کد خبر: ۷۱۶۲۶۶۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
کد خبر : ۷۱۶۲۶۶۰
گروه : فارس » شیراز
امام جمعه شیراز:

نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه در ادواری که فارس در مجلس نماینده داشته، چهره‌های تاثیرگذار کم بوده است، گفت: مردم کسانی را به مجلس بفرستند که استوانه باشند.

مردم افرادی را انتخاب کنند که استوانه مجلس باشند/ هیچ لیستی، لیست بنده نیستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت‌الله دژکام امروز در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، اظهار داشت: باید افرادی را به مجلس فرستاد که با توجه به مهد فرهنگ بودن فارس بتوانند به صندلی هیئت رئیسه تکیه زده به ریاست کمیسیون‌ها منصوب شوند.

او بیان کرد: کسی که به مجلس می‌رود اگر دلش به حال مردم بسوزد، نتیجه برای مردم دارد، و باید مردم شخصیتی پیدا کنند که دلسوز و خدمتگزار مردم باشد.

نماینده، ولی فقیه در فارس با بیان اینکه تصمیم‌گیرنده برای مجلس مردم هستند، ابراز امیدواری کرد که در این دوره بهترین‌ها توسط مردم انتخاب شده و حرکت کشور به سمت توسعه و پیشرفت و خوبی تسریع شود.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: هیچ لیستی، لیست بنده نیست، نظر در مورد این موضوعات نمی‌دهم و به نظرم امام جمعه هم نباید در این مسائل دخالت کند، مردم باید تصمیم بگیرند و نظر بدهند؛ دیگری نمی‌تواند آن را به دوش بکشد.

او با بیان اینکه باید جایگاه فارس را در قانونگذاری ارتقاء داد، گفت: چنین شخصیت‌هایی هستند، هر جریانی از جریان‌های فکری و سیاسی، نخبگانشان را برای فارس مد نظر قرار دهند نه اینکه نفرات دوم و سوم خود را برای فارس در نظر بگیرند.

امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به بیستم آذر، سالگرد شهادت حضرت آیت‌الله دستغیب، امام جمعه شهید شیراز، گفت: این شهید بزرگوار بزرگمرد تقوا، علم و اخلاق است و بدن او مانند جدش امام حسین (ع) تکه تکه شد تا انقلاب اسلامی بماند.

او بیان کرد: تا روز چهارشنبه که سالروز شهادت آن بزرگمرد است، مراسم‌های مختلفی پیش‌بینی شده و دعوت می‌کنم افراد مختلف به ویژه روحانیون حضور منسجم، قوی و جدی در مراسم بزرگداشت وی داشته باشند.

امام جمعه شیراز با اشاره به در پیش بودن ۱۶ آذر، روز دانشجو، با گرامیداشت این روز، عدالتخواهی، آرمانخواهی، ضد استکبار و استبداد بودن را از ویژگی‌های جریان‌های دانشجویی دانست و خواستار توجه به این ویژگی‌ها شد.

دژکام افزود: دانشجویان از موتور‌های حرکت‌های اجتماع محسوب می‌شوند، جوان، با فکر، فعال هستند و این انرژی هرجا وارد شود، موتوری برای حرکت اجتماع است.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه هر کس بخواهد و نخواهد آینده کشور در دست دانشجویان است، ویژگی‌های حرکت دانشجویی را یادآوری کرد و گفت: دانشجو باید عدالتخواه، آرمانخواه، ضد استکبار و ضد استبداد باشد، دانشجو هر شکلی از استبداد و استکبار و بی عدالتی را دید حق دارد اعتراض کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر