخیر در ارائه خدمات درمانی و یا اعزام بی‌مورد شود، تمهیداتی اندیشیده شود تا با فعال نمودن بخشی از فضای کلینیک‌های ویژه داخل و خارج بیمارستان در نوبت‌های صبح و عصر و حتی روز‌های تعطیل با استقرار پزشکان متخصصین عفونی، داخلی، اطفال و در صورت امکان فوق تخصصین ریه، ساماندهی لازم در ارائه خدمات و مدیریت درمان آنفلوانزا تا طبیعی شدن شرایط صورت پذیرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

موضوع: خدمات درمانی آنفلوانزا در کلینیک‌های ویژه

با توجه به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها که می‌تواند سبب تأخیر در ارائه خدمات درمانی و یا اعزام بی‌مورد شود، مقتضی است تمهیداتی اندیشیده شود تا با فعال نمودن بخشی از فضای کلینیک‌های ویژه داخل و خارج بیمارستان در نوبت‌های صبح و عصر و حتی روز‌های تعطیل با استقرار پزشکان متخصصین عفونی، داخلی، اطفال و در صورت امکان فوق تخصصین ریه، ساماندهی لازم در ارائه خدمات و مدیریت درمان آنفلوانزا تا طبیعی شدن شرایط صورت پذیرد. بدیهی است ترتیبی نیز اتخاذ شود با توجه به هماهنگی انجام شده با معاونت محترم غذا و دارو، داروی مورد نیاز این بیماران در داروخانه کلینیک ویژه تامین و در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

ضمنا با توجه به فعال شدن مراکز بهداشتی درمانی با پوشش جمعیت بالای ۵ هزار نفر به صورت تمام وقت توسط معاونت محترم بهداشتی، هماهنگی‌های لازم را جهت پذیرش بیماران مشکوک طبق پروتکل ابلاغی وزارت، از این مراکز تمام وقت به کلینیک‌های اشاره شده فراهم آورند. لازم به ذکر است آمار روزانه مراجعین سرپایی و موارد بستری را به معاونت بهداشتی وزارت متبوع اعلام نمایید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر