کد خبر: ۷۱۶۱۸۶۴
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۱۸۶۴
گروه : قزوین » قزوین

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از احداث پارک ویژه معلولان در منطقه پونک این شهر خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حمید ضیایی معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در برنامه بی حاشیه گفت: عملیات اجرایی بزرگترین پارک مخصوص معلولان در منطقه پونک با وسعت دو و نیم هکتار آغاز شده است و امیدواریم در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

او همچنین درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای مناسب سازی تردد معلولان در سطح شهر خاطرنشان کرد: رویکرد شهرداری برای مناسب سازی، ورودی اماکن عمومی است، در حال حاضر بیشتر پارک‌ها مناسب سازی شده اند، اما مناسب سازی پارک ملت به دلیل تراز ورودی نامناسب، در دستور کار قرار دارد.

ضیایی تصریح کرد: در ۴۰ محور اصلی سطح شهر، مناسب سازی تردد معلولان انجام شده است و این روند ادامه دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از مناسب سازی ۲۰ ورودی پارک‌های سطح شهر برای ورود ویلچر خبر داد و گفت: ۵۰ اتوبوس در ۱۵ محور هم به معلولان و جانبازان، خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

محسن اسماعیلی، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هم گفت: متولی ساخت برخی از ساختمان‌های دولتی، اداره کل راه و شهرسازی استان است و در حال حاضر تمام استاندار‌های مناسب سازی تردد معلولان فقط در ساختمان برنامه و بودجه رعایت شده است.

او افزود: در ناحیه شهری مهرگان شاهد عملکرد قابل قبولی برای معلولان نیستیم.

وارثی مدیرکل بهزیستی استان هم که به صورت تلفنی با برنامه گفتگو می‌کرد با بیان اینکه پروانه ساختمانی تنها به شرط رعایت ضوابط و استاندار‌های مناسب سازی تردد معلولان باید صادر شود، گفت: از سوی دستگاه‌های اجرایی استان اهتمام جدی برای این امر وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی استان با تأکید بر اینکه باید همه امکانات شهری برای معلولان، سالمندان و بیماران مناسب سازی شود، تصریح کرد: ابهامات قانونی باعث شده تا نتوان برخی از سازمان‌ها و نهاد‌ها را مکلف به مناسب سازی برای معلولان کرد.

به گفته وارثی، از بین ۵۷ دستگاه در ارزیابی‌های بهزیستی فقط ۱۵ دستگاه اجرایی و دولتی استان برای مناسب سازی معلولان اقدام کرده اند.

انتهای پیام/ک

احداث پارک ویژه معلولان در منطقه پونک  قزوین 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر