کد خبر: ۷۱۶۱۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
کد خبر : ۷۱۶۱۹۸۵

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با اغراق درباره اقدامات خود، این بار دستاورد‌های سفر خود به لندن را شگفت انگیز توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک روز پس از بازگشت از لندن به تعریف و تمجید درباره دستاورد‌های سفر اخیر خود به انگلیس و حضور در اجلاس ناتو، پیمان آتلانتیک شمالی، پرداخت.

ترامپ در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: سفر من به (اجلاس) ناتو دستاورد‌های شگفت انگیزی برای آمریکا به بار آورد. با افتخار برای کشورمان، هیچ رئیس جمهوری تاکنون در یک مدت اندک تا این اندازه موفقیت نداشته است. بدون افزایش (هزینه های) آمریکا، (هزینه های) سایر کشور‌ها تا ۱۳۰ میلیارد دلار افزایش یافته و به زودی ۴۰۰ میلیارد دلار (خواهد شد). چنین چیزی تا به حال اتفاق نیفتاده بود!

رئیس جمهور آمریکا در جریان نشست دو روزه سران کشور‌های عضو ناتو در لندن توانست موافقت آن‌ها را برای افزایش ۴۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی تا سال ۲۰۲۴ جلب کرد. ترامپ پیش از این نیز بار‌ها از هزینه‌های نظامی متحدان کشورش در ناتو گلایه کرده و تاکید کرده بود که آمریکا دیگر حاضر نیست از جیب مالیات دهندگان خود هزینه حفاظت نظامی از متحدان خود را پرداخت کند.

اشاره او به توافق‌نامه نشست سال ۲۰۱۴ سران کشور‌های عضو پیمان آتلانتیک شمالی بود که بر پایه آن هر کشور عضو متعهد شد تا هزینه نظامی خود را حداقل تا ۲ درصد تولید ناخالص داخلی خود افزایش دهد.

در همین حال ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ضمن اعلام روند رو به رشد هزینه‌های نظامی کشور‌های اروپایی و کانادا در سال ۲۰۱۹ از تعهد آن‌ها برای افزایش ۱۳۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی متحدان نظامی آمریکا در سال ۲۰۲۰ خبر داد. او همچنین ابراز امیدواری کرد که این رقم تا سال ۲۰۲۴ حدود ۴۰۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر