کد خبر: ۷۱۶۲۳۵۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
کد خبر : ۷۱۶۲۳۵۶
گروه : سیاسی » دولت
مطهری در جمع خبرنگاران:

نماینده مردم تهران گفت: به نظرم اعلام هزینه‌های انتخاباتی نیز ایرادی ندارد و من خودم اساساً چندان در پی تبلیغات فراوان نیستم.

مطهریبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی مطهری صبح امروز پس از ثبت نام در انتخابات مجلس در وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره اولویت‌های مجلس یازدهم اظهار کرد: بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم و تاثیرگذاری در سیاست خارجی کشور که خود این موضوع هم در بهبود وضع اقتصادی تاثیر دارد، از اولویت‌های مجلس آینده است.

اوافزود: ما در حوزه فرهنگ هم نیاز به اصلاحاتی داریم، از جمله اجرای کامل قانون اساسی و مخصوصاً فصل سوم که منشور حقوق ملت است باید اجرا شود.

مطهری ادامه داد: به طور خلاصه بازگرداندن مجلس به جایگاهی که در قانون اساسی دارد از اولویت‌های مهم مجلس است.

مطهری در پاسخ به این پرسش که چرا مردم باید مجدداً به او رای دهند، اظهار کرد: فکر می‌کنم عملکردم در مجلس خوب بوده است وگرنه نمی‌آمدم، اما تشخیص این موضوع با مردم است و ما نمی‌توانیم درباره خودمان قضاوت کنیم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: مهم این است که مردم در این انتخابات مشارکت بالایی داشته باشد چراکه هم آثار داخلی دارد و هم خارجی؛ یعنی اگر دنیا بداند که مردم مشارکت بالایی در انتخابات دارند پایه‌های نظام مستحکم می‌شود و در رفتار غربی‌ها و آمریکایی‌ها نیز موثر خواهد بود.

مطهری گفت: با حضور مردم در انتخابات قطعاً ما زودتر از شر تحریم‌ها رها خواهیم شد و در داخل هم برای اصلاح امور این موضوع موثر خواهد بود. مردم هم فکر نکنند که شرکت کردن یا نکردنشان در انتخابات تاثیری در وضعیت ندارد. مجلس مستقل و قوی می‌تواند تاثیر زیادی در کشور داشته باشد و بسیاری از امور را اصلاح کند.

او افزود: ما در این دوره بیشتر در یک شرایط اضطراری بودیم و برخی کار‌ها خارج از مسیر مجلس انجام می‌شد، اما این مشکلات به زودی برطرف می‌شود و مجلس می‌تواند موثرتر باشد و آثار بهتری داشته باشد.

نماینده مردم تهران در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضورش در لیست اصلاحات گفت: نمی‌دانم چگونه وارد انتخابات خواهم شد باید ببینیم وضعیت لیست‌ها چطور است و چگونه بسته می‌شود تا در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: به نظرم اعلام هزینه‌های انتخاباتی نیز ایرادی ندارد. من خودم اساساً چندان در پی تبلیغات فراوان نیستم چراکه مردم هم من را می‌شناسند. اگر بقیه هم این موضوع را اعلام کنند و آنهایی که لیست می‌دهند و چهره‌های متعددی را در لیست خود قرار می‌دهند نیز این کار را انجام دهند مفید خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر